Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22

Thread: Изгоряла светлина на регистрационния номер!

  1. #16
    Младши алфист Stanislav Novoselski's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    12

    Post

    и на мене ми изгоря едната а после и другата и аз се мъчих не стана....целия квартал виках да пробат и не става...ОЧУДЕНИ бяха....иначе и аз съм навитак да слагам бели но преди това явно ше треа да счупа пластмасата....няма да е хубаво амаа...иначе няма кои да се разправя да дуп4и нитове или в кат 12 лв...ама е тва е с какво да я сдупча таа пластмаса...?да имах МИНИ шлайф добре щеше да е....

  2. #17
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Напъни го тоя номер отзад с некоя по-биковита отвертка и ще излезе със все нита. Какви рязаници и шлайфове те гонят Що да си съсипваш бронята заради некадърниците в КАТ?
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #18
    Запален алфист TheRaDoOo's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Видин
    Age
    34
    Posts
    169

    Default

    И аз моите съм ги сменял до сега поне 3-4 пъти и плафончетата илзизат много лесно, с една права отверка ги подхващам от към бронята и с лек напън излизат много лесно, без да се налага демонтиране на номера. П.С. тия пластинки дето служат да ги държат за бронята са много калпави и съм им сложил по едно мъничко винтче което дори не се забелязва.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD+++ Alfa Romeo 156 1.9JTD+
    ex. Fiat Stilo 1.6 16v

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by grenlould View Post
    Имаш право, моите на магия излизат, но поне излизат! Между другото имам един проблем, като си смених крушките си сложих от тия белите диодните за 2 лв. и от както си ги сложих, лампичката на таблото ми светна, че имам изгоряла крушка. Не-знам ако купя от скъпите диодни пак бели, дали ще угасне тая лампичка!
    А на колегите по-горе мога да им предложа, ако им се занимава, да си свалят рамката със регистрационният номер и да си пробият две дупки и да си го поставят малко по-надолу! Преди време на един форд ми се беше наложило да правя тази маневра, но след това вече всичко заспа!
    Има решение как да се "заблуди" компютъра и да си "мисли", че светодиодните крушки са такива с нажежаема жичка. Решението е http://www.avto.bim.bg/STOP-LED-ERRO...k_pr43956.html

  5. #20
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    На 156 "компютъра" се лъже много лесно и евтино С един резистор паралелно на диодната "крушка". На предните габарити съм с диодни, сложих по един резистор 120 ома на крушка и чекът изгасна.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    На 156 "компютъра" се лъже много лесно и евтино С един резистор паралелно на диодната "крушка". На предните габарити съм с диодни, сложих по един резистор 120 ома на крушка и чекът изгасна.
    Колега Тонов, колко ватов е този резистор? И на мен ми се върти в главата една смяна на габаритите със светоИДИОТни

  7. #22
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Колега Тонов, колко ватов е този резистор? И на мен ми се върти в главата една смяна на габаритите със светоИДИОТни
    По спомени бяха 2-ватови. С едноватови също ще стане, но са на ръба. По-сигурно е с 2-ватовите, та да не прегреят и да подпалят нещо. Помня, че изчислявах съпротивленията хем да гасне чека, хем да "хваща" несветещ габарит.
    Last edited by tonov; 24-03-2013 at 19:20.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •