Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 59 of 59

Thread: Спирачна система Алфа ромео 156

  1. #46
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Не трябва да обезвъздушаваш на запален мотор. Чрез сервото правиш голямо налягане в системата и там където има въздух течността се разпенва и образува още повече балончета. Също и на загасен мотор помпането трябва да става плавно. А не рязко и със сила.

    С вакум помпа не можеш да обезвъздушиш АBS-a лесно. С нея ще изразходиш доста течност докато изкараш въздуха.

    Класическия тип е най-добър, освен ако нямаш машина която да циркулира течността, но такива са скъпи.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #47
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Вече ти е обяснил колегата.
    А помпата също разпенва течността, когато има въздух.
    Аз винаги действам на загасен двигател. Като не бачка сервото, не може да натиснеш рязко.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #48
    започва да се пристрастява kremon's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Posts
    36

    Default

    Quote Originally Posted by D22DJ View Post
    Ok, благодаря.

    А какво се случва точно, че трябва да се изключва ABS? От любопитство питам.
    Спира ABS-а.

  4. #49
    Баскет маняк deznam's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Хасково/София
    Posts
    205

    Default

    Аз да добавя колеги имам следния въпрос пак алфатаа ми след смяна на лагер-помпата на съединителяяя понякога сутринта като я запаля и неще да минава на 1-ваа после я загасям помпя педала и после като запаля няма проблем.. това става при студен двигател... а както и в темата писах за спирачките ... каква е причинатаа.. а и възможно ли е да е свързана със спирачките ми
    Алфа Ромео 156 1.6 (120 hp) Старата генерация

  5. #50
    започва да се пристрастява kremon's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Posts
    36

    Default

    Quote Originally Posted by deznam View Post
    Аз да добавя колеги имам следния въпрос пак алфатаа ми след смяна на лагер-помпата на съединителяяя понякога сутринта като я запаля и неще да минава на 1-ваа после я загасям помпя педала и после като запаля няма проблем.. това става при студен двигател... а както и в темата писах за спирачките ... каква е причинатаа.. а и възможно ли е да е свързана със спирачките ми
    Има останал въздух. Посети някой автосервиз,за да го "изгонят". По вторият въпрос мисля, че сам си си дал отговор.
    И трето-няма връзка едното с другото.

  6. #51
    Баскет маняк deznam's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Хасково/София
    Posts
    205

    Default

    kremon доста свързано имат ,защото лагер помпата при 156 използва спирачната течност т.е са към едно със системата за спирачките
    Алфа Ромео 156 1.6 (120 hp) Старата генерация

  7. #52
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by deznam View Post
    kremon доста свързано имат ,защото лагер помпата при 156 използва спирачната течност т.е са към едно със системата за спирачките
    Само казанчето им е общо. Системите са отделни.

    ---------- Post added at 09:28 ---------- Previous post was at 09:27 ----------

    Quote Originally Posted by deznam View Post
    Аз да добавя колеги имам следния въпрос пак алфатаа ми след смяна на лагер-помпата на съединителяяя понякога сутринта като я запаля и неще да минава на 1-ваа после я загасям помпя педала и после като запаля няма проблем.. това става при студен двигател... а както и в темата писах за спирачките ... каква е причинатаа.. а и възможно ли е да е свързана със спирачките ми
    Вероятно си е тръгнала помпата.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  8. #53
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default

    Quote Originally Posted by kremon View Post
    Спира ABS-а.
    Ясно ми е, че спира. Въпроса беше ако някой може да обясни малко по подробно какво се случва....


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

  9. #54
    започва да се пристрастява kremon's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Posts
    36

    Default

    Quote Originally Posted by D22DJ View Post
    Ясно ми е, че спира. Въпроса беше ако някой може да обясни малко по подробно какво се случва....
    Цък

  10. #55
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by D22DJ View Post
    Ясно ми е, че спира. Въпроса беше ако някой може да обясни малко по подробно какво се случва....
    Принципно поведението на ABS - а се изразява в затваряне притока на течност към определени колела или пращане на серии от импулси към тях. Всичко това пречи на обезвъздушаването.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #56
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default

    Quote Originally Posted by kremon View Post
    Колега, тук за трупане на мнения не раздават бели мечета като игрите на Кока Кола. Но мерси все пак

    За да не съм спам, тези дни ще обезвъздуша с изгасен двигател и ще дам инфо за резулата.

    ---------- Post added at 20:15 ---------- Previous post was at 20:14 ----------

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Принципно поведението на ABS - а се изразява в затваряне притока на течност към определени колела или пращане на серии от импулси към тях. Всичко това пречи на обезвъздушаването.
    Това беше полезно. Мерси


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

  12. #57
    Баскет маняк deznam's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Хасково/София
    Posts
    205

    Default

    А класическия начин с единия в колата и другия в канала няма ли да е най-добре ??
    Алфа Ромео 156 1.6 (120 hp) Старата генерация

  13. #58
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    Quote Originally Posted by deznam
    А класическия начин с единия в колата и другия в канала няма ли да е най-добре ??
    Има и опция, човек сам да си обезвъздуши системата.

    За целта трябва Бурканче/тубичка , гъвкаво малко маркуче, който да уплатни пробката за въздух на спирачния апарат и ключ 8.

    Процедурата е повече от проста:

    Пълни се казанчето догоре, в тубичката трябва да е на 1/2 пълна и в нея се потапя маркуча, който е захванат за пробката.

    Отваря се пробката и се сяда в колата. Натискането на педала трябва да е нормално бавно. (без резки натискания), че да не изхвръкне маркуча от пробката.

    На всеки 5 натискания , пълни се догоре казанчето, и така горе долу 15-20 натискания. Предполага се, че няма начин да има въздух м/у казанчето и пробката, тъй като много течност е минала.

    И тук е хватката, при натиск на педала!
    От маркучето излиза въздух + спирачна течност. Но като се върне педала, той засмуква само спирачна течност, която седи в тубичката, а въздуха излиза във вид на мехури в тубичката

    Затваря се пробката, тубичката се се изпразва до 1/2. Същата спирачна течност се ползва пак за пълнене.

    И така всички пробки в системата.

    Аз съм следвал следния ред:
    1) Задно дясно колело.
    2) Задно ляво.
    3) Предно дясно.
    4) Предно ляво.

    По този начин не само се обезвъдушава системата, но на практика се сменя абсолютно цялата течност в нея. И ако има буклуци, всичко излиза в дъното на тубичката.

    Сам съм измислял тази процедура, като за първи път я тествах на Москвич 2140 (който има по 3 пробки на предните апарати!) , и резултата беше повече от перфектен.

    Предимството на този метод, че не изпитваш никаква умора, тъй като винаги педала ти е мек (пробката винаги е отворена), като най големия кеф е когато приключиш с последната пробка и я затвориш. и ХОП ... педала изведнъж е твърд като камак .

    Много е важно маркучето! Трябва да е гъвкав , оплатнява пробката и подходящо дълго (нито много къс, нито много дълаг) , горе долу едни 20-25 см.

    Може да се ползва и стъклен буткан, като идеята някой да зяпа дали спира да излизат балончето от маркуча. Но като човек е сам, това не е от значение

    Дано този пост да ви е от полза на който му се е наложи
    Тъй като на времето, ми се наложи сам да обезвъздушавам задните апарати на бай Мох, че нямаше кой да ми помогне. Та трябваше да измисля нещо на момента, та се сетих, че имам ключ 8 , маркуче в аптечката и една тубичка в багажника. Купих една тубичка спирачна течност и си изпълних тази процедура.

    П.С: Винаги като се тества, първия път трябва да е с много бавна скорост на равен терен (желателно да е с наклон нагоре).

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  14. #59
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Имам само една забележка към гореописаната методика. Това, че ако се връща обратно в казанчето излязлата през маркучето течност, да се огледа течността дали е бистра. Ако е мътна, може да има ситни мехурчета въздух в нея и не е добре да се сипва обратно. Като се остави да престои известно време, мехурчетата ще я напуснат и тогава може да се ползва отново.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •