Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34

Thread: свирещи спирачки!!! Помощ ще си посегна!!!

  1. #16

    Default

    е тва вече няма да го понеса!

  2. #17

    Default

    Аз в София на ферари и на пор6ето на бат ГОГО съм 4увал да свирят спира4ките, така 4е като се прояви при мен го приемам за не6то нормално.. Все пак не мисля 4е тоя с ферарито се стиска за пари да си поддържа колата.. най малкото спира4ките
    Lexus IS200

  3. #18

    Default

    Как марка дискове си сложи???

    Колко и невероятно да ви се струва, свиренето идва то Дисковете...аз утре много вероятно да си взема дискове Брембо, защото тези RC които си взех от Алекс.Ауто свирят в момента и съм като трамвай....

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  4. #19

    Default

    аз се спрях на Textar дискове, защото ми казаха че в България Брембото е менте и лично съм бил свидетел как за 2 месеца тези дискове се кривят до неознаваемост. сега смених накладките и вече не свири....толкова много. проблема изглежда е всеобщ. дайте идеи.

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by KGB
    Как марка дискове си сложи???

    Колко и невероятно да ви се струва, свиренето идва то Дисковете...аз утре много вероятно да си взема дискове Брембо, защото тези RC които си взех от Алекс.Ауто свирят в момента и съм като трамвай....
    А бе хора няма никакво значение марката, всякакви дискове и накладки свирят!!! НА ферари и порше съм чувал лично как свирят, като се замисля само на Майбах не съм чувал ама сигурно щото не съм и виждал много често.. Зависи и от мереорилогичните условия също!! ИМа някои само при влажно време скърцат...
    Lexus IS200

  6. #21
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Мойте не свирят грам и аз като Пропър си сложих оригинални и съм най доволен от тях. Даже до сега не ми е замерисвало на феродо, а на Петко си спомням като замервахме горе на историческия и си меришеше яко

  7. #22

    Default

    Аз си взех Брембо дискове от Гърция и накладки Ремса (макар и не известна в БГрия, това е най-голямия производител на накладки в Европа)....

    Та, тия дни ще ги сменя и ще видя какво ще стана, НО ми казаха първите 200км много кротко каране, и после до 1000км пак без свирепи карания...и след това яко газ.

    Един комплект май ще ми остане, така че евентуално може да ги продам на някой....около 160 евра заедно с накладките.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  8. #23
    Старши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Варна
    Posts
    863

    Default

    Преди година смених дискове и накладки. Брембо дискове - а накладките поради липса на други в момента Icer - свирят си с малки прекъсвания. Но не е от дисковете. Проблеми със спирането като , че ли нямам.
    Същите тъпи накладки на 4-5 други коли не свирят ... тоест явно трябва да се избират накладки според дисковете и обратно
    Така като гледам за повече от 20хил км накладките почти не са мръднали, но най-вероятно ще ги сменям - може би са прекалено твърди и музикални - ще ги подаря на ЖПто.
    AR 159 1750 TBi '09
    AR 156 SW 1.9 Mjet '04
    ex AR 156 1.8 TS '98

  9. #24

    Default

    Гърците ми казах, че Брембо дискове с накладки Феродо свирят....с Ремсата не....

    При мен свиренето не е свиране е нещо като спиране на трамвай или влак в аварийна ситуация...това при леко спиране...страшно дразнещо е....сегашните ми дискове са RC.

    Накладки ЕВС за нас са около 70лв. предните....което мисля е добра цена.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by KGB
    Аз си взех Брембо дискове от Гърция и накладки Ремса (макар и не известна в БГрия, това е най-голямия производител на накладки в Европа)....
    Аз сложих такива накладки отзад, наистина са меки и не свирят, но нещо ми се струва, че не спират като хората (с нови дискове, водачи и почистени буталца на апаратите) като минавах преглед но може и да се лъжа...
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  11. #26
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    И мойте задните са Ремса - не свирят и уж спират добре според техническия преглед. Като метнах колата извън валяците при максимален натиск на спирачката и човекът каза "Брао бе " На ръчна също съм бил надхвърлил значително изискванията по думите на същия;

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  12. #27

    Default

    Здравейте, та ет и моя преоблм от 2-3 дни ми започнаха да свирят задните спирачки знаех че са за смяна ма чак толкоз скоро не очаквах преди месец смених предните дискове и накладки свиреха 2 дни и спряха(това с свиренето идва от диска и накладката като са нови и още не са си паснали добре, но е Нормално)сега са наред и задните купих ги вчера и днес ще ги сменвам но попаднах на проблем щото реших аз да се права на майстор.. свалих джантата развартех задните 2 болта и готово за 3 мин свалих старите накладки трагнах да слагам новите и проблем трябва да избутам буталото на вътре за да мога да сложа новите щото са с 1 см по дебели, н това бутало не жлиза и невлиза на вътре знам че е на хидравлика взех голям чук и шило поставих го върху буталото и чукнах 3-4 пъти яко но буталото не помрадва на вътре как да го избутам на вътре с какво... или да дам на майстор да ми ги смени ма незнам дали ще ми каже с какво го избутва та да знам за следващи пат сам да си ги сменя
    П.П. преди два дена си сложих стабилиираща щанга(мисля че така се казва тук му казват barra de refurso)онази под капака дето захваща от единия амортерсир до другия и честно да ви кажа има ефект на завойте с по-голяма скорст но амортерсиорите са ми серийни и другата седмица слагам КОНИта пружините са ми на Ейбах и са свалили колата с около 4 см и те са единствените които са твърди в окачването майсторите ми казаха че амортерсиорите одавна са ми заминали :-O

  13. #28
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Quote Originally Posted by Zhivkov View Post
    .......
    Отви ли капачката на казанчето за спирачна течност?
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  14. #29
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    По принцип се въртят и прибират едновременно.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by Speeder View Post
    Отви ли капачката на казанчето за спирачна течност?
    Не не го нправих незнаех ами да не драпне въздух

    Quote Originally Posted by didod View Post
    По принцип се въртят и прибират едновременно.
    значи това бутало прилича на капачка на която отгоре има нещо подобно на кръст изпъкнала част и кръст вдлубната част в която влиза на наклатката нещо като пъпка значи това изпъкналото трябва да го завартя за да се прибере буталото, но аз мисля, че буталото се прибира в прав ход а не звъртайкисе или се бъркам :-/

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •