Results 1 to 11 of 11

Thread: Тоците не стигат.

  1. #1

    Default Тоците не стигат.

    Здравейте.
    От известно време забелязвам, че като пусна отоплението на задното стъкло и фаровете осезаемо клякат. Очевидна разлика има и като пусна парното на 3 примерно, или като си усиля музиката. Имам някакво усилвателче и туба, но до сега не ми е правило впечатление такова нещо и съм почти сигурен че е ново.
    Най-много ме дразни това със отоплението на задното стъкло. Работи парното на 2 примерно и фарове, като кликна и отоплението даже подсветката на километража кляка видимо. Като е на място го прави това, на светофар примерно. Като подам газ всичко си блесва както трябва да си е.
    Та въпроса е - що тъй аджеба?

    Скоро сменях реле-регулатора защото предното даде фира, но нямам спомен проблема дали го имаше и преди смяната. Дали може да е от акумулатора или е друго?
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    замери какво става със зарядното напрежение.
    какъв реле-регулатор сложи. по принцип е по-хубаво да смениш само четките на оригиналния и него да си го ползваш.
    точка

  3. #3

    Default

    Ще замеря.
    Реле-регулатора не знам какъв е. Със сигурност не е някакво супер-дупер. Среден клас нещо.
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  4. #4

    Default

    13,5 е напрежението на клемите на акумулатора при изгасен двигател, 14.5 е при работещ двигател, без допълнителни консуматори, 13,5 е при включени фарове, халогени, парно на макс, реотани...
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  5. #5
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by CHILIEV View Post
    13,5 е напрежението на клемите на акумулатора при изгасен двигател, 14.5 е при работещ двигател, без допълнителни консуматори, 13,5 е при включени фарове, халогени, парно на макс, реотани...
    Не е реле-регулатора.
    Преплъзващ ремък, пробил малък диод за захранване на реле-регулатора, пробил силов диод или статорна намотка.
    В редки случаи клеясала клема на динамото или кабела.
    Та по ред на номерата:
    Ремъка в много редки случаи може да приплъзва.
    Дали е от малките диоди ще разбереш, като на работещ двигател подадеш + от клемата на акумулатора на кабелчето дето идва от крушката в таблото. Ако се оправи и се вдигне напрежението под товар, значи е от там. Не достига ток на регулатора.
    Ако е от диод или статорна намотка: разкачаш силовият кабел от динамото и мериш на силовата клема спрямо маса. Уреда на ом-метър при обозначеното с диодче.
    Ш едната посока трябва да е безкрайност, а в другата между 950 и 1500 ома. Ако е под това съпротивление, значи едната фаза я няма.
    Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #6

    Default

    Аз забравих, че нещо странно стана онзи ден. Паля и ми свети акумулаторчето на таблото. Подавам газ изгасна и после пак светна и не се оправи въпреки подаването на газ. Гася и паля пак - пак същото, но без да изгасва. На третия път изгасна и не ми е светило повече. Това беше онзи ден, когато валя. Никога до сега не ми се е случвало.

    Не съм мерил ток, има ли нужда?
    @mordohy мерси за съветите. Само не разбрах това:
    " + от клемата на акумулатора на кабелчето дето идва от крушката в таблото"
    коя крушка - тази за акумулаторчето ли, как да го позная това кабелче или ще трябва да извадя таблото и направо там да го пробвам.
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  7. #7
    Bolen alfist Majed_146's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Горна Оряховица / Ботевград
    Age
    42
    Posts
    412

    Thumbs up

    колега, направи рециклаж на генератора. Ррегулатор нов + промивка с бензин на ротора и статора. Сега всичко е тип топ, иначе пулсираше лампата на късите на халогените, пафона в копето, габарите и така нататък цялото удволствие на генератора ми излеза 35 лв релето + 10 за майстора като за наш човек а свалянето на генератора, го съобразих със смяната на хидравличната рейка :! та нямаше много мъки по свалянето му@ поздрави и успех

    Alfa 146 1.6 TS ---> 2.0 TS Remapped by Oem
    FIAT TIPO 1.6 DOHC

  8. #8
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by CHILIEV View Post
    Аз забравих, че нещо странно стана онзи ден. Паля и ми свети акумулаторчето на таблото. Подавам газ изгасна и после пак светна и не се оправи въпреки подаването на газ. Гася и паля пак - пак същото, но без да изгасва. На третия път изгасна и не ми е светило повече. Това беше онзи ден, когато валя. Никога до сега не ми се е случвало.

    Не съм мерил ток, има ли нужда?
    @mordohy мерси за съветите. Само не разбрах това:
    " + от клемата на акумулатора на кабелчето дето идва от крушката в таблото"
    коя крушка - тази за акумулаторчето ли, как да го позная това кабелче или ще трябва да извадя таблото и направо там да го пробвам.
    Точно тоя кабел.
    В динамото влизат два кабела. Единият е дебел. Това е силовият. Той отива до стартера, а от там на акумулатора.
    Вторият е тънък. Това е кабела, който идва от крушката в таблото, тая дето свети като акумулаторче. Нищо няма да сваляш. Просто подай му плюс от акумулатора на работещ мотор. Може и директно на клемичката на динамото.
    Обаче това, което описваш после, може да се окаже освен хлабав ремък и хлабава връзка. Добре е да се свали динамото и да му се направи една ревизия и почистване. Понякога клеясват.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #9
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    да, провери зеленото кабелче което отива на регулатора. това че ти свети лампата не е добре и значи че вероятно алтернатора ти не зарежда тогава. ако не е от там ще трябва да го сваляш пак.
    иначе напреженията които си дал са ок. тях си ги мерил с изгаснала лампа сигурно.
    ПП
    когато мериш напрежението на акумулатора в покой, трябва колата да е поседяла половин час непалена. напрежението трябва да е нещо от сорта на 12,5в.
    точка

  10. #10

    Default

    13,5V е при изгасен двигател. Не беше палена цяла вечер. Да, на изгаснала лампа.
    Ще опитам да открия това кабелче, мерси много.
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  11. #11
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    премери с друг уред. не може да ти дава такава стойност,което значи че и другите замервания не са верни.
    точка

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •