Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 52

Thread: изЧЕЗва ми водата...

  1. #16
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Quote Originally Posted by tur4in View Post
    и на мен ми е така. като долея до макс и после пада под минимума и за това не доливам и си стои само така под минимума
    И моята кола е така.Като я купих смених антифриза,сипах го малко под максимума и за няколко дни падаше под минимума.Доливах няколко пъти,но ми писна и го оставих така да си седи малко под минимума и така си седи близо 5 години вече.
    При колегата е малко по-различна ситуацията,както е описал,много бързо изтича,но няма смисъл да се повтаряме,има доста постове на другите колеги,които са му дали напътствия.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  2. #17
    ... to6ko's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    37
    Posts
    1,021

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Огледай добре за ръждиви отенъци около и по самите ремъци. Много е вероятно водната помпа да е прокапала. Докато работи двигателят ремъците разнасят течността и трудно се вижда да капе на земята.
    Все си мисля че количеството изчезнал антифриз е твърде голямо за да го разнасят ремъците и да не се вижда!!!
    А ако течеше от радиаторчето на парното то след 20 км.колегата щеше да е до глезените в антифриз,вода,ракия или там с каквото кара!
    П.С Нека не се счита за заяждане но няма логика просто!
    0892 488 330-Теодор
    Alfa Romeo 145 3.0 24V
    Alfa Romeo 146 TI-Turbo

  3. #18
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Question

    Благодаря на колегите, отзовали се. Оставих колата да поработи на едно място и я изгасих. След около 5 часа погледнах отдолу...нямаше никакви течове или остатъци от такива...за радиаторчето в купето ще погледна, но ми е нужна малко помощ, по-точно къде да погледна....Но погледнах - мокета в колата изобщо не е прогизнал и дори не е влажно.
    ...още нещо...в колата духа топло...но на 90 градуса, като е колата, някакси не ми пари много на ръката...пак си духа топло, но не и горещо. Все си мисля, че е редно да духа горещо при тези температури на водата.
    За обезвъздушаване на системата...температурите варират перфектно, съмнява ме да имам нужда от това. На 83 отваря, и не минава 90. Чудеснта е. Колкото до водната помпа...май е на около 50 000 км и трябва да я сменям с всичките й там ролки, ремъци...бля бля...незная в каква състояние е, не вярвам да мята вода..долу под нея няма и капка течност.
    Най-важното - сутрин и дори след 2 седмици престой, колата пали от раз без никакви кихавици и гасненици....Вода отзад не излиза, погледнах.
    Много се опасявам да не е тази тъпа гарнитура на главата, защото с нея идва и пилене и гумички на клапаните и всички екстри..редно ще е, и отивам на 400 лева някъде за цялото удоволтвие, всичко! Маслото специално го гледах...на чертата на Максимума е, нормален визкозитет, плътно,цвета е тъмен....пяна по капачката няма...
    ...всичко изглежда нормално...
    Last edited by milev86; 01-03-2013 at 01:04.
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by milev86 View Post
    Благодаря на колегите, отзовали се. Оставих колата да поработи на едно място и я изгасих. След около 5 часа погледнах отдолу...нямаше никакви течове или остатъци от такива...за радиаторчето в купето ще погледна, но ми е нужна малко помощ, по-точно къде да погледна....Но погледнах - мокета в колата изобщо не е прогизнал и дори не е влажно.
    ...още нещо...в колата духа топло...но на 90 градуса, като е колата, някакси не ми пари много на ръката...пак си духа топло, но не и горещо. Все си мисля, че е редно да духа горещо при тези температури на водата.
    За обезвъздушаване на системата...температурите варират перфектно, съмнява ме да имам нужда от това. На 83 отваря, и не минава 90. Чудеснта е. Колкото до водната помпа...май е на около 50 000 км и трябва да я сменям с всичките й там ролки, ремъци...бля бля...незная в каква състояние е, не вярвам да мята вода..долу под нея няма и капка течност.
    Най-важното - сутрин и дори след 2 седмици престой, колата пали от раз без никакви кихавици и гасненици....Вода отзад не излиза, погледнах.
    Много се опасявам да не е тази тъпа гарнитура на главата, защото с нея идва и пилене и гумички на клапаните и всички екстри..редно ще е, и отивам на 400 лева някъде за цялото удоволтвие, всичко! Маслото специално го гледах...на чертата на Максимума е, нормален визкозитет, плътно,цвета е тъмен....пяна по капачката няма...
    ...всичко изглежда нормално...
    Колегите са изброили почти всички причини, остава прецакан термостат от долната му страна и да не го виждаш или гарнитура на глава пробила навън Аааааааа и малко вероятно, прецакан маркуч на охлаждането на масления филтър.

    Най гнусна е тапа на двигатела, да се хване и смени.
    Last edited by thecleaner; 01-03-2013 at 01:33.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by toshko69 View Post
    И моята кола е така.Като я купих смених антифриза,сипах го малко под максимума и за няколко дни падаше под минимума.Доливах няколко пъти,но ми писна и го оставих така да си седи малко под минимума и така си седи близо 5 години вече.
    При колегата е малко по-различна ситуацията,както е описал,много бързо изтича,но няма смисъл да се повтаряме,има доста постове на другите колеги,които са му дали напътствия.
    И моята е така, до сега все и доливам, но май ще правя и аз като вас! Явно това си е някакъв вид дефект....Само не-знам как може да се разбере къде отива тази вода и защо пада до минимум и си стой водата, а на максимума не-може да я задържи....



  6. #21
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Quote Originally Posted by grenlould View Post
    И моята е така, до сега все и доливам, но май ще правя и аз като вас! Явно това си е някакъв вид дефект....Само не-знам как може да се разбере къде отива тази вода и защо пада до минимум и си стой водата, а на максимума не-може да я задържи....
    Според мен го изхвърля от капачката,но си мисля,че всичко си е наред щом си седи под минимума и не мърда.Така си мисля аз.Някой колега,ако има обяснение на това явление,нека да го сподели.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  7. #22
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by toshko69 View Post
    Според мен го изхвърля от капачката,но си мисля,че всичко си е наред щом си седи под минимума и не мърда.Така си мисля аз.Някой колега,ако има обяснение на това явление,нека да го сподели.
    Обяснението е следното: При дадено налягане "P" в системата капачката изпуска това налягане като предпазен клапан под формата на пара в атмосферата.
    Колкото по-малко течност има в разширителния съд, толкова налягането е по-ниско при работната температура на двигателя, и обратното.
    Т.е - когато течността е много, това води до създаване на налягане по-високо от P и течността под формата на пара бива изпусната през капачката.
    Когато течността е малко, съответно налягането е по-малко от P и течността не намалява.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #23

    Default

    + това на студен двигател като е на минимума - на загрял течността се разширява и си отива точно на максимума. Като е на максимума при студен двигател, като загрее отива над максимум и както казва колегата явно се изпарява през капачката

    Alfa Romeo 146 1.6 TS '98 - EX ; Alfa Romeo 156 1.9 JTD '00 ; Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16v '03 - ex ; Alfa Romeo 166 2.4 20v '04 Alfa Romeo 159 SW 2.4 20v '07

  9. #24

    Default

    Колега, този филм вече съм го гледал на екс-Ксантията ми. Симптомите бяха същите - доливаш антифриз, който потъва в бездънната яма, от духалките въздушната струя е хладка, а не гореща, от никъде не капе, няма нищо мокро и влажно. В сервиза махнаха главата и ми показаха гарнитурата - липсваха цели парчета от клингерита, а металните пръстени се бореха за независимост. След това източиха около 10 литра коктейл от антифриз и масло от картера и разбрахме къде е отивал антифриза. А най-тъпото беше, че от ауспуха не излизаше пара. Съвета ми е да източите маслото и да видите количеството му колко е. Ако не е маслото - обратно в двигателя. По този начин ще си спестите едно махане на главата.

  10. #25
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    Аз имам подобен проблем.... На студен двигател доливам до MAX, след 1+ месец нивото е на MIN(съответно на загрята течност- 90 градуса си е на MAX). Под MIN не е падала... Много съм се чудел къде ходи тая вода (100г/ месец). Маслото ми го яде колата 500-700мл на смяна, но я карам често и продължително на 5к+ обороти, а и сега маслото е на 7к километра и изглежда доста добро (Yacco 10w40). Казанчето е чисто също =/
    Колата не пуши нито има някакви отлагания по капачката на маслото.

    Не мога да влизам във филми та да свалям двигател, да се гледа глава и т.н. поне докато си върви колата добре =/
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Колега, този филм вече съм го гледал на екс-Ксантията ми. Симптомите бяха същите - доливаш антифриз, който потъва в бездънната яма, от духалките въздушната струя е хладка, а не гореща, от никъде не капе, няма нищо мокро и влажно. В сервиза махнаха главата и ми показаха гарнитурата - липсваха цели парчета от клингерита, а металните пръстени се бореха за независимост. След това източиха около 10 литра коктейл от антифриз и масло от картера и разбрахме къде е отивал антифриза. А най-тъпото беше, че от ауспуха не излизаше пара. Съвета ми е да източите маслото и да видите количеството му колко е. Ако не е маслото - обратно в двигателя. По този начин ще си спестите едно махане на главата.
    Това звучи доста грубо....По-добре да не влизаме в тоя филм и да си останем в нашия и проблема да се окаже изпаряването през капачката, ако мога да го нарека "проблем" разбира се....



  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by grenlould View Post
    Това звучи доста грубо....По-добре да не влизаме в тоя филм и да си останем в нашия и проблема да се окаже изпаряването през капачката, ако мога да го нарека "проблем" разбира се....
    То спарка ако има толкова вода в маслото, при първото вдигане на обороти ще изтропа.

  13. #28
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Quote Originally Posted by grenlould View Post
    Това звучи доста грубо....По-добре да не влизаме в тоя филм и да си останем в нашия и проблема да се окаже изпаряването през капачката, ако мога да го нарека "проблем" разбира се....
    Ами купи си една капачка и опитай (струва макс 10лв),ако е от нея супер,ако ли не както си решиш по нататъка
    Last edited by tonov; 01-03-2013 at 22:09.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Ами купи си една капачка и опитай (струва макс 10лв),ако е от нея супер,ако ли не както си решиш по нататъка
    Е то ако вкарваше вода в маслото, щеше да има някой признаци, а при мен за сега всичко е точно, пали като часовник, съвсем малко припушва докато загрее което е нормално, няма да глъхне т.е. никакви симптоми! От време на време само съм забелязал, че когато си карам на 1-ва предавка на малки обороти около 1500 и ми притрисва за момент, но като е загряла не го прави (и все пак рядко го прави де, на 2 месеца веднъж). Преди време имах също проблем, който много рядко се появяваше, когато запаля колата и пристисваше супер яко, изгасям я и я паля отново и всичко е ок, та докато един ден не и махнах свещите и не видях, че в гнездата имаше доста масло. Изкарах маслото със спринцовка и от тогава не ми е правила тоя номер.
    Last edited by tonov; 01-03-2013 at 22:09.



  15. #30
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Ами братле определено опитай с нова капачка
    Иначе можеш да видиш дали ти е изрядна охладителната система като покараш до 90 градуса и огасиш колата (вечерта),а след като изстине напълно и развъртиш капачката- трябва да изсъска,това значи че не "издиша" от никъде системата и е един вид херметизирана ,ако ли не или има не добре стегнат ,маркуч или капачката се цака...
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •