Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Въпрос към разбиращите от електроника и ел.техника?

  1. #1
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default Въпрос към разбиращите от електроника и ел.техника?

    Здравейте, тъй като вече ми писна всеки път да слагам и свалям радар детектора и да го разкарвам напред назад а и запалката винаги да е заета, реших да свържа нов кабел към запалката и да го прекарам някъде до огледалото за задно виждане , където да стои и детектора.На пръв поглед всичко излежда доста лесно, но кабела е с телефонна букса за входа на радара и платка с бутон mute и червена лампичка светеща при отчитане на сигнал.Както и да е, намерих един кабел с такава букса и замених оргиналният, като презапоих захранващите кабелчета на мястото на оргиналните и ги сварзах директно към + и - на запалката, а другите 4 кабелчета, който отиват към радара също презапоих.По принцип радара има функция да мери напрежението на системата и сега при вкючване на контакт изписва нисък волтаж и не се включва а след като запаля тръгва нормално но лампичките и muteбутона на кабела при запалката не работят.Преди да сменя кабела винаги ми е мерело напрежение м/у 14-14.5волта и 13.5-13.9 при включен климатик а сега 11.9-12.5 волта.Всичко съм вързал както трябва но ме съмнява да не би нещо по платката в кабела да е изгоряло?На някой говори ли му нещо платката и как мога да проверя дали няма нещо изгоряло по нея?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails WP_000087.jpg  
    Last edited by stu; 17-02-2013 at 21:20.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  2. #2
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Така като се замисля, дали наистина нямам проблем с напрежението, тъй като с мултицет измерих напрежение 12 волта в запалката-точно колкото показваше и детектора, това при работещ двигател.Но пък няма логика от това да не работи тази платка при положение, че преди при контакт преди да запаля да покаже 11.2-11.7 волта но не е изписвал нисък волтж и да не се включва?
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  3. #3
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Никой ли не знае как мога да замеря тези диоди?
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Червеният светодиод да не е разпояван от платката? Означението +/- на платката ми се струва, че не съответства на изводите на светодиода.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Не,той по принцип свети когато детектора засече сигнал.
    Last edited by stu; 17-02-2013 at 22:00.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  6. #6
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    за да провериш платката, откачи там където си вързал към запалката и закачи на акумулатора. може да не работи платката заради по-ниското напрежение. нормално е да се получат такива падове на напрежението там. що не го захрани от плафона.
    точка

  7. #7
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Ами то си имаше извод от плафона, но този детектор е с тази екста, че има mute бутон и индикация при запалката и захранването минава през платката.Решил съм да вградя този бутон около ръчната за да стане като фабрично изпълнение.Другото е , че при плафона има постоянно напрежение и стария детектор постоянно го забравях включен по цяла нощ.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  8. #8
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    вземи захранване тогава от буксата на радиото. там имаш и директен + и + от контакт.
    но първо извади и захрани платката да видиш дали е ок.
    точка

  9. #9
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Ами то си имаше извод от плафона, но този детектор е с тази екста, че има mute бутон и индикация при запалката и захранването минава през платката.Решил съм да вградя този бутон около ръчната за да стане като фабрично изпълнение.Другото е , че при плафона има постоянно напрежение и стария детектор постоянно го забравях включен по цяла нощ.
    Свържи кабела за лампичката над пасажерския сенник там има напрежение само при контакт и е много удобно за радар детектор.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  10. #10
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Аз за свързването ще го свържа, но явно съм изгорил нещо по платката и затова питам как мога да разбера какво или къде да я закарам?Идва ми на идея да си сложа оргиналният кабел но не ми се разпоява пак, а и няма логика нещо да се промени.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  11. #11
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Няма логика, но като си върнах старите кабели всичко се оправи!!!!!Може би самият кабел има значение, тъй като бях сложил телефонен защото буксата е същата, но е доста по тънък.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  12. #12
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ами купи си хубава букса отделно и хубав кабел на метър и си направи. внимавай с полюсите.
    точка

  13. #13
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    17

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Няма логика, но като си върнах старите кабели всичко се оправи!!!!!Може би самият кабел има значение, тъй като бях сложил телефонен защото буксата е същата, но е доста по тънък.

    Това което е трябвало да направиш още в самото начало е да измериш какъв ток консумира радар-детектора и съпротивлението на кабела. След като със старите кабели проблема е изчезнал, за мен най-вероятната причина е в сечението на кабела който си използвал, телефонния кабел е тънък и съпротивлението му е доста голямо. В твоя случай имаш около 2V пад на напрежението в кабела - ако предполжим че радар-детектора консумира около 0.5А, то 4 ома съпротивление на кабела обяснява тоя ефект. Другия ватиант е да си окъсил нещо при запояването на телефонния кабел - може би не пълно късо, но ако е останало някое мостче ... Сложи по-дебел кабел и не би трябвало да имаш проблеми
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2002

  14. #14
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Най вероятно си прав, защото волтметъра на радара отчиташе точно с 2 волта по малко.А възможно ли е от това да не са светели и диодите?Някой знае ли от къде в Пловдив мога да си купя подобен кабел и телефонни букси?
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  15. #15
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    възможно е. за електронни елементи в пловдив виж магазин vikiwat
    точка

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •