Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Задно окачване алфа 156

  1. #1
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Usa
    Posts
    466

    Default Задно окачване алфа 156

    Здравейте колеги !
    1.Какви трябва да тампоните на задната стабилизираща щанга ?
    2. Какви трябва да са биалетите ?
    3. Освен това какво още се разбива по задното окачване?
    4.Цените на всички части ?
    Благодаря колеги пишете впечатления от частите ако може

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  2. #2

    Default

    Здравей колега,
    цената на два нови качествени тампона за задна стабилизираща щанга е около 25-26 лева, продават и навсякъде. Сваля се щангата и се разпробиват кухите нитове, които свързват двете черупки, между които се намира всеки от двата тампона. Това става лесно с бургия ф14, просто махаш завалцовката на кухите нитове. След това махаш старите тампони, поставяш новите (тампоните така са направени, че имат аксиален срез по дължината и се поставят елементарно) сглабяш четирите черупки и монтираш. Само внимавай с болтовете, с които се закрепва щангата към задния мост, защото е алуминиев и ако са много затегнати при опит да се развият могат да се скъсат. Затова ги напръскай обилно с някаква смазка на спрей (WD40 е удачен вариант) и почакай около 30 минути. Колкото до биелетите, може да сложиш каквито си поискаш, разликата в цената е около +10 лв. в полза на оригиналните (аз си сложих полски, марка ОСАР от които съм доволен). Биелетите са на цени от около 22 - 30 лева за един брой. Другото, което се разбива често са напречните щанги, те са 4 на брой - 2 вътрешни и 2 външни, цената на една щанга е от около 35 до 50 лева, в зависимост от производителя. Също се сменят елементарно. Само ти трябва канал или подемник. Аааа, и бира!

  3. #3
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    и след бирата отиваш на реглаж, ако си сменял напречни щанги

    Аз пък съм с полиуретан на напречните, няма ядове вече 15К км
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post

    Аз пък съм с полиуретан на напречните, няма ядове вече 15К км
    Докато не се разкърцат

    Alfa Romeo 146 1.6 TS '98 - EX ; Alfa Romeo 156 1.9 JTD '00 ; Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16v '03 - ex ; Alfa Romeo 166 2.4 20v '04 Alfa Romeo 159 SW 2.4 20v '07

  5. #5
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by d1lian View Post
    Докато не се разкърцат
    Цъ, отзад не се разскърцват Ако пък все пак почнат, има лек, а и са леснодостъпни.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  6. #6
    Запален алфист pironkov66's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    139

    Default

    Драги колеги незнам какво значи често да се разбива задница на моята 156ца я карам от 170000 км и съм сменял два пъти биелетки и ако искате елате виште дали имам нещо разбито,а друг е варианта ако влизаш всеки завой на ръчна с 5души в колата.Колега бих казал че ако си добър шофер и колата не я купиш разбита или с части менте ,нямаш ядове със заден мост.

  7. #7
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    8 тампона на задната щанга = 50 лева, 2 биелети = 40 лева, 2 втулки на шенкела = 10 лева, труд за всичко = 50 лева.
    Това му е цялата бола като цяло на задното окачване на 156/147

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  8. #8

    Default

    На задното окачване е грехота да се слага полиуретан, частите са на съвсем нормални цени. Докато отпред има смисъл, защото знаете колко струва окачането.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    На задното окачване е грехота да се слага полиуретан, частите са на съвсем нормални цени. Докато отпред има смисъл, защото знаете колко струва окачането.
    Въпрос на гледна точка е.
    Има разлика във возията,по-стегната седи на пътя и т.н.
    Така,че всеки си прай сметката,от гледна точка на това какви са му изискванията,преценява,плаща и пътува
    За отпред същата работа......който не желае или го мързи да дига крика,слага новите носачи и си пее,който обича да се занимава,слага полиуретан,пак се кефи и си го смазва редовно.
    Кой както го влече.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #10

    Default

    Колега UNDY, за това, че всеки си има предпочитания за возията си прав. Но хората скачат на полиуретана поради една единствена причина - по-евтин е. А това е безспорен факт, поне аз не познавам някой, който да е сложил полиуретан, защото му харесва поведенито на колата на пътя. Никой не е в състояние да ме убеди, че ако си е платил да му рециклират носачите с полиуретан и му подарят чисто нови TRW ще монтира полиуретана.

  11. #11
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Колега UNDY, за това, че всеки си има предпочитания за возията си прав. Но хората скачат на полиуретана поради една единствена причина - по-евтин е. А това е безспорен факт, поне аз не познавам някой, който да е сложил полиуретан, защото му харесва поведенито на колата на пътя. Никой не е в състояние да ме убеди, че ако си е платил да му рециклират носачите с полиуретан и му подарят чисто нови TRW ще монтира полиуретана.
    Приятелю,имам няколко новини за теб.Първо полиуретана е много по скъп от каучука"БЕЗСПОРЕН ФАКТ".Второ,защото е по скъп материал,не се монтира в серйино производство.Трето,за возия забрави,полиуретана служи за да се подчинява автомобила безпрекусловно на водача му.Четвърто,не познавам някой,който да е сложил полиуретан,и после да се е върнал към TRW.Пето,точно пък на задният мост,полиуретана се отразява перфектно.Шесто,по всяко време можеш да смениш само даден тампон,а не да се изръсиш за цял носач и т.н.Карам 156 от 6 години,и си позволих да понапиша малко.
    Last edited by radiboy; 24-01-2013 at 21:44.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  12. #12

    Default

    Мдааа...колегата ме изпревари с разясненията.
    Под "возия"имах точно това предвид-колата е много по стабилна,стегната и т.н......а не ,че започва да вози като волга
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  13. #13
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Колега UNDY, за това, че всеки си има предпочитания за возията си прав. Но хората скачат на полиуретана поради една единствена причина - по-евтин е. А това е безспорен факт, поне аз не познавам някой, който да е сложил полиуретан, защото му харесва поведенито на колата на пътя. Никой не е в състояние да ме убеди, че ако си е платил да му рециклират носачите с полиуретан и му подарят чисто нови TRW ще монтира полиуретана.
    Като се видим, ще ти дам да направиш едно-две кръгчета с моята Возията е по-твърда, да. Но и по-стегната - не знам иначе как да го опиша, трябва да опиташ сам. Просто колата сега е по-послушна и по-рязка.

    Но моля, нека не се отклоняваме повече от темата. Все пак тя не е каучук или полиуретан, нали
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  14. #14

    Default

    Колеги, возил съм се на 156-ца 2.4 ЖТД с полиуретан отпред. Е няма толкова куца возия - твърдо вози, скърца, като минеш през дупка вибрира яко, в общи линии не ми хареса. Всичко е субективно и не мислете, че целта ми е да се конфронтирам с когото и да било. Просто на полиуретан не мисля да се хвърлям. А на който му харесва - да се хвърля смело, лошо няма. C'est la vie .
    П.С. Може да предложим на TRW да включат в продуктовата си гама полиуретанови носачи. А може да ни използват и като научни консултанти? Защо не? А може и ноухау да им продадем, вместо да откриват топлата вода. Както се казва "и ний сме дали нещо на света"
    @tonov: ако искаш и аз да ти дам да врътнеш едно кръгче с моята - отпред окачването е с чисто ново TRW - и горе, и долу. Не се заяждам, само си мерим окачванията.

  15. #15
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Usa
    Posts
    466

    Default

    Quote Originally Posted by pironkov66 View Post
    Драги колеги незнам какво значи често да се разбива задница на моята 156ца я карам от 170000 км и съм сменял два пъти биелетки и ако искате елате виште дали имам нещо разбито,а друг е варианта ако влизаш всеки завой на ръчна с 5души в колата.Колега бих казал че ако си добър шофер и колата не я купиш разбита или с части менте ,нямаш ядове със заден мост.
    Колега моята 156 от подписа няма мръднало за 160000 нито биалети нищо питам за моя приятел, който има проблеми а между другото колата ми е взета уж на 60-70 000 но явно не е на толкова !

    ---------- Post added at 16:55 ---------- Previous post was at 16:48 ----------

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Колеги, возил съм се на 156-ца 2.4 ЖТД с полиуретан отпред. Е няма толкова куца возия - твърдо вози, скърца, като минеш през дупка вибрира яко, в общи линии не ми хареса. Всичко е субективно и не мислете, че целта ми е да се конфронтирам с когото и да било. Просто на полиуретан не мисля да се хвърлям. А на който му харесва - да се хвърля смело, лошо няма. C'est la vie .
    П.С. Може да предложим на TRW да включат в продуктовата си гама полиуретанови носачи. А може да ни използват и като научни консултанти? Защо не? А може и ноухау да им продадем, вместо да откриват топлата вода. Както се казва "и ний сме дали нещо на света"
    @tonov: ако искаш и аз да ти дам да врътнеш едно кръгче с моята - отпред окачването е с чисто ново TRW - и горе, и долу. Не се заяждам, само си мерим окачванията.
    Ами колега и аз съм с ново ТРВ тоест беше ново смених го на 100 000 оригиналните и сега вече 60000 с ТРВ и да ти кажа разлика от както съм взел колата няма

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •