Results 1 to 9 of 9

Thread: alfa 146 заводска аларма :)

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Quote Originally Posted by roshaf View Post
    Аз с тая заводска аларма един ден бях като пожарна... Накрая и резнах гръкляна и спря По добре на алармаджия и друга система.
    То май-така ще станат нещата, понеже в монтирана доста като допълнителна екстра от квартален майстор утре ще кача снимки за да видите как технологично е вързана със свински опашки Но към инсталацията е прикрепена доста културно без рязане по жиците и без изолирбанд, с някакви бързи връзки .

  2. #2
    Bolen alfist Majed_146's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Горна Оряховица / Ботевград
    Age
    42
    Posts
    412

    Smile :)

    Аз имах оригинална Аларма на моята TRW даже с букса за диагностика, но в един ден спря да работи дистанционното.. единият не работеше още като я купих... и след това а отключих, разписка се, изключих я със секретният ключ. и след това си монтирах обикновена! най хубавото беше, че всички кабели необходими за алармата бяха на едно място и съответно стана много добре монтажа на новата, даже и сирената я сложих на мястото на старата

    Колега намери си съвестен алармаджия и не се занимавай с глупости! На някой 145/146 захранването на бенз. помпа минава през алармата. Мисля, че на Боксера и на ТД бяха така!

    Alfa 146 1.6 TS ---> 2.0 TS Remapped by Oem
    FIAT TIPO 1.6 DOHC

  3. #3
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Quote Originally Posted by Majed_146 View Post
    Аз имах оригинална Аларма на моята TRW даже с букса за диагностика, но в един ден спря да работи дистанционното.. единият не работеше още като я купих... и след това а отключих, разписка се, изключих я със секретният ключ. и след това си монтирах обикновена! най хубавото беше, че всички кабели необходими за алармата бяха на едно място и съответно стана много добре монтажа на новата, даже и сирената я сложих на мястото на старата

    Колега намери си съвестен алармаджия и не се занимавай с глупости! На някой 145/146 захранването на бенз. помпа минава през алармата. Мисля, че на Боксера и на ТД бяха така!
    А тази сирена къде стой (оригиналната )
    JTD то ми пали и с включена аларма






    ето това е алармата която не стои много заводски. Единственото което ме кара да съм сигурен, че е оригинална е това, че има емблемата на алфа ромео на нея, и стикерите по прозорците, че колата има е защитена от алармата на алфа ромео. Но като гледам толкова много не закачени жици ... се съмнявам да има сирена. Охледах изходящите жици има само захранващи за алармата и за диода .
    Last edited by ivaka89; 14-02-2013 at 16:26.

  4. #4
    Bolen alfist Majed_146's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Горна Оряховица / Ботевград
    Age
    42
    Posts
    412

    Smile

    това не е заводска аларма ?! моята е с Бутон на ключа и не се намира в такова състояние това не е оригинална аларма според мен!
    намери майстор алармаджия и си сложи нова аларма, има едни Български... Сатурн М6, евтини са и вършат работа!
    Поздрави
    Last edited by Majed_146; 14-02-2013 at 22:11.

    Alfa 146 1.6 TS ---> 2.0 TS Remapped by Oem
    FIAT TIPO 1.6 DOHC

  5. #5
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    да много гнусно е хваната със свински опашки, може да е била монтирана в последствие, но нали това казвам, че управляващия модул си е с емблемата на алфа ромео .

    Ами както казах няма да е тази седмица а на заплата, мерси за всичко

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •