Results 1 to 7 of 7

Thread: 1.9JTD 146 алфа някаква кутия

  1. #1
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default 1.9JTD 146 алфа някаква кутия

    Здравейте.
    Преди да имам алфа 1.9 жтд имах браво 1.9 жтд.
    Разлика в 55 нютона която не знам от къде идва, но не е това въпроса ми
    Въпроса е при бравото меката връзка която се захваща за турбото си е обикновен маркуч, а при алфата има някакво разклонение на долу и влиза в някаква кутия която ми се вижда доста безсмислена. За какво е тази кутия, проблем ли, ще е да я отстраня??? Според мен променя звукът на двигателя, и усложнява конструкцията без никаква полза. Другия месец ще сменявам маховик и съединител (събирам си парички ) и тази кутия ще ми пречи, и освен ако не върши някаква важна работа за подобряване работата на мотора мисля да се лиша от нейното присъствие .

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Sliven
    Posts
    251

    Default

    колега, ако не се бъркам, това е заглушителната кутия на турбото (или поне на мен така ми казаха) лично моята я счупих (минах над един по голям камък) ако ти кажа че съм сложил точно една кутия от клечки за зъби, просто да не влиза въздух в турбото и за една година нямам никакви проблеми

  3. #3

    Default

    От тия дето са проектирали колата, най-простия дето мете пред вратата на офиса им има 12 "вишута", така, че недей да бързаш с определенията, че нещо, което са сложили там е безмислено. Фиата който си имал е поевтинена версия на тая, която сега имаш и при него са махнали всичко без което някакси е можело за да стане по-евтино да го произведат, затова там не е имало такава кутия. А функцията и е да помага на въздушния поток, който влиза в системата и да намалява шума и вибрациите, които се получават от него...
    Ако я махнеш и да има разлика няма да я усетиш ако това ти е в същност въпроса, така че постъпи както смяташ за правилно с нея.
    Last edited by badmadafaka; 31-01-2013 at 13:01.

  4. #4
    започва да се пристрастява Shider's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    46
    Posts
    48

    Default

    При мен е без тази кутия - бяха и счупени ушите за закрепване и в резултат се взе да се напуква гофрирания маркуч между нея и турбото. И аз видях, че на Браво ЖТД въздуховода е без такава и смених маркучите смело. Разлика във вървене/шум/разход/и др. със здрава въздушна кутия и без такава не намирам. Не че (както и всички други предполагам) използвам често възможностите колата дори и близо до 100%
    За мен е чудно наистина ли има разлика от 50нм между алфата и фиата 105ЖТД?!?
    '03 Suzuki DL1000 V-Strom
    '00 Subaru Outback 2.5i gpl - Japanese Alfa
    '93 Toyota Previa 2.4i - perfect youngtimer
    '05 FIAT Punto 1.3multiJet

  5. #5
    ThuG 4 LiFe Raiko0's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    152

    Default

    По каталог навсякъде където съм гледал разликата от 55 нМ си ги има и немога да си го обясня откъде е. Искам да попитам скоростните им кутии на фиата и алфата имат ли нещо общо?
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105 k.c. '99 *еХ на кенчета

    Alfa Romeo 159SW 150 ++ '07

  6. #6

    Post

    При мен я няма тази въпросната кутия, откакто я имам колата вече две години и нещо и не съм имал проблеми.
    Но самият маркуч ми е нацепен на две места и си търся здрав, някой ако има да свирка
    Поздрави !

  7. #7
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Quote Originally Posted by ScuderiaAlfaCorse View Post
    При мен я няма тази въпросната кутия, откакто я имам колата вече две години и нещо и не съм имал проблеми.
    Но самият маркуч ми е нацепен на две места и си търся здрав, някой ако има да свирка
    Поздрави !

    моето предложение е да хванеш някой познат с браво брава и т.н. 1.9 jTD и да идете с големия му талон до аутоиталия и да си купиш нов ! Аз така мисля да постъпя. До сега съм си купувал 2 по специфични части от там (за пунтото) и смея да твърдя, че цените бяха прелестни (на фона на това в александър ауто което ми обявиха... 4 пъти по висока цена от на оригинала
    До по горния пост, скоростните кутии са различни колега, бравото ми беше със страшно тих мотор (може би заради 55те нм) Алфата е със страшно запазен мотор, и доста по пъргав от това което беше бравото, но е по шумна и все си мислех, че консервата е виновна бравото свещите му бяха на бърза връзка и инсталацията малко по различна (по-прибрана) това са моите впечатления като визуални и звукови разлики между моделите.
    Last edited by ivaka89; 02-02-2013 at 02:36.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •