Results 1 to 8 of 8

Thread: Износен съединител

  1. #1
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    340

    Default Износен съединител

    Става въпрос за долен ляв педал. Почна да се чува едно "пук" всеки път като натисна педала и мястото дръпна с крак от долу и се чува щрак и се чува по грубо пук и се намества. Клекнах отдолу и гледам, че ябълката се наместя всеки път, казаха ми че няма да ме остави на пътя, но ми е дерт. Мога ли да в сменя, или трябва целия педал да сменям.
    Alfa Romeo 147 1.8 Една сбъдната мечта!
    146 1.4 - Темпераментната друсалинда
    Fiat Punto 1.2 - Сефтака

  2. #2
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Виж тази тема и моето решение, защото проблема май е сходен.Така е опасно да се кара.http://clubalfaromeo.com/forum/showt...t=47379&page=2
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  3. #3
    алфист
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София , България
    Posts
    86

    Default

    Kолеги , пукането е първия симптом след плавното потъване на съединителя , бягайте за смяна , защото в един момент докато си карате , педала потъва , трябва да гасите включвате на първа без съединител , и да се отместите да чакате пътна помощ ( кожодер) да ви издърпа до сервиз ! Не знам до колко е възможно това да е от помпичка на съединителя , но все пак във форума няма как да ви отговорят по написаното, съединителя във форумен сервиз е около 600 лв с монтаж. Дано да съм бил полезен , ако бъркам нека някой колега ме поправи !

  4. #4
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Абе Колега, аз съм написал как си реших проблема за 0лв, а ти ме изпращаш да дам 600лв!!!!!!Точно така ми говориха и в сервиза.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  5. #5
    алфист
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София , България
    Posts
    86

    Default

    Нито съм ти чел темата , нито нищо , говоря за нов СЪЕДИНИТЕЛ , а не за гумички и тампончета , в моя случай нямаше друго решение , тъй че , казвам от личен опит какво и защо съм направил. Е не съм ЗА сервизите , нито оправдавам съединител за 600 лв , но аз нямах избор ! Не сме се доразбрали , стига спам !

  6. #6
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Виж сега, изобщо не смятам , че спамя темата на Колегата а, че давам едно разумно предположение, защото описаните симптоми са абсолютно същите като мойте и познай, в сервиза много добре са видели какъв ми е проблема, но ми казаха, че трябвя дя сменя цялата помпа?!След като им казах как съм си оправил проблема не се изненадаха много и ми казаха-що не каза бе човек,че искаш да минеш тънко, щяхме да ти сменим само тампончето за 5лв!!!.А ти ни в клин ни в ръкав, без даже да обясниш какво ти е било на колата казваш - сменяйте съединители!!!!!Еми аз вече 2-3 месец карам с ремонтиран от мен педал и ще сменям съединител когато му дойде времето, но със сигурност не е сега.Към колегата с темата- това както си видял е на доста тегаво място и най добре се вижда когато се легне по гръб на пасажерската седалка.Вземи едно фенерче и огледай добре дали помпата е добре хваната за оста на педала и дали от там идва това пукане и излизане на (ябълка), както го описваш.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  7. #7
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    340

    Default

    Мен ми казаха, че няма проблем и мога да си карам така
    Alfa Romeo 147 1.8 Една сбъдната мечта!
    146 1.4 - Темпераментната друсалинда
    Fiat Punto 1.2 - Сефтака

  8. #8
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Ти можеш но в един момент когато педала падне долу и не можеш да го оправиш майстора ли ще ти плати пътната помощ,или пък ще дойде да те дърпа.А ако ти изкочи по време на изпреварване, пак ли майстора ще те спасява.Вземи си го погледни защото дори да е тампона или помпата пак може да имаш големи ядове ако си на път.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •