Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34

Thread: свирещи спирачки!!! Помощ ще си посегна!!!

  1. #1

    Default свирещи спирачки!!! Помощ ще си посегна!!!

    колеги,
    преди 2 седмици смених предни дискове и накладки. избраната от мен марка е Textar. колата спира прекрасно, но има един огромен недостатък - още от първия ден спирачките свирят ужасяващо. чух всякакви коментари че е нормално в началото и че ще се наместят, но мамка му не се наместват! свирят когато загреят и при не много силно натиснат педал на спирачката. много е досадно и изнервящо. моля Ви помоглете ми. някой ако знае да каже защо се чува това адско скрибуцане и как да го премахна!

  2. #2

    Default Re: свирещи спирачки!!! Помощ ще си посегна!!!

    Quote Originally Posted by bouncer
    колеги,
    преди 2 седмици смених предни дискове и накладки. избраната от мен марка е Textar. колата спира прекрасно, но има един огромен недостатък - още от първия ден спирачките свирят ужасяващо. чух всякакви коментари че е нормално в началото и че ще се наместят, но мамка му не се наместват! свирят когато загреят и при не много силно натиснат педал на спирачката. много е досадно и изнервящо. моля Ви помоглете ми. някой ако знае да каже защо се чува това адско скрибуцане и как да го премахна!
    Колко километра мина след смяната?
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD

  3. #3
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    Ами върви пак в сервиза и им кажи да ти ги отпуснат леко!!!
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  4. #4
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    ако при силно натиснат педал не свирят са ти заминали водачите
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  5. #5

    Default

    от смяната са минали около 400-500 км. колега, какви са тези водачи и за какво служат?

  6. #6

    Default

    аз мисля че си е от накладките... в друга тема бях споделил че лично аз като съм слагал хубави накладки не са ми свирили никога .... никви напасвания и кви ли не измислици там.... така беше и последния път.... нито едно изскърцване при смяната на предните (оригинални) и така беше и със задните (RH)... 500км са много ми се струва да издават звуци....
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by proper
    аз мисля че си е от накладките...
    Ами Textar са хубави, освен ако не е попаднал на ментета.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Max
    Quote Originally Posted by proper
    аз мисля че си е от накладките...
    Ами Textar са хубави, освен ако не е попаднал на ментета.
    именно...
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  9. #9

    Default

    Щом спират както трябва едва ли са ментета, щото има такива дето не свирят ама и не спират .

    За Textar-a съм чувал, че просвирват от време на време, но все отзивите са били добри.

    Тези 400-500км ако са изминати и половината на извънградско са даже малко.
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  10. #10

    Default

    дисковете и накладките не са ментета 100%. Лично съм ги свалял от камиона веднага след пристигането му от митница.

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    70

    Default re

    Аз като я взех мойта преди година и половина горе-долу също смених предни дискове и спира4ки и ве4е година и половина не спират да свирят ама мнооогооо.. не знам каква марка са ама се изнервям та затова кажете наистина какви са тия вода4и?
    GTV 2.0 TS - dead
    156 2.4 JTD - dead
    147 1.6 TS - dead
    BMW 520 E39 - live

  12. #12
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    еми това дето фиксира накладката и тя се движи равномерно без да се криви
    викат им и супорти
    погледнете спирачния апарат просто

    вируса беше писал как се оправят - има го из форума - ама май ефекта е краткотраен
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  13. #13
    Старши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Варна
    Posts
    863

    Default

    Всъщност това свирене се дължи на вибрация, но не към спирачния диск. При някои модели не задължително лоши накладки - просто липсва на гърба на накладките добра подложка или слагат някаква грозна хартия - при мен това беше причината за ефекта Влака идва. Последно поради липса на други накладки към момента сложих ICER и тея свирят като за световно, същите на други коли въобще не са присвирвали!
    Коментирали ли сме с колеги и наистина се оказа, че скъпите накладки имат различно покритие откъм задната страна.
    AR 159 1750 TBi '09
    AR 156 SW 1.9 Mjet '04
    ex AR 156 1.8 TS '98

  14. #14

    Default

    аз оправих супортите и помолих в сервиза да направят нарез на накладките но това не помогна особено много.
    факт е че момчетата казаха че съм запалил накладките според тях защото единия диск бил посинял ( каквото и да значи това).
    ама след като дадох 600 лв за предни дискове и накладки някакси не искам да ги сменям скоро!!!! ще си свири и тва е! ай сиктир!!!

  15. #15
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer
    а диск бил посинял ( каквото и да значи това).
    значи че караш невнимателно и освен това че диска е за смяна
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •