Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 38 of 38

Thread: Чистотата преди всичко :)

  1. #31
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Вече съм на коня.. Благодарение на колегата Събев, имам три супер бобини, едната за резерва. Алфата пали от раз, за разлика от преди миенето, така че - всяко зло - за добро

    За сметка на това ми се развали шофьорският колан... Това Алфата няма скука с нея...
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by gorbi View Post
    Вече съм на коня.. Благодарение на колегата Събев, имам три супер бобини, едната за резерва. Алфата пали от раз, за разлика от преди миенето, така че - всяко зло - за добро

    За сметка на това ми се развали шофьорският колан... Това Алфата няма скука с нея...
    На времето като я купих даже и ме глоби едно ченге, щото ми блокира колана и не можах дори да го преметна. Деблокира се,ама трябва да се разглоби пластмасовата кора на колоната. Не е трудна , ама досадна работа. Веднаж пък ми се деблокира след минаване през една голяма дупка... Италианска му работа. Просто свикни да не го издърпваш рязко.
    Last edited by endeavour; 12-02-2013 at 12:34.

  3. #33
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    На времето като я купих даже и ме глоби едно ченге, щото ми блокира колана и не можах дори да го преметна. Деблокира се,ама трябва да се разглоби пластмасовата кора на колоната. Не е трудна , ама досадна работа. Веднаж пък ми се деблокира след минаване през една голяма дупка... Италианска му работа. Просто свикни да не го издърпваш рязко.
    Разглобих пластмасовата кора, погледах малко устройството и реших все пак да пробвам със сила... Опънах силно за по-продължително време, изщрака и си тръгна да работи... Там има някакви електрики вътре в колоната - тоя колан електрически ли се блокира, не можах да разбера за какво са точно....
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  4. #34
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    щом има електрики, само недей да ги миеш

    ....

    радвам се че си си оправил колата. Сега остава и седалките да смениш и си готов
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  5. #35
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Разглоби си колата за да я обикнеш...

    Как щях да разбера какво има под капака, ако не бях я измил... Прогресът изисква жертви...


    Сега имам резервна бобина, знам къде са ми свещите и къде са предпазителите, колко свещи имам и как са закачени.
    И това само на цената на 2 лева за водоструйка и 60 лева за бобини...
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by gorbi View Post
    Разглобих пластмасовата кора, погледах малко устройството и реших все пак да пробвам със сила... Опънах силно за по-продължително време, изщрака и си тръгна да работи... Там има някакви електрики вътре в колоната - тоя колан електрически ли се блокира, не можах да разбера за какво са точно....
    Значи поне моята (не вярвам твоята да е различна) на кутията с механизма за прибиране на колана има един отвор, през който се натиска примерно с отвертка и се деблокира механизма, без никакви електрики.Правил съм го два-три пъти, докато се науча как да го издърпвам.

  7. #37
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Сега ако пак ще миеш,сваляй бубините,кабелите,само после ти трябва пистолет за въздух,за издухаш водата от свещите.
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  8. #38
    скрападжия cobra_11's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Кърджали/София/Благоевград
    Age
    43
    Posts
    103

    Default

    Електриката в колана е пиропатрон . НЕ бий с чука по него ,ако пак заседне.
    LANCIA DEDRA 2.0 8V Turbo INTEGRALE
    LANCIA THEMA 2.0 8V
    ALFA ROMEO 155 1.8 8V Silverstone
    ALFA ROMEO 155 1.9 turbo D

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •