Results 1 to 15 of 23

Thread: Въпрос към разбиращите от електроника и ел.техника?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default Въпрос към разбиращите от електроника и ел.техника?

    Здравейте, тъй като вече ми писна всеки път да слагам и свалям радар детектора и да го разкарвам напред назад а и запалката винаги да е заета, реших да свържа нов кабел към запалката и да го прекарам някъде до огледалото за задно виждане , където да стои и детектора.На пръв поглед всичко излежда доста лесно, но кабела е с телефонна букса за входа на радара и платка с бутон mute и червена лампичка светеща при отчитане на сигнал.Както и да е, намерих един кабел с такава букса и замених оргиналният, като презапоих захранващите кабелчета на мястото на оргиналните и ги сварзах директно към + и - на запалката, а другите 4 кабелчета, който отиват към радара също презапоих.По принцип радара има функция да мери напрежението на системата и сега при вкючване на контакт изписва нисък волтаж и не се включва а след като запаля тръгва нормално но лампичките и muteбутона на кабела при запалката не работят.Преди да сменя кабела винаги ми е мерело напрежение м/у 14-14.5волта и 13.5-13.9 при включен климатик а сега 11.9-12.5 волта.Всичко съм вързал както трябва но ме съмнява да не би нещо по платката в кабела да е изгоряло?На някой говори ли му нещо платката и как мога да проверя дали няма нещо изгоряло по нея?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails WP_000087.jpg  
    Last edited by stu; 17-02-2013 at 21:20.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  2. #2
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Така като се замисля, дали наистина нямам проблем с напрежението, тъй като с мултицет измерих напрежение 12 волта в запалката-точно колкото показваше и детектора, това при работещ двигател.Но пък няма логика от това да не работи тази платка при положение, че преди при контакт преди да запаля да покаже 11.2-11.7 волта но не е изписвал нисък волтж и да не се включва?
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  3. #3
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Никой ли не знае как мога да замеря тези диоди?
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Червеният светодиод да не е разпояван от платката? Означението +/- на платката ми се струва, че не съответства на изводите на светодиода.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Не,той по принцип свети когато детектора засече сигнал.
    Last edited by stu; 17-02-2013 at 22:00.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  6. #6
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    за да провериш платката, откачи там където си вързал към запалката и закачи на акумулатора. може да не работи платката заради по-ниското напрежение. нормално е да се получат такива падове на напрежението там. що не го захрани от плафона.
    точка

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •