Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 52 of 52

Thread: изЧЕЗва ми водата...

  1. #46

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Такааааа... от написаното от колегата milev86 и от уточненията, че от никъде не тече може да се направи извода, че антифриза влиза на малки порции в някой цилиндър или във всички цилиндри (ако гарнитурата е предала Богу дух). За разстояние от 3 км. нивото на антифриза да пада под минимума е доста съмнително. Сега, през зимата на тези ниски температури от ауспуха излиза видим дим и може визуалната преценка да не е особено точна за да се каже, че има и водни пари в изгорелите газове. Иначе какво излиза - от никъде не се забелязват течове, не е капачката, нивото на маслото е в границите, не може 300-400 мл. антифриз да се изпарят току-така за пробег от 3 км., следователно единственото логично нещо остава антифриза да изгаря в цилиндрите. Продължавам да твърдя, че е заминала гарнитурата. Трябва да се свали главата и да се направи обстойна ревизия.
    И аз казвам същото
    Има само две мнения по въпроса – грешното и моето!

  2. #47

    Default

    @колегата с проблема: как е хавата, откри ли къде ти изчезва водата?

  3. #48
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    Колеги! Оказа, се че долното коляно на радиатора прави проблема. Стария ми радиатор наистина беше протекъл-смених го и проблема продължи. Не вярвах, че и "новия" радиатор ми имал същия проблем и вече започнах да сдухвам сериозно. След 2 дни видях, че под раиатора ми има локва. "Новия" радиатор ке оказа спукан при долното коляно.Сменихме коляното и нещата се оправиха. Сега нивото на течността (до сега) е в норма. Благодаря на всички за помощта!

    П.П. Искам да попитам, може ли, чрез измерване на компресията на двигателя, да се стигне до извода за състоянието на гарнитурата на главата?! Защото ако трябва да се сваля глава, за да се вижда в какво състояние е , е доста скъпо (при положение, че не можеш да си я свалиш сам). Възможно ли е подобно нещо?
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  4. #49

    Default

    Quote Originally Posted by milev86 View Post
    Колеги! Оказа, се че долното коляно на радиатора прави проблема. Стария ми радиатор наистина беше протекъл-смених го и проблема продължи. Не вярвах, че и "новия" радиатор ми имал същия проблем и вече започнах да сдухвам сериозно. След 2 дни видях, че под раиатора ми има локва. "Новия" радиатор ке оказа спукан при долното коляно.Сменихме коляното и нещата се оправиха. Сега нивото на течността (до сега) е в норма. Благодаря на всички за помощта!

    П.П. Искам да попитам, може ли, чрез измерване на компресията на двигателя, да се стигне до извода за състоянието на гарнитурата на главата?! Защото ако трябва да се сваля глава, за да се вижда в какво състояние е , е доста скъпо (при положение, че не можеш да си я свалиш сам). Възможно ли е подобно нещо?
    Той новия ти радиатор втора употреба ли го взе? Ако сега не ти губи вода от къв зор искаш да сваляш главата.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  5. #50
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    Просто ми е интересно, как би могло да се разбере дали гарнитурата е ОК, без да се разглобява?!
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  6. #51

    Default

    Quote Originally Posted by milev86 View Post
    Просто ми е интересно, как би могло да се разбере дали гарнитурата е ОК, без да се разглобява?!
    Ми ако не губи и меша течности колата, гарнитурата е ОК.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  7. #52
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Другият вариант знам е ,че замерват в разширителя дали има попаднали изгорели газове. С едни лентички се прави и зависи как се оцвети лентичката се разбира... абе баш си е като тест за бременност
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •