Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: Шумоизолация?

  1. #1
    Barbarian AttilaSL's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Weston-super-Mare UK
    Age
    45
    Posts
    312

    Default Шумоизолация?

    Колеги,наумил съм си да сложа изолация на кората под двигателя и на пластмасовият капак на самия двигател но си нямам идея каква трябва да е.Ако някой е правил нещо подобно ще се радвам да сподели.Само да вметна че в Сливен няма нито Бриколаж нито Практикер,знам че в тези магазини може да се намери нещо такова но не е опция за мен.
    Поздрави!
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 2003 г 150+

  2. #2
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    И за кво?
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Варна
    Posts
    70

    Default

    Аз съм правил нещо подобно
    За под декоративния капак на двигателя използвах кечета от дъното и багажника на BMW май че беше колата 1 см дебело и доста плътно . По магазините не видях подобни материи и затова се сетих , че един колега има доста боклуци от разглобени коли, пък и тези материали са относително негорими. Опаковал съм целия двигател , така че карай смело.
    AR 156 1.8 TS + LPG

  4. #4

    Default

    Ше се повторя.

    И за кво?
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #5
    Хидравлик M.Gruev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Казанлък
    Posts
    400

    Default

    156 2,4 определено не е най-безшумния автомобил. И аз неведнъж съм си мислил за поставянето на допълнителна шумоизолация около мотора и във вратите.
    Alfa Romeo 164 3.0 V6, Alfa Romeo Alfetta GT 2.0
    Citroen С6 2.7 V6 HDI, Citroen C-Crosser 2.2 HDI, Citroen CX 2.5 GTI TURBO
    Peugeot 405 1.9 Mi16 4x4

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Варна
    Posts
    70

    Default

    Ами аз например много се кефя когато дори жени забелязват че "на тая кола двигателя и не се чувал въобще" . Тихата кола прилича на нова ,модерна и скъпа такава според мен.
    След мотора и вратите се подготвих да метна и колонките централна и задна , но какво "разочарование" производителя се се беше погрижил за там ДЕБЕЛО
    Last edited by nightsurfer; 13-02-2013 at 19:52.
    AR 156 1.8 TS + LPG

  7. #7
    Barbarian AttilaSL's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Weston-super-Mare UK
    Age
    45
    Posts
    312

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    И за кво?
    Quote Originally Posted by undy View Post
    Ше се повторя.

    И за кво?
    Както каза колегата по-горе този двигател не е от най-тихите а и съм с 63мм генерация от турбото до края и на дълъг път ми надува главата.Поне малко да обезшумя ще ми е от полза.
    Още съвети са добре дошли!
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 2003 г 150+

  8. #8
    Член на клуба НЕ КРАДИ spetsnaz_147's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пазарджик
    Posts
    326

    Default

    Quote Originally Posted by AttilaSL View Post
    Както каза колегата по-горе този двигател не е от най-тихите а и съм с 63мм генерация от турбото до края и на дълъг път ми надува главата.Поне малко да обезшумя ще ми е от полза.
    Още съвети са добре дошли!
    Изолацията за която и да е кола е нещо полезно след 10 години вярна служба , аз лично съм за и не съм го направил поради липса на време - както се казва на обущаря обувките са винаги скъсани .
    Ако се направи шумо измерване на която и да е кола и се ставни със същата но поне 5 години и по нова ще се види разлика - всичко старее и се износва включително и ние.
    Вече има къде по добри изолатори от момента в който е произведена колата ни .
    Като пример мой приятел също от нашите си разглоби колата и я изолира , вече не помня с какво но беше доста евтино и като се кача в неговия фиат типо е по тих дори от моята 166 .
    Колега смело и като си готов се похвали
    Време е да изхвърлим крадците в " клуба " ни !
    Член на клуба на НЕ членове на клуба на Алфа Ромео - къде отиват парите от спонспорство , такси и дарения господа от УС - даначните ще почукат на вратата Ви

  9. #9
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Quote Originally Posted by AttilaSL View Post
    Както каза колегата по-горе този двигател не е от най-тихите а и съм с 63мм генерация от турбото до края и на дълъг път ми надува главата.Поне малко да обезшумя ще ми е от полза.
    Още съвети са добре дошли!
    Аз пък не разбрах,как с шумоизолация на мотора ще се намали шумът от генерацията. Все пак тръба на 63мм и само едно крайно гърне (предполагам че е едно) ,се слага с ясното разбиране че надува главата...
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Аз пък не разбрах,как с шумоизолация на мотора ще се намали шумът от генерацията. Все пак тръба на 63мм и само едно крайно гърне (предполагам че е едно) ,се слага с ясното разбиране че надува главата...
    не с права поне ако от предния собс, соф-бг не я е променил то така си беше, сложи резонатор и крайно спортно и си готов
    156 2.4JTD 136+ PS

  11. #11
    Barbarian AttilaSL's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Weston-super-Mare UK
    Age
    45
    Posts
    312

    Default

    Както съм я взел от Владо така си е,нищо не съм променял.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 2003 г 150+

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by AttilaSL View Post
    Както съм я взел от Владо така си е,нищо не съм променял.
    еми слагаш гърне и резонатор и си готов няма смисъл от права даже почне още по от рано да върви
    ако не знаеш къде ще идеш при дидо и миро накрая на града и си готов
    156 2.4JTD 136+ PS

  13. #13
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Колега , моята си беше много тиха.С резонатор/хубав не консерва/на мястото на катализатора и оригинално гърне.Та чак ме дразнеше.Сложих спортно гърне и ...готин звук, ама шуми.И шума идва отзад.Ако пърдиш много няма смисъл да си прайш кардиограма на сърцето.Ако нямаш добър резонатор, колкото и да обезшумяваш коша на мотора, по-тиха няма да стане.Със или без резонатор шума на мотора в коша е един и същ.Проблема е след меката връзка.Слагаш резонатор и си връщаш оригиналното гърне и ще мирясаш.Обаче ще почнеш да чуваш тампони, щанги шарнири и так дальше.И следва да търсиш мощна музика и говорители.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Колега , моята си беше много тиха.С резонатор/хубав не консерва/на мястото на катализатора и оригинално гърне.Та чак ме дразнеше.Сложих спортно гърне и ...готин звук, ама шуми.И шума идва отзад.Ако пърдиш много няма смисъл да си прайш кардиограма на сърцето.Ако нямаш добър резонатор, колкото и да обезшумяваш коша на мотора, по-тиха няма да стане.Със или без резонатор шума на мотора в коша е един и същ.Проблема е след меката връзка.Слагаш резонатор и си връщаш оригиналното гърне и ще мирясаш.Обаче ще почнеш да чуваш тампони, щанги шарнири и так дальше.И следва да търсиш мощна музика и говорители.
    при него как да сложи ориг. гърне колега
    156 2.4JTD 136+ PS

  15. #15
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ми като не може оригинално, някакво друго дет да му пасва на фито.Или гъзария или сток, и двете не става.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •