Results 1 to 3 of 3

Thread: Подгряващи свещи (грешка)

  1. #1
    започва да се пристрастява chaveto86's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Дупница-София
    Posts
    88

    Default Подгряващи свещи (грешка)

    Здравейте колеги ! Днес сутринта запалих колата (нямаше проблем), отивам до бензиностанцията да зареда гориво, гася колата и след като се върнах врътвам с ключа и изгасна (паднал акумулатор), но след като махнах клемата и пак я сложих се оправи и си запали без проблеми, покарах я малко и реших пак да я изгася и запаля, но този път преди да запали ми изписа (Error glow plug). За съжаление последните 1-2 седмици, не ползвам толкова много колата, а ако я ползвам е за къси разстояния и няма възможност да загрее хубаво. Този проблем с гасненето при палене ми се е случвал още 1-2 максимум. Акумулатора е на 5 мес. чисто нов съм го взимал. За съжаление в момента просто няма как да откарам колата да я погледнат на комп. и за това питам вас, ако някой е имал този проблем от къде може да е това гаснене и сега този "glow plug" . Благодаря предварително !
    GT

  2. #2
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Тази грешка не ти пречи на работата на двигателя, а още по малко може да е причина за гаснене. Означава че имаш изгоряла подгревна свещ и ако е проблем въобще няма да запалиш.

    Иди на диагностика/ майстор за да видят какво се случва. Това гаснене не е нормално!
    Не е нормално като я покараш малко, после да не иска да завърти - акумулатора се е възбудил дори и от 5 минутно каране. Махането на клемата ми говори по скоро че имаш ел.проблем от типа на лоша маса и т.н.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    17

    Default

    Колегата вече ти е отговорил за съобщението за изгорялата свещ - трябва да провериш дали и колко са изгорели и да ги смениш, след това може да изчистите грешката от компютъра. Не разбрах точно каво е станало от описанието ти, не е запалила или пали и веднага гасне? Аз също съм на мнение че гасненето не ти е от тая свещ/и, ако влияе на нещо, то ще е на паленето ... на мен ми бяха изгорели 3 свещи и пак палеше от раз по средата на зимата. По-странно е че веданага е запалила след сваляне на клемата от акумулатора - като начало провери дали и двете клеми са затегнати и дали не са оксидирани. И още нещо за което се сещам, след като я караш на близки разстояния може и да не успяваш да заредиш акумулатора, при палене дърпа голям ток и може да не се дозарежда, ако имаш изправител може да включиш акумулатора и да видиш как ще е
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2002

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •