Results 1 to 9 of 9

Thread: alfa 146 заводска аларма :)

  1. #1
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default alfa 146 заводска аларма :)

    Здравейте когато си взех колата вървеше с 2 ключа и едно дистанционно, а на страничните прозорци имаше надпис " колата е защитена от алфа ромео алармена система"
    Как и да е, с дистанционното отключвам и заключвам колата има си някаква лапичка в кутийка залепена за прозореца, днес свалях кората на която седи копчето за ел регулирането на фаровете и там попадам на една кутийка монтирана със свински опашки (приличаща на алармените ) на която пише алфа ромеон котролен нещо си... и там ми е вързана лампчиката за уж аларамта . Въпроса е следния, дали има начин да си вържа сирена към тази уж оригинална аларма и на кои от жиците да я вържа. Има едно снопче жици които не са навързани никъде . Някой да в имал среща с нещо подобно ?? или да го премахна и да си вържа нормална аларма при майстор ??

  2. #2
    Запален алфист spellmaste's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    284

    Default

    Quote Originally Posted by ivaka89 View Post
    Здравейте когато си взех колата вървеше с 2 ключа и едно дистанционно, а на страничните прозорци имаше надпис " колата е защитена от алфа ромео алармена система"
    Как и да е, с дистанционното отключвам и заключвам колата има си някаква лапичка в кутийка залепена за прозореца, днес свалях кората на която седи копчето за ел регулирането на фаровете и там попадам на една кутийка монтирана със свински опашки (приличаща на алармените ) на която пише алфа ромеон котролен нещо си... и там ми е вързана лампчиката за уж аларамта . Въпроса е следния, дали има начин да си вържа сирена към тази уж оригинална аларма и на кои от жиците да я вържа. Има едно снопче жици които не са навързани никъде . Някой да в имал среща с нещо подобно ?? или да го премахна и да си вържа нормална аларма при майстор ??
    Ако не разбираш от жички и не знаеш кое къде отива и защо отива еди къде си, ходи при някой който се занимава с аларми да ти каже възможностите. Ако нямаш човек подръка, пиши да ти дам телефон (София) - аз и още няколко колеги от форума сме много доволни от него.
    Last edited by spellmaste; 13-02-2013 at 18:56.

  3. #3
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    абе аз лесно ще ида при жичкаджия, но като тази аларма е "заводска" и няма схема за нея или .. Абе ще ида другата седмица ако човека при който ходя не се справи, ще ти драсна за телефон за някой от форума. Просто не знам кога тази кола е заключена и кога отключена, трябва да съм близо до нея да чуя централното

  4. #4
    Запален алфист roshaf's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Posts
    120

    Default

    Аз с тая заводска аларма един ден бях като пожарна... Накрая и резнах гръкляна и спря По добре на алармаджия и друга система.

    145 1.6ts 16v 97г.

  5. #5
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Quote Originally Posted by roshaf View Post
    Аз с тая заводска аларма един ден бях като пожарна... Накрая и резнах гръкляна и спря По добре на алармаджия и друга система.
    То май-така ще станат нещата, понеже в монтирана доста като допълнителна екстра от квартален майстор утре ще кача снимки за да видите как технологично е вързана със свински опашки Но към инсталацията е прикрепена доста културно без рязане по жиците и без изолирбанд, с някакви бързи връзки .

  6. #6
    Bolen alfist Majed_146's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Горна Оряховица / Ботевград
    Age
    42
    Posts
    412

    Smile :)

    Аз имах оригинална Аларма на моята TRW даже с букса за диагностика, но в един ден спря да работи дистанционното.. единият не работеше още като я купих... и след това а отключих, разписка се, изключих я със секретният ключ. и след това си монтирах обикновена! най хубавото беше, че всички кабели необходими за алармата бяха на едно място и съответно стана много добре монтажа на новата, даже и сирената я сложих на мястото на старата

    Колега намери си съвестен алармаджия и не се занимавай с глупости! На някой 145/146 захранването на бенз. помпа минава през алармата. Мисля, че на Боксера и на ТД бяха така!

    Alfa 146 1.6 TS ---> 2.0 TS Remapped by Oem
    FIAT TIPO 1.6 DOHC

  7. #7
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Quote Originally Posted by Majed_146 View Post
    Аз имах оригинална Аларма на моята TRW даже с букса за диагностика, но в един ден спря да работи дистанционното.. единият не работеше още като я купих... и след това а отключих, разписка се, изключих я със секретният ключ. и след това си монтирах обикновена! най хубавото беше, че всички кабели необходими за алармата бяха на едно място и съответно стана много добре монтажа на новата, даже и сирената я сложих на мястото на старата

    Колега намери си съвестен алармаджия и не се занимавай с глупости! На някой 145/146 захранването на бенз. помпа минава през алармата. Мисля, че на Боксера и на ТД бяха така!
    А тази сирена къде стой (оригиналната )
    JTD то ми пали и с включена аларма






    ето това е алармата която не стои много заводски. Единственото което ме кара да съм сигурен, че е оригинална е това, че има емблемата на алфа ромео на нея, и стикерите по прозорците, че колата има е защитена от алармата на алфа ромео. Но като гледам толкова много не закачени жици ... се съмнявам да има сирена. Охледах изходящите жици има само захранващи за алармата и за диода .
    Last edited by ivaka89; 14-02-2013 at 16:26.

  8. #8
    Bolen alfist Majed_146's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Горна Оряховица / Ботевград
    Age
    42
    Posts
    412

    Smile

    това не е заводска аларма ?! моята е с Бутон на ключа и не се намира в такова състояние това не е оригинална аларма според мен!
    намери майстор алармаджия и си сложи нова аларма, има едни Български... Сатурн М6, евтини са и вършат работа!
    Поздрави
    Last edited by Majed_146; 14-02-2013 at 22:11.

    Alfa 146 1.6 TS ---> 2.0 TS Remapped by Oem
    FIAT TIPO 1.6 DOHC

  9. #9
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    да много гнусно е хваната със свински опашки, може да е била монтирана в последствие, но нали това казвам, че управляващия модул си е с емблемата на алфа ромео .

    Ами както казах няма да е тази седмица а на заплата, мерси за всичко

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •