Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23

Thread: хидравлика

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не намирам схемата на хидравличните връзки, но мисля, че тя е следната:

    Казанче > вход на помпата > изход на помпата > вход на рейката > изход на рейката > вход на охладителя > изход на охладитела > казанче.

    Т. е двете тръби показани на схемата правят следните 2 връзки:

    a - изход рейка - вход на охладителя
    б - изход на охладителя - казанче.





    На схемата не е означен охладителя, който трябва да стои на ограденото в червено място.
    Има охладители за антифриза, за въздуха, за двигателното масло, за климатика. Къде е този за рейката?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #17
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Има охладители за антифриза, за въздуха, за двигателното масло, за климатика. Къде е този за рейката?
    Пак отпред в престилката. Не знам дали всички модели 166 имат такъв охладител.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Пак отпред в престилката. Не знам дали всички модели 166 имат такъв охладител.
    Не ми се вярва, за какво му е да се охлажда, то едва ли загрява кой знае колко. Част от тръбите на скицата са за климатика.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #19
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Не ми се вярва, за какво му е да се охлажда, то едва ли загрява кой знае колко. Част от тръбите на скицата са за климатика.
    Всички тръби от скицата са само за хидравликата на волана.
    Нормално е да се охлажда хидравличната течност, защото тя загрява при непрекъснатата си циркулация.
    На много коли няма такова охлаждане, но 166 - цата все-пак е висок клас лимузина.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    ...
    Нормално е да се охлажда хидравличната течност, защото тя загрява при непрекъснатата си циркулация.
    На много коли няма такова охлаждане, но 166 - цата все-пак е висок клас лимузина.
    Даже и 155-цата ми, с най-малкия мотор и то на абитуриентска възраст, е с охлаждане на хидравличната течност

  6. #21

    Default

    Би трябвало да е това:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20121229_174917.jpg  

  7. #22
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Точно това е. Но никъде по системата не видях нещо, което да го играе като термостат. Но явно целта на охладителя е да се избегне прегряването на течността.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #23

    Default

    Колеги,днес вдигнах колата на крик и мисля,че установих проблема.Маркучите до халогена,които свързват тръбите с охладителя са "поддали".

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •