Results 1 to 8 of 8

Thread: Пускане на кабел от двигателя към купето?

  1. #1

    Default Пускане на кабел от двигателя към купето?

    Колеги здравейте, днес ми хрумна странната идея да си сложа диодни ленти на фаровете и диодна лента под капака на автомобила така, че да ми осветява вечер маската. Пробвах го и всичко става много добре! Фаровете придобиват много добър вид, а маската е осветена и става много готино, но искам да си го направя с прекъсвач и да си ги пускам вътре от купето, но не-знам от къде да прекарам кабела, вътре до купето. Някой да има идея как да стане този номер?



  2. #2
    Запален алфист zdravko_ss's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Плевен
    Age
    43
    Posts
    481

    Default

    Има си място за прекарване на подобен вид кабели.Под кората, която е на чистачките и в ляво и в дясно има по едно гумено капаче точно за тази работа.Където ти е удобно, пробиваш гуменото и прокарваш кабела, не го махай, че голяма дупка става.
    _156_2,4_JTD_136hp_-EX
    156 FL 1,9 JTD 115hp "05

  3. #3
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    После пусни снимки да видим как е станало.
    Тук в Казанлък съм виждал осветена отпред Алфа на скудето, на 2-3 пъти вечер, не ми допадна, беше като коледна елха, беше преди 10-12 месеца. Има значение как е направено обаче , така, че пусни снимки, като си готов.
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by zdravko_ss View Post
    Има си място за прекарване на подобен вид кабели.Под кората, която е на чистачките и в ляво и в дясно има по едно гумено капаче точно за тази работа.Където ти е удобно, пробиваш гуменото и прокарваш кабела, не го махай, че голяма дупка става.
    Гледах колега, но нещо не го намерих...ако може с някоя снимка да го покажеш...

    Quote Originally Posted by angelovi69 View Post
    После пусни снимки да видим как е станало.
    Тук в Казанлък съм виждал осветена отпред Алфа на скудето, на 2-3 пъти вечер, не ми допадна, беше като коледна елха, беше преди 10-12 месеца. Има значение как е направено обаче , така, че пусни снимки, като си готов.
    Разбира се колега, няма проблем! На мен лично много ми допадна, понеже свети леко колкото да се вижда решетката, доста агресивно изглежда... Като го направя проекта, ще пусна снимки!
    Last edited by grenlould; 17-01-2013 at 22:24.



  5. #5
    Запален алфист zdravko_ss's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Плевен
    Age
    43
    Posts
    481

    Default

    Утре на светло ще направя няколко снимки.
    _156_2,4_JTD_136hp_-EX
    156 FL 1,9 JTD 115hp "05

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by zdravko_ss View Post
    Утре на светло ще направя няколко снимки.
    Благодаря колега, ще чакам..



  7. #7
    Запален алфист zdravko_ss's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Плевен
    Age
    43
    Posts
    481

    Default

    От ляво като застанеш срещу колата до въздушния филтър на купето влиза сноп кабели, от ляво на този сноп кабели има отвор с гумен маншон.На снимката не се вижда много добре, но като погледнеш ще го видиш.От дясно под кората, където съм отбелязал със стрелка има подобен маншон по мое мнение по подходящ за целта.На снимката се вижда добре и как изглежда самия маншон.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 1.jpg   2.jpg   3.jpg  
    _156_2,4_JTD_136hp_-EX
    156 FL 1,9 JTD 115hp "05

  8. #8

    Default

    Здравейте колеги! Реших да ви покажа резултата от майсторлъка ми хаха.... Доста зор беше докато пусна токовете, понеже само от дясно имаше 2 гумени тапички и като ги махнах, под тях имаше нещо като пяна (но не-точно) и в нея направих дупка и вкарах кабела, че даже и резервен си вкарах и стана! Ето ги и диодите:





    Малко от фотоапарата е снимал кофти, понеже не се вижда същинският им ефект на диодите като светят на точки, но за сега това! Вече 1 седмица си карам на тях и на габарит денем и проблеми с куките съм нямал (те си светят доста силно денем де, а и габарита ми и той е бял)!
    Last edited by grenlould; 17-02-2013 at 02:12.



Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •