Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22

Thread: Изгоряла ламбда сонда или Не ?

  1. #16

    Default

    До колкото си спомням е след. То какво и е мекото на тази връзка, като чукна по нея звучи като тръба. Иначе за ресета, намира се в последния раздел на програмата, там си е описана цялата процедура.

  2. #17
    започва да се пристрастява kremon's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Posts
    36

    Default

    Quote Originally Posted by Zafo_84 View Post
    ок,имам ФЕС какво точно да направя,а има ли вероятност заради скъсана гъвкава връзка да излизат газовете бързо и да не може сондата да измери правилно???
    Сондата е преди меката връзка и ако е скъсана маже да влияе на работата и.
    Фес-а трябва да е пълната версия, за да можеш да ресетнеш компютъра!

  3. #18
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    До колкото си спомням е след. То какво и е мекото на тази връзка, като чукна по нея звучи като тръба. Иначе за ресета, намира се в последния раздел на програмата, там си е описана цялата процедура.
    Мекото е че отвътре е като метален акордеон, отвън е защитена с плетена метална ширмовка.Ако металната ширмовка е здрава това не е гаранция че "акордеона" не е цъфнал.Моята беше се скъсала както трябва, обаче не помня да съм имал проблеми с обороти и разход.Нямам газово, като издъхна ламбдата гореше сигурно 20/100 не вървеше, клатеше яко.Мисля че ако на бензин върви и харчи нормално проблема е в газовото или нещо в управлението му.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #19
    започва да се пристрастява cais's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    40

    Default

    Аз го имам същият проблем колега смених 3 сонди (които работят сега съм с БЕРУ по каталог с оригинална букса, не присадена) Пробвах с ресет през ФЕС това става по следният начин : когато се свържеш отиваш на последната опция (горе в дясно) "Настроики" имаш две възможности едната е за нулиране положението на "дросел клапата" другата е за ресет на ЕКУ ( там е и описано как се процедира след това)
    30 сек ключ - OFF 30sek - ключ ON караш 10 км. Има ефект но е за кратко .Вероятно проблема е друг според мен или дебитомер (нищо , че ти е нов ) и аз пробвах с един чисто нов "китаец" за 100 кинта и въобще не може да запали количката ми , та си върнах стария .Или пробив в всмукателно изпускателната система ( една от възможностите за тази грешка според Аутодата 3.38 ) А аз дори нямам и катализатор или резонансно гърне според колеги може и да е това .
    Ако си решиш проблема преди мен моля сподели
    Alfa Romeo 156 TS 1.8
    Alfa Romeo 145 1.7

  5. #20
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by kremon View Post
    Сондата е преди меката връзка и ако е скъсана маже да влияе на работата и.
    Фес-а трябва да е пълната версия, за да можеш да ресетнеш компютъра!
    Един човек да каже нещо вярно тук
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #21
    Запален младши алфист angel_1987's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    РУДОЗЕМ/СМОЛЯН
    Posts
    160

    Default

    колеги за сега е добре работата,рестартирахме с брат ми ECUто и сега няма проблем поне засега,смених и гъвкавата връзка за по сигурно и безшумно!
    1,8 16v TS 144кс,1998г

  7. #22
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Quote Originally Posted by angel_1987 View Post
    колега не коментираме качествата на горивата ни а за грешката която ми се появява и от както го имам този проблем колата гори много а в същото време няма тяга.
    Колега,коментираме,именно грешката,която ти се появява,но не винаги трябва да обвиняваме автомобила.Ако му сипеш лай.., няма ли да даде грешка?Еми,ква тяга,кви 5 лева?
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •