Results 1 to 14 of 14

Thread: Демпферен маховик разбит или не ??

  1. #1
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default Демпферен маховик разбит или не ??

    Здравейте, предстои ми смяна на съединител и се чудя как да разбера дали демпферния маховик ми е за смяна. Нямам вибрации в купето, при потегляне също, но от време на време при пускане малко по рязко съединителя и се чува леко чукване когато я вдигна на крик оставям я на скорост и като въртя гумата на ляво на дясно (луфта който е ) се чува пак същото чукване. Нормално ли е това почукване, скоростите ми влиза идеално нямам омасляване по кутията, и съм и сменял маслото. Изкажете мнение по въпроса. Благодаря.

  2. #2
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    От написаното, нямаш проблем с маховика. Луфта е вероятно в каре.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #3
    Болен алфист vegatta's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    1,811

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    От написаното, нямаш проблем с маховика. Луфта е вероятно в каре.
    Или в диференциала
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD...Alfa Romeo 155 2.0 8V TS Turbo... Alfa Romeo 75 2.0 TS...Powered By ...

  4. #4
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Ако е луфт в дифа проблем ли е ?? Нали няма опасност от разпадане на кутията ??

  5. #5
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Маховика не трябва да хлопа в 2-те равнини т.е. на въртене и напред-назад, на въртене трябва да мърда около 3 зъба. Като го огледаш и напънеш насам-натам се разбира, няма да се притесняваш, някои го сменят задължително със съединителя без значение от състоянието, но това са хора дето не познават парите ето един заминал на кино да се ориентираш http://www.youtube.com/watch?v=MBa45xnIwuk

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  6. #6
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    мерси за информацията, другия месец на заплата (събирам пари да имам освен за съединител и за маховик ако се наложи) като сваля кутията ще видя какво е състоянието на моя евентуално ако се съмнявам в състоянието ще пусна тема с клип или ще помоля някой да дойде да го погледне

  7. #7

    Default

    По-добре намери човек който разбира и да го 'преслуша'(маховика). Трябва да не дрънка,да върви 'мазно' в двете посоки и да се връща сам.Както каза и колегата code-да няма луфтове по оста на въртене.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #8
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Колеги попаднах на това http://www.youtube.com/watch?v=xevLswfz1cE И звукът е ми напомня на този който чувам, дали има вероятност да се е разбил феродовия като този от клипът ?? Изглежда ми като щастлив край

  9. #9

    Default

    Не можеш да бъдеш сигурен докато не се разглоби.Така,че спокойно.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #10
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Здравейте колеги, взех си днес съединител, утре предстои свалянето на скоростите и ще видя и състоянието на маховика Ще кача снимки от операцията по смяната на съединителя Взех и семеринг за коляновия вал (така и така ще стигна до там поне да го сменя )

  11. #11
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Колеги смених съединителя, за мое щастие маховика нямаше никакви луфтове, и пружините си го връщаха в положението от което съм го завъртял, проблема ми се оказа в лагера който се е забил в притискателния диск (доста грубо) . Утре ще кача две снимки (новия и стария съединител с забития лагер )

  12. #12
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    http://alfa.kachi-snimka.info/images...362813788y.jpg

    http://alfa.kachi-snimka.info/images...362813824s.jpg

    http://alfa.kachi-snimka.info/images...362813841i.jpg

    http://alfa.kachi-snimka.info/images...362813860a.jpg

    Малко късно и оскъден брой снимки, оказва, се, че на жтд то на алфата така се заключва лагера към съединителя понеже помпата го изтегля когато натиснеш педала (което тогава при монтажа много ме озадачи.
    И проблема остава само в износения феродов диск и изядения притискател (там където лагера се е закопчал за него и от там потропването при по рязко потегляне )

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by ivaka89 View Post
    , оказва, се, че на жтд то на алфата така се заключва лагера към съединителя понеже помпата го изтегля когато натиснеш педала (което тогава при монтажа много ме озадачи.
    )
    ....и това по време на смяната ли го установихте
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  14. #14
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    ....и това по време на смяната ли го установихте
    Понеже на новия лагер има една пластмасова втулка която видимо лягаше идеално на притискателния диск, мислех, че на стария се е счупила и за това се е набил лагера, но при притягане на притискателния диск ламелите не се прибираха както при обикновените притискатели а изпъкваха, после когато закачих лагера и качих кутията ми направи впечатление, че вилката няма да натиска лагера а ще го изтегля. Пластмасовата втулка е водач да влезе лагера на мястото си, и зегерката да бъде събрана докато не влезе лагера вътре, при разпъната зегерка няма как а вкарате лагера при качена кутия. Осъзнах го след качването на кутията, но се опитвах а се убедя, че греша и бях написал вече глупостта, че ми се е забил лагера. Иначе почукването го няма при превключване на скорости, влизат много мазно и плавно, педала е по мек, при пускане на съединителя колата няма придръпване, винаги е много гладко всичко .
    Смених спирачната течност по цялата система бях сменявал помпата на педала на съединителя понеже ми се беше разкъсал тампона който седи на педала. Колко черна течност изтече от системата не е реално ....
    Махнах резонаторната кутия и сложих обикновен маркуч от браво. Звукът се промени, стана по тиха според мен
    Кутията не съм я вадил от коша понеже ми се видя като мисията невъзможна, само я отцепихме имаше достатъчно място за сваляне на съединителя и маховика (за семеринга)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •