Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 63

Thread: Изтощен акумулатор

  1. #1
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default Изтощен акумулатор

    Момчета, забравил съм полилея в купето да свети 2 дена и логично ми е паднал акумулаторът Сега като го извадя да се зарежда, ще сложа един риплейсмънт временно, та исках да попитам дали трябва да ходя на компютър после като си върна оригиналния на място. Преди време, като ми правеха климатика, акумулаторът е бил разкачан, но АБС-а не ми е светил след това. Нали обикновено централата записвала грешки при такива разкачания, та викам да питам
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  2. #2
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Ако акумулатора е акумулатор,след като го заредиш на токоизправител,ще си върне тока
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  3. #3
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Акумулаторът е слънце Не знам на колко години е, но е Бош Силвър и в големите студове си пали без замисляне. Просто 2 дена нощната лампичка е светела нон-стоп и няма как . Смятам, че няма да е проблем след зареждането. Въпросът ми беше за евентуалната грешка, която може да се запише. Дали ше трябва да ходя на диагностика да слагам ли въобще друг акумилатор - ей така, да не е без хич, няма да я карам - или просто да я обезточа и като се зареди Бош-ът да го слагам
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    228

    Default нищо и няма

    Нищо и няма да поседи без акумулатор. Даже на крайслера като запише грешки му махам акумулатора и спира да ми свети "Check Engine".
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    Fiat Coupe 2.0 16V

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bourgas
    Posts
    262

    Default

    Като стана въпрос за акумулатори, искам да попитам дали рискувам нещо ако вместо марков акумулатор си взема български, например МОНБАТ ?
    Миналата зима нямах проблем със сегашния URSUS - италиански, който си дойде със "самолета", обаче тази година, като паднаха под нулата температурите и не можах да запаля. Най-вероятно причината е в акумулатора.
    146 1.6 TS 01.97

  6. #6
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Aбе баш МОнбат....според мен си вземи АЦделко или Бош, ако имаш някой лев повече на сърце
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  7. #7
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy
    Aбе баш МОнбат....според мен си вземи АЦделко или Бош, ако имаш някой лев повече на сърце
    Е що пък като аз от 10 години карам с български акумулатори повече от 10 коли инямам никакви проблеми Даже си мисля че ще ме надживеят
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  8. #8
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Quote Originally Posted by trustworthy
    Aбе баш МОнбат....според мен си вземи АЦделко или Бош, ако имаш някой лев повече на сърце
    Е що пък като аз от 10 години карам с български акумулатори повече от 10 коли инямам никакви проблеми Даже си мисля че ще ме надживеят
    НИдей, че така си даваш не повече от 3-4 години живот (Опазил та Господ!) Иначе аз български на мойта не мисля да слагам. Нека немски ток тече във вените и
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  9. #9
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy
    Quote Originally Posted by Bobo
    Quote Originally Posted by trustworthy
    Aбе баш МОнбат....според мен си вземи АЦделко или Бош, ако имаш някой лев повече на сърце
    Е що пък като аз от 10 години карам с български акумулатори повече от 10 коли инямам никакви проблеми Даже си мисля че ще ме надживеят
    НИдей, че така си даваш не повече от 3-4 години живот (Опазил та Господ!) Иначе аз български на мойта не мисля да слагам. Нека немски ток тече във вените и
    Ибал съм ти аз немския ток дет излиза от китайски акумулатор
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  10. #10
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Китайски, ама шом не ми клекна в студовете, аресах го Сега, че нямам навика да гася лампите, като излизам от помешението, не бива да вди до генерални изводи за немци и китайци
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  11. #11
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy
    Китайски, ама шом не ми клекна в студовете, аресах го Сега, че нямам навика да гася лампите, като излизам от помешението, не бива да вди до генерални изводи за немци и китайци
    Слушай сега да ти кажа моя кенеф е с БГ акумулатор остаих го в двора на Даниел с интегралетата и стоя 3 дена - като забравих касетофона включен вчера и дадох ток запалих я карах 20 минути и си неам никви проблеми Така че като покараш български акумулатори повече отколкото немски тогава си прави изводите Щот съм виждал и Варта и Бош и Делко да умират безвъзвратно по тая схема дет моя даже не разбра кво е станало
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Слушай сега да ти кажа моя кенеф е с БГ акумулатор остаих го в двора на Даниел с интегралетата и стоя 3 дена - като забравих касетофона включен вчера и дадох ток запалих я карах 20 минути и си неам никви проблеми Така че като покараш български акумулатори повече отколкото немски тогава си прави изводите Щот съм виждал и Варта и Бош и Делко да умират безвъзвратно по тая схема дет моя даже не разбра кво е станало
    Прав си Бобо! Който не вярва да дойде да види моя акумулатор-ветеран! Само едно зареждане му трябва в момента, но зарядното сдаде багажа и утре ще го съживявам с подаване на ток.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD

  13. #13
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Глас и от мен за МОНБАТ ! Девет години у нас се карат две коли с такъв и никога не е имало проблеми, като едната кола беше уличница, а другата не се палеше със седмици зимата.
    Имам само едно притеснение- имаше някакви промени на собствеността на завода и не знам дали сега се произвежда със същото качество .
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  14. #14
    BlackAngel Alfamaniak's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    639

    Default

    И аз мога да кажа добри думи за Монбат, за Искра съм малко резервиран получи повреда още в гаранциа за около 10 месеца сега съм с AcDelco да видим как ще се представи
    Fiat Punto 1.9 JTD
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD

  15. #15
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Ako говорим за добри Български акумулатори, няма спор, че Монбат са може би най-добрите. Карал съм с такива на Толбухин (с последствие Добрич) и определено клетките нямат тоя живот като на Монбат.

    Quote Originally Posted by Bobo
    Слушай сега да ти кажа моя кенеф е с БГ акумулатор остаих го в двора на Даниел с интегралетата и стоя 3 дена - като забравих касетофона включен вчера и дадох ток запалих я карах 20 минути и си неам никви проблеми Така че като покараш български акумулатори повече отколкото немски тогава си прави изводите Щот съм виждал и Варта и Бош и Делко да умират безвъзвратно по тая схема дет моя даже не разбра кво е станало
    Бате, аз съм карал 14 и половина години с Български и едва половин с немски акумулатори Ако бях подал ток на мойта вчера, щеше да запали. Утре ше навъртя 300-400 км и без това, та щеше да се зареди акумулаторът, но просто реших да си го сложа на токоизправител за по-сигурно.
    Нямам сериозни лични впечатления за немските, просто имам много познати, които карат с такива и не съм ги чувал да се оплакват. След още 15 години живот и здраве, пак може да подхванем темата

    БТВ колко амперчаса трябва да е акумулаторът на 1.9ЖТД? Бош-чето ми е 63. Не трябва ли да е повече?
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •