Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: 156 jtd 2.4 леко тракане...

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    177

    Default 156 jtd 2.4 леко тракане...

    Здравейте! Днес гледах една 156-ка jtd 2.4, която мислех да купувам. Нормално ли е като запали, около 30сек. да потраква малко мотора и после да утихне шума. Направо се влюбих в тази кола и мисля да я вземам. Моля ви, кажете къде да я закарам на диагностика,за да ми кажат в какво състояние е мотора, защото не ми се купувяа бангия и какво да гледам още по нея, за да разбера нещо повече за състоянието и... Иначе на първо четене изглежда доста добре,колата е 11.мес 1999.г. и е внос от Италия. Вярно ли е че повечето внесени от Италия са прегрявани Извинявам се че досаждам с въпроси, но толкова ме кефи че... направо оглупевам... Дори и да не е тази, ще си взема точно такава кола, много е яка!!!! Предварително мерси!!!

  2. #2
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Това за прегряването е голяма глупост! ЖТД са доста здрави и дуракоустойчиви мотори

    Ако става въпрос за палене при много ниски температури, то тракането си е нормално. Понеже напоследък ниски температури не се наблюдават, предполагам, че колата се пали при плюсови такива. Тогава тракането е възможно да е от шайбата на алтернатора (или климатика, така и не успях да разбера ) и е поправимо за около 200-300 лв. Би ли описал на какво наподобява това тракане?
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    177

    Default

    тракането наподобява леко метално чукане и се чува точно в зоната на ремъците, иначе пипах ауспуха, саждите не са мазни, колата не пуши даже, е аз не съм и вдигал пове4е от 3000 об/мин но на пръв поглед изглежда доста сносна колица.......

  4. #4
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by viliivanov
    тракането наподобява леко метално чукане и се чува точно в зоната на ремъците, иначе пипах ауспуха, саждите не са мазни, колата не пуши даже, е аз не съм и вдигал пове4е от 3000 об/мин но на пръв поглед изглежда доста сносна колица.......
    Еми шайбичка, бате Тва, доколкото съм чел и чувал, е детска болест при ЖТД моторите. Дано съм прав. Все пак има доста по-компетентни от мен и ерудирани, нека и те си кажат мнението . Иначе карай я на диагностика, там ще научиш доста.

    Омасляване около нагнетателните турбо-пътища някакво да си забелязал?
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    177

    Default

    ...Да, имаше леко омасяване в ляво отдолу до турбото обаче идея си нямам от къде може да е ... По принцип отбирам малко от двигатели, но за всеки модел си има характерни признаци за повреди , за който нед знам

  6. #6
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Леко омасляване на въздуховода към кулера с позасъхнал прах по него е нормално (това съм го запомнил от Бобо) Ако няма следи от прясно маско по снадките на въздуховодите след турбото, май си е ок
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    177

    Default

    Благодарско!!! Леко и безаварийно каране!!!!

  8. #8
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by viliivanov
    Благодарско!!! Леко и безаварийно каране!!!!
    Мерси и на теб! Данос коро станеш един от нас! Все пак изчакай и други мнения, че аз не претендирам да съм дизел-капацитет, макар и нещата, които ти казах да са чути от достоверни източници
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  9. #9
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    Quote Originally Posted by viliivanov
    тракането наподобява леко метално чукане и се чува точно в зоната на ремъците, иначе пипах ауспуха, саждите не са мазни, колата не пуши даже, е аз не съм и вдигал пове4е от 3000 об/мин но на пръв поглед изглежда доста сносна колица.......
    Същото тракана го има и на брат ми колата 2,4 ЖТД само че при него се получава след като загрее, т.е. при студен двигател го няма, а се появява след като позагрее клапаните на тва животно регулируеми ли са или са саморегулируеми, а и последно въздушния филтър как се сменява на тва чудо бре имам чувството, че треее да се разглоби половината предница
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Sofia
    Age
    55
    Posts
    50

    Default Re: 156 jtd 2.4 леко тракане...

    Quote Originally Posted by viliivanov
    Здравейте! Днес гледах една 156-ка jtd 2.4, която мислех да купувам. Нормално ли е като запали, около 30сек. да потраква малко мотора и после да утихне шума. Направо се влюбих в тази кола и мисля да я вземам. Моля ви, кажете къде да я закарам на диагностика,за да ми кажат в какво състояние е мотора, защото не ми се купувяа бангия и какво да гледам още по нея, за да разбера нещо повече за състоянието и... Иначе на първо четене изглежда доста добре,колата е 11.мес 1999.г. и е внос от Италия. Вярно ли е че повечето внесени от Италия са прегрявани Извинявам се че досаждам с въпроси, но толкова ме кефи че... направо оглупевам... Дори и да не е тази, ще си взема точно такава кола, много е яка!!!! Предварително мерси!!!
    Все едно гледам себе си преди 4 месеца, като взимах моята Аз се оплаквам от същото потракване на студен двигател, само че два пъти сменях и алтернаторния ремък за 2 седмици. Първия път го прокъса, а втория направо го извади.
    Всички следи водят към демпферния механизъм (както предположи и колегата "голямата риба"), който струва около 300-350лв с шайбата.
    За диагностика, аз лично ходих във Вантотрейд.
    156 2.4JTD '99 - продадена
    Nissan Murano '05 - не знам дали някога пак ще се кача на кола

  11. #11
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    [quote=

    ... а и последно въздушния филтър как се сменява на тва чудо бре имам чувството, че треее да се разглоби половината предница [/quote]
    Не е чак толков зе , но задължително трябва да махнеш предпазителите, които са пред акумулатора.Развиват се два винта, на които се държи кутията с тях. След това е лесно. Успех!
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  12. #12

    Default Re: 156 jtd 2.4 леко тракане...

    Quote Originally Posted by SamuraiJack
    Quote Originally Posted by viliivanov
    Здравейте! Днес гледах една 156-ка jtd 2.4, която мислех да купувам. Нормално ли е като запали, около 30сек. да потраква малко мотора и после да утихне шума. Направо се влюбих в тази кола и мисля да я вземам. Моля ви, кажете къде да я закарам на диагностика,за да ми кажат в какво състояние е мотора, защото не ми се купувяа бангия и какво да гледам още по нея, за да разбера нещо повече за състоянието и... Иначе на първо четене изглежда доста добре,колата е 11.мес 1999.г. и е внос от Италия. Вярно ли е че повечето внесени от Италия са прегрявани Извинявам се че досаждам с въпроси, но толкова ме кефи че... направо оглупевам... Дори и да не е тази, ще си взема точно такава кола, много е яка!!!! Предварително мерси!!!
    Все едно гледам себе си преди 4 месеца, като взимах моята Аз се оплаквам от същото потракване на студен двигател, само че два пъти сменях и алтернаторния ремък за 2 седмици. Първия път го прокъса, а втория направо го извади.
    Всички следи водят към демпферния механизъм (както предположи и колегата "голямата риба"), който струва около 300-350лв с шайбата.
    За диагностика, аз лично ходих във Вантотрейд.
    и аз моята шайба я смених защото ми направи същия номер малко след като я купих
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  13. #13
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Абе някой може ли да даде снимка или схема коя е точно тая шайба и как изглежда - кръгла ли е, квадратна ли ? Аз съм с 1.9, ама предполагам, че разликата в ремъчната част не е голяма м/у двата мотора Моята мисля да я сменя, че излагам марката с това цъкане, но като не знам какво точно да поръчам
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  14. #14
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy
    Абе някой може ли да даде снимка или схема коя е точно тая шайба и как изглежда - кръгла ли е, квадратна ли ? Аз съм с 1.9, ама предполагам, че разликата в ремъчната част не е голяма м/у двата мотора Моята мисля да я сменя, че излагам марката с това цъкане, но като не знам какво точно да поръчам
    нали ти пратих линка от еПера бре!
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy
    Абе някой може ли да даде снимка или схема коя е точно тая шайба и как изглежда - кръгла ли е, квадратна ли ? Аз съм с 1.9, ама предполагам, че разликата в ремъчната част не е голяма м/у двата мотора Моята мисля да я сменя, че излагам марката с това цъкане, но като не знам какво точно да поръчам
    кръгла е :P твоята е по малка от на 2.4 :P
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •