Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Проблем с фаровете

  1. #1
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default Проблем с фаровете

    Здравейте,
    от много време не съм писал, че имам проблеми с "белисимата"!
    Е, не закъсняха!!!

    Изчезнаха късите. Габарити уж имам.
    Ксенона е здрав! Един път ги има, един път ги няма! Е, майна му газина. Като покарам малко - Фари БЕГАЛИ (неговата кожа и на италянския инжинер!)

    Говорих със 100 колеги - категорични са - клюкарката.
    Някой сблъсквал ли се е с тая гад? Дали е тя?
    Ш му е... баницата сладка вече. Ужас как почва годината.

    Чакам мнения, ако някой може да каже нещо.
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  2. #2
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Iltcho View Post
    Здравейте,
    от много време не съм писал, че имам проблеми с "белисимата"!
    Е, не закъсняха!!!

    Изчезнаха късите. Габарити уж имам.
    Ксенона е здрав! Един път ги има, един път ги няма! Е, майна му газина. Като покарам малко - Фари БЕГАЛИ (неговата кожа и на италянския инжинер!)

    Говорих със 100 колеги - категорични са - клюкарката.
    Някой сблъсквал ли се е с тая гад? Дали е тя?
    Ш му е... баницата сладка вече. Ужас как почва годината.

    Чакам мнения, ако някой може да каже нещо.
    Заеби кво ти говорят,фаровете нямат нищо общо с клюкарката,те не минават през нея,защото тя не ги следи.Моя съвет е да си видиш релето за късите,според мен там се крие разковничето.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #3
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Заеби кво ти говорят,фаровете нямат нищо общо с клюкарката,те не минават през нея,защото тя не ги следи.Моя съвет е да си видиш релето за късите,според мен там се крие разковничето.

    А койе е релето?

    Вече поръчах клюкарката...

    Според valjo било от нея...
    И какво сега... пари на вятъра... Д.. мааму!
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  4. #4
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ами звъниш да я отказваш щото със сигурност не е от нея.
    точка

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не отхвърляйте толкова лесно клюкарката като вероятна причина, защото +12 V за намотката на релето за късите идват от ръчката и минават през клюкарката.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не отхвърляйте толкова лесно клюкарката като вероятна причина, защото +12 V за намотката на релето за късите идват от ръчката и минават през клюкарката.
    E точно теб те чакам цяла вечер!

    Моля те, остави ми телефон на лично бе пич!
    Ама гадже да беше - нямаше да те чакам толко!
    Моля те, моля те, моля те...

    Ти си ХОДЕЩА ЕНЦИКЛОПЕДИЯ за 166!


    Телефон не искам за да ти звъня за проблеми, а когато идвам към София (а това напоследък е често) да те уморя от ... каквото пиеш! Не е истина колко ядове си ми спестил! И от постовете ти колко проблема съм си решил!

    На въпроса - моля те, пусни схемата от ключа до фаровете на тая кола, че се оплетох като пиле в калчища с тоа eLearn.

    п.п. - клюкарката ми я предложиха на такава цена, че нямам сърце да звъня на продавача, който днес направи невъзможното за да ми я прати!
    А и не е зле да си имам резерва.
    Все на някой ще потрябва и ще му отслужа!

    п.п.2 - къде се намира релето на късите светлини???
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Iltcho View Post
    А койе е релето?

    Вече поръчах клюкарката...

    Според valjo било от нея...
    И какво сега... пари на вятъра... Д.. мааму!
    Релето и двата предпазителя се намират в блока в предната част на предния ляв калник (ограденото в червено на скицата):



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    В този блок (под капачката която е) при мен има само предпазители. И те са за ляв, десен фар, фарове за мъгла, клаксон и вентилатори (1 40А и 1 20А).

    Реле не помня да съм виждал, но не е изключено.

    Между другото - сега се сещам - когато ми горя баласт на предишния ксенон изгасна лявата лампа на индикацията на таблото при включени светлини. Днес само тя пак светеше. Дясната я има.


    п.п. решил съм, понеже ми се налага пътуване в неделя - 1 нова инсталация, 30 ампера реле, предпазител, маса от шаси-то и + от някъде след стартиране на мотора за да мога да пътувам и понеделник да отида на работа. После ще продължа да ровя.

    Нещо някъде според мен грее. Щот ту работи, ту не. Кат истине - бачка. Кат поработи малко - гасне!
    Чума!
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ето я схемата:



    За да работят късите светлини, трябва на клюкарката ((M45) на конектор "D" пин 5 да има +12V. (ограденото в червено)


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Аз мисля, че ако се губи постоянно напрежението няма грам да светкат. А те ту светят, ту не!

    Или някой кондензатор прави ядовете, или някой акан транзистор ( а то в нея е пълно с трикраки гадове).

    Ще я сменя цялата. Ще изгоря половин резервоар нафта ако трябва да се возя и да видя дали ще гаснат пак или не!
    Абе тъпотия.
    До сега ядове с тая каляска не съм имал.
    За 1 път е с ядове и все едно член от семейството ми е болен. Не е истина. С вързани ръце съм.
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Iltcho View Post
    Аз мисля, че ако се губи постоянно напрежението няма грам да светкат. А те ту светят, ту не!

    Или някой кондензатор прави ядовете, или някой акан транзистор ( а то в нея е пълно с трикраки гадове).

    Ще я сменя цялата. Ще изгоря половин резервоар нафта ако трябва да се возя и да видя дали ще гаснат пак или не!
    Абе тъпотия.
    До сега ядове с тая каляска не съм имал.
    За 1 път е с ядове и все едно член от семейството ми е болен. Не е истина. С вързани ръце съм.
    Понеже има няколко вероятни причини, трябва да ги изключиш една по една за да стигнеш до истината.

    Примерно може когато откажат фаровете, да премериш на въпросния пин дали има +12V.
    Ако ги има, причината най-вероятно не е в клюкарката а може да е в цокъла на релето (лоша връзка в резултат на греене)...........
    Така - гледай схемата и мисли. Не е ракетна технология.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Iltcho View Post
    Аз мисля, че ако се губи постоянно напрежението няма грам да светкат. А те ту светят, ту не!

    Или някой кондензатор прави ядовете, или някой акан транзистор ( а то в нея е пълно с трикраки гадове).

    Ще я сменя цялата. Ще изгоря половин резервоар нафта ако трябва да се возя и да видя дали ще гаснат пак или не!
    Абе тъпотия.
    До сега ядове с тая каляска не съм имал.
    За 1 път е с ядове и все едно член от семейството ми е болен. Не е истина. С вързани ръце съм.
    Значи за какво пусна тази тема,да ти помогнем,ама ти вече си решил да сменяш клюкарката,еми сменяй,после ще си скубеш косите Вземи провери тва реле,па ако те е страх от жици,по-добре не пипай а закарай колата някъде да я оправят.........................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #13
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Значи за какво пусна тази тема,да ти помогнем,ама ти вече си решил да сменяш клюкарката,еми сменяй,после ще си скубеш косите Вземи провери тва реле,па ако те е страх от жици,по-добре не пипай а закарай колата някъде да я оправят.........................

    Исках да чуя и други мнения Освен на Бобо, Илко, Вальо, Гиги и т.н. Проблем с въпросния модул имам одавна. Събирам мнения. Какво точно пречи да сменя и клюкарката?

    От жиците толкова ме е страх, че прокарах допълнителна линия с релела, диоди, и т.н. Да я има като бакъп. 1 предпазител и всичко тръгва автономно - без клюкарки и т.н.
    И що реши, че ме е страх?

    Няма да влизам в излишни спорове, полемики и приказки. Смених клюката - дойдоха габаритите отпред и осветлението на задния номер.
    Малко да се постопля и слизам да сваля и прословутото реле, което е на левия аланжерон. Ще му препоя всичките крачета, пък дано съм решил проблема!

    п.п. 2 часа карах колата без гасене. Работят си фаровете без ядове!
    Last edited by Iltcho; 12-01-2013 at 13:47.
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  14. #14
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Край на одисеята!

    Свалих цялото бушонно табло (въпреки -3 градуса температурата навън и адския вятър), размених релетата на късите светлини и фаровете за мъгла (единият фар за мъгла падна жертва след удар на сврака, другия - чакал), смених клюкарката, отворих капака на бушонното табло дет са тези мънички гадинки - реленцата - и прегледах и почистих контактите! Е вече не би трябвало да има проблем, инак направо ще се самоубия ритуално!
    Като превантивна мярка - поръчах цяло оборудвано дори с предпазителите табло с букси, релета, капачки и всичко!

    Интересното е, че като смених клюкарката ми се появиха и предните габарити?!?!?

    Странна работа.
    Както и да е! Благодаря на Мъри, Любо (ecotronic), Гиги, Бобо, Вальо и Илко!

    п.п. Оставих си самоделната резервна линия като ще я доработя с реле с 2 свободно отворени и 2 свободно затворени контакта, които ще се управляват от авариен бутон - за всеки случай!
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  15. #15
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Iltcho View Post
    Край на одисеята!

    Свалих цялото бушонно табло (въпреки -3 градуса температурата навън и адския вятър), размених релетата на късите светлини и фаровете за мъгла (единият фар за мъгла падна жертва след удар на сврака, другия - чакал), смених клюкарката, отворих капака на бушонното табло дет са тези мънички гадинки - реленцата - и прегледах и почистих контактите! Е вече не би трябвало да има проблем, инак направо ще се самоубия ритуално!
    Като превантивна мярка - поръчах цяло оборудвано дори с предпазителите табло с букси, релета, капачки и всичко!

    Интересното е, че като смених клюкарката ми се появиха и предните габарити?!?!?

    Странна работа.
    Както и да е! Благодаря на Мъри, Любо (ecotronic), Гиги, Бобо, Вальо и Илко!

    п.п. Оставих си самоделната резервна линия като ще я доработя с реле с 2 свободно отворени и 2 свободно затворени контакта, които ще се управляват от авариен бутон - за всеки случай!
    Аз сега разбирам,че си имал проблем с габаритите,защото в първия пост си писал,че имаш габарити.Не съм казвал че те е страх от жици,а попитах-Ако те е страх ???? Това са съвсем разлчини дефиниции,ма както и да е.Важното е,че си оправил всичко на веднъж,ама проблема на фаровете не е бил във клюкито,а в релето,имал съм поне 2-3 подобни случая със 166.Аз в началото като взех 159-та имах подобен проблем,и се оказа в релето/по-точно в гнездото му/,а беше само на 3 години мамка и.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •