Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 154

Thread: Колата забива Алфа 166 2.4 JTD

  1. #31
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Росен Желев View Post
    Вчера ходих да свалям турбината но не стана понеже една кола се закучи на повдигача и я правиха цял ден.Обаче вечерта говорих с експертите по турбините във Фелибето и човека като му обясних ситуацията каза че вероятно дебитомера не пуска достатъчно въздух за турбото.Та в този контекст почваме от него.Някой може ли да ми каже как да разбера дали дебитомера работи коректно как се чисти и каква е цената на нов такъв и втора ръка.Независимо от всичко турбото утре пак ще се гледа.
    Кажи му на тоя майстор да ходи да се застреля. Сваляй турбината. Сам си видял, че актуатора не мърда.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Кажи му на тоя майстор да ходи да се застреля. Сваляй турбината. Сам си видял, че актуатора не мърда.
    Абе още като прочетох, че експертите по турбините са от Филибето... По-добре да не беше казвал откъде са.

  3. #33
    Запален алфист Росен Желев's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    284

    Default

    Утре.
    Алфа 166 2.4 JTD

  4. #34

    Default

    Росене,номера ми е 0898678727.

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    С или без,дизела си работи еднакво.Разликата е в пушенето отзад,тоест харчи жестоко.
    въх недей тей не всички пушат
    156 2.4JTD 136+ PS

  6. #36
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    С или без,дизела си работи еднакво.Разликата е в пушенето отзад,тоест харчи жестоко.
    Е с това ти твърдение никак не съм съгласен!

    Не е истина мойта убавица к`ъв е мъртвец с откачен дебитомер!
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  7. #37

    Default

    При мен и на двете като махна дебита вдигат над 2000об/мин. и компа показва среден разход 90л/100км
    Иначе вървят и отзад е страшно.

  8. #38
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Мистерията се крие в различните софтуерни версии. Тази диагностика с откачането на дебитомера е много относителна и грешна
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #39
    Запален алфист Росен Желев's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    284

    Default

    Днес обстойно бе прегледано турбото нищо му няма работи си актуатора се движи но при закачане на комп и замерване на въздуха се оказа че дебитомера работи не коректно.Сменен беше с такъв втора ръка и горе долу колата тръгна да върви по нормално.Обаче при ходовите изпитания стрелката на горивото падна на първото деление и колата почна да гасне.Колкото падаше по долу по често почваше да гасне и след пет минути престой пали не веднага.Почна и трудно да пали.Това ме наведе на мисълта за резервоарния проблем долях гориво и колата се оправи.Когато горивото и над втората стрелка колата пали нормално и върви.Та колеги някой с подобен проблем да каже как се сваля резервоара.
    Алфа 166 2.4 JTD

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by Росен Желев View Post
    Днес обстойно бе прегледано турбото нищо му няма работи си актуатора се движи но при закачане на комп и замерване на въздуха се оказа че дебитомера работи не коректно.Сменен беше с такъв втора ръка и горе долу колата тръгна да върви по нормално.Обаче при ходовите изпитания стрелката на горивото падна на първото деление и колата почна да гасне.Колкото падаше по долу по често почваше да гасне и след пет минути престой пали не веднага.Почна и трудно да пали.Това ме наведе на мисълта за резервоарния проблем долях гориво и колата се оправи.Когато горивото и над втората стрелка колата пали нормално и върви.Та колеги някой с подобен проблем да каже как се сваля резервоара.
    смени си чипа бе човек !!! рейла реже колата да гасне това е
    156 2.4JTD 136+ PS

  11. #41
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Не не...
    Смени майстора, ако наистина има такъв...
    Нещо ми се струва, че ви куца диагностиката - нямам предвид само тази с компютъра.
    В крайна сметка тази кола гасне, забива, или просто не върви?


    Какви бяха показанията на дефектния дебитомер?

    Това ти е мнение от предишната страница
    Така по темата датчика е изчистен дебитомера е наред както и турбото егеера е затапен има малко подобрение но изглежда колата има проблем с чипа.
    Това също
    Прав си колега днес аз я гледах писна ми от пишман майстори актуатора не се движи утре ще се сваля турбото за почистване на геометрията.Някой да каже с какво се чисти турбото ако може.
    Това е от тази
    Днес обстойно бе прегледано турбото нищо му няма работи си актуатора се движи но при закачане на комп и замерване на въздуха се оказа че дебитомера работи не коректно
    Last edited by Ilko Ivanov; 18-02-2013 at 22:39.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  12. #42
    Запален алфист Росен Желев's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    284

    Default

    Quote Originally Posted by Ilko Ivanov View Post
    Не не...
    Смени майстора, ако наистина има такъв...
    Нещо ми се струва, че ви куца диагностиката - нямам предвид само тази с компютъра.
    В крайна сметка тази кола гасне, забива, или просто не върви?


    Какви бяха показанията на дефектния дебитомер?

    Това ти е мнение от предишната страница


    Това също


    Това е от тази
    Показанията на дебитомера са следните при три хиляди оборота мени стойностите на подавания въздух и бе сменен.Последното сътояние на колата е следното върви нормалано до пета и на шеста умира.Взех да се замислям да не би да има зъб напред на центровката.Ще отида днес в Поморие да я видат.
    Last edited by Росен Желев; 19-02-2013 at 07:36.
    Алфа 166 2.4 JTD

  13. #43
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by Росен Желев View Post
    Днес обстойно бе прегледано турбото нищо му няма работи си актуатора се движи но при закачане на комп и замерване на въздуха се оказа че дебитомера работи не коректно.Сменен беше с такъв втора ръка и горе долу колата тръгна да върви по нормално.Обаче при ходовите изпитания стрелката на горивото падна на първото деление и колата почна да гасне.Колкото падаше по долу по често почваше да гасне и след пет минути престой пали не веднага.Почна и трудно да пали.Това ме наведе на мисълта за резервоарния проблем долях гориво и колата се оправи.Когато горивото и над втората стрелка колата пали нормално и върви.Та колеги някой с подобен проблем да каже как се сваля резервоара.
    А защо първо не провериш маркучите вътре в резервоара? Между подкачващата помпа и щуцерите, които излизат към тръбите?
    Имал съм случай с бензиновата 164-ка - аналогичен. Ако резервоара е над 2-рото деление - няма проблем. Ако е под второто деление - пали и гасне. Проблема беше, че маркуча беше сцепен и от там помпата колкото и да налива - връща обратно и няма сила да качи по горивопровода. Когато е повече горивото - явно там уплътняваше и нямаше проблем с паленето.
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  14. #44
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Тц тц тц... голям случай... големи обяснения... пък то ще се окаже женско.

    Куца ви диагностиката ама много. Изобщо закачахте ли компютър за диагностика? Пренадува ли въобще? На този простия мотор има точни 3 варианта за проблеми и дебитомера не е от тях. Какъвто и ще да е той няма да гасне или да пренадува от него. Намерете си читав диагностик и ако трябва разкарайте чипа.
    Last edited by oem; 19-02-2013 at 09:12.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #45
    Запален алфист Росен Желев's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    284

    Default

    Да закачахме я два пъти даже турбото показва над едно и три бара надув на около три хиляди оборота горивото показва прекалено високо налягане което май е нормално дебитомера отчиташе променливи стойности и сега като го сменихме колата вече не пуши и върви по нормално.Гасненето е от горивото в резервоара определено ще бъдат прегледани маркучите както каза колегата по горе това и мнението на експерта в поморие не е от мръсен резервоар.
    Поради това че при нас специалистите ще идват лятото тогава ще бъде прегледан и чипа и ако трябва ще се смени.
    Алфа 166 2.4 JTD

Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •