Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Изгоряла ламбда сонда или Не ?

  1. #1
    Запален младши алфист angel_1987's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    РУДОЗЕМ/СМОЛЯН
    Posts
    160

    Default Изгоряла ламбда сонда или Не ?

    Колата е 1,8 16в 144кс 98г

    Здравейте колеги,от 5 6 дни ми се случва ето тази грешка:
    P1173 - Самоадаптиращ параметър FRA
    ДОПЪЛНИТЕЛНИ ДАННИ:
    Състояние: Високо ниво
    Обороти на двигателя: 1880 об.
    Температура на двигателя: 83,6 °C

    The ECU has run out of range in adapting the mixture in reference to the O2 Sensor signal (multiplicative adaptation) and/or in reference to the engine running conditions (additive adaptation).
    Possible causes:
    - Engine Temperature sensor/circuit defective, but the signal still in realistic range.
    - Fuel Pressure incorrect
    - Fuel Injector(s) leaking
    - Fuel Injectors clogged
    - Incomplete combustion (ignition or compression problem, excess O2 in the exhaust)
    - Vacuum leak (lean mixture)
    - Oxygen Sensor defective or contaminated with silica (Voltage change extremely slow)
    - Exhaust system leak upstream of the O2 Sensor (stray air brings extra O2 making the mixture to appear lean)
    - Fuel Evaporation Control system defective
    - vehicle driven out of fuel (tank empty)
    Грешката е регистрирана поради високо ниво на сигнала от датчика. Грешката е налична в момента. Трябва да се ремонтира за да е възстанови нормалната работа. Тази грешка не е активирала индикаторът на таблото.

    Според Братми ми е заминала сондата,правихме диагностика с ФЕС.
    Изтрива грешката и в момента в който подадем газ и веднага се регистрира,според него волтажа е висок и забива в богата смес и сега се чудим какво да я правим тая сонда,да спомена че смених дебитомера преди 15к км,оригинален БОШ,остава да си е отишла сондата така ли е или да търсим нещо други.

    Качвам малко снимки на реални данни в движение на колата и там личи кога забива и данните не се променят докато не я изтрием,и веднага като подадем газ пак се регистрира.

    Имам и газов инжекцион,Тамона(Тгаз),ходих на диагностика и там показва постоянно богата смес,на бензин върви много доволно но разхода на газ ми се качи на 15 и едвам дига 4к оборота.

    натискаш педала и все едни ти е свършила газта

    Споделете какво да я правя,Проблема е че тука няма добри сервизи,иначе веднага бих отишъл,не ме плашат парите за диагностика но ме е яд че им плащаш и те почват;
    ( ама ,може и да е,смени пък ще видим дали е от него)
    затова пиша и искам помощ,Благодаря ви предварително!!





    Ето и живи данни!
    Last edited by angel_1987; 23-01-2013 at 19:14.

  2. #2
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Моля Ви колеги помагайте да се справим,догатките са ясни,Просто не стават сервизите тука.

    Колата е 1,8 16v 98г ГИ Тамона
    Last edited by Zafo_84; 23-01-2013 at 19:15.
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  3. #3
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Ще ти помогна,ако ми кажеш,качествените и количествените показатели на газта с която караш!Надали ще можеш.Как реши,че гориш толкова,като няма как да знаеш колко са ти сложили?И последно :евтиното,накрая винаги излиза скъпо.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  4. #4
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Quote Originally Posted by radiboy View Post
    Ще ти помогна,ако ми кажеш,качествените и количествените показатели на газта с която караш!Надали ще можеш.Как реши,че гориш толкова,като няма как да знаеш колко са ти сложили?И последно :евтиното,накрая винаги излиза скъпо.

    Колега и на бензин е същата история грешката я има налице,но върви,при газта губи мощност
    но сондата си забива и при газ и бензин(качествените и количествени показатели на газта не ги знам,но не мисля и ти да ги знаеш на бензина),а и те нямат общо с дадената грешка,и показателите на колата в реални условия на шофиране!!!
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  5. #5
    Запален младши алфист angel_1987's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    РУДОЗЕМ/СМОЛЯН
    Posts
    160

    Default

    Quote Originally Posted by radiboy View Post
    Ще ти помогна,ако ми кажеш,качествените и количествените показатели на газта с която караш!Надали ще можеш.Как реши,че гориш толкова,като няма как да знаеш колко са ти сложили?И последно :евтиното,накрая винаги излиза скъпо.
    колега не коментираме качествата на горивата ни а за грешката която ми се появява и от както го имам този проблем колата гори много а в същото време няма тяга.
    1,8 16v TS 144кс,1998г

  6. #6
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    откачи си ламбдата и покарай така малко и виж как е разхода,ако е ОК значи тя си е заминала, Като я откачиш и компа си зима някакви средни стойности,както докато е студена,първите 1-2 минути не работи сондата,докато не загрее и компа си зима така да се каже дефолтни стойности
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  7. #7
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Извинявай,но си написал по горе,че на бензин върви много "доволно",може аз да съм разбрал погрешно.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  8. #8

    Default

    Това, че дебитомерът е сменяван преди 15к не е гаранция, че не е той. Дебитомер се мери в движение, Алфата-закачена с лаптопа, ускоряваш на права отсечка до около 120-140 км/ч и следите как се изменят показателите. А напрежението на Ламбда-сондата варира от 0,2-1,0 волта в зависимост от количеството кислород в изгорелите газове. Да, кислород, не е грешка! Когато се пре*бе тази сонда компютъра и прави байпас и влиза в авариен режим, като взима усреднена стойност 0,6 волта. Това е най-общо казано. Взимаш ламбда-сонда, за която е сигурно че е ОК, монтираш, свързваш и тестваш. Другото са догадки.

  9. #9
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    откачи си ламбдата и покарай така малко и виж как е разхода,ако е ОК значи тя си е заминала, Като я откачиш и компа си зима някакви средни стойности,както докато е студена,първите 1-2 минути не работи сондата,докато не загрее и компа си зима така да се каже дефолтни стойности
    Тва са глупости,тва не са онези античните ЕКУ-та.До колегата с проблема,я опитай първо да ресетнеш ЕКУ-то и покарай пак,да видиш дали ще се появи
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #10

    Default

    При мен тази грешка беше породена от неправилна настройка на газовото, и въпреки че не карам на газ след чистене се появяваше отново и отново... Също така клатеше оборотите, даже и на място. Оправи се като рестартирах еку и от тогава не се е появила, а оборотите заспаха. Моята ламбда даваше и минус стойности понякога.

  11. #11
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    При мен тази грешка беше породена от неправилна настройка на газовото, и въпреки че не карам на газ след чистене се появяваше отново и отново... Също така клатеше оборотите, даже и на място. Оправи се като рестартирах еку и от тогава не се е появила, а оборотите заспаха. Моята ламбда даваше и минус стойности понякога.
    Каква е процедурата по ресетване на ЕКУто,колеги с програмата или само от акумолатора?
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  12. #12

    Default

    Това с акумулатора съм го пробвал и не действа, то май действа само при коли, които на газта са с потенциометър. Аз направих процедурата с Мултиекускан, даваш reset all actuators, следваш инструкциите и готово. След това караш няколко километра като гледаш да минеш през повечко режими на шофиране, първите няколко километра е уникално спъната, после се оправя. Не давам гаранция, че ще се оправи от процедурата защото при мен нямаше хардуерен проблем по сонди/дебитомери. Нищо не пречи да пробваш.

  13. #13
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    На тия ЕКУ-та забрави да се ресетне с откачане на +. Само софтуерно.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  14. #14
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    ок,имам ФЕС какво точно да направя,а има ли вероятност заради скъсана гъвкава връзка да излизат газовете бързо и да не може сондата да измери правилно???
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  15. #15
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Zafo_84 View Post
    ок,имам ФЕС какво точно да направя,а има ли вероятност заради скъсана гъвкава връзка да излизат газовете бързо и да не може сондата да измери правилно???
    Не съм "бензинджия" и не помня къде е сондата, но ако е преди връзката, това че е скъсана няма отношение. Може да я гъбарка само пробив преди нея.
    А за ресетването, мисля че е описано в самия софтуер.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •