Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19

Thread: Спирачен апарат(заден)-проблем

  1. #16
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by kompir View Post
    Благодаря колега страшно полезна е темата.Разгледах я обстойно и вече вземам да се замислям дали пак да правя ластика с ремонтните комплекти гумички ,или да сменя целия апарат
    Значи ако твоите апарати са си оригинални от завода, а мотора ти е Боксер, то твоите апарати са много различни от тези в темата, посочена по-нагоре. Отделно, че старите апарати са чугунени, а механизмът на ръчната е различен и по-неефективен. Това само като инфо ти го пиша, пък ти решаваш какво е правилно за теб.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  2. #17
    CrAzY fAn :) kompir's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    В.Търново
    Posts
    202

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Значи ако твоите апарати са си оригинални от завода, а мотора ти е Боксер, то твоите апарати са много различни от тези в темата, посочена по-нагоре. Отделно, че старите апарати са чугунени, а механизмът на ръчната е различен и по-неефективен. Това само като инфо ти го пиша, пък ти решаваш какво е правилно за теб.
    Значи, мотора наистина е боксер,апаратите наистина са оригинални и точно това писах още в първия пост,че питам за колата от подписа .
    Та сега колега моля те кажи ми как да отстраня смотания теч ,че ми писна да доливам спирачна течност
    Alfa Romeo146 1.6i BOXER 96г.

  3. #18
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by kompir View Post
    Значи, мотора наистина е боксер,апаратите наистина са оригинални и точно това писах още в първия пост,че питам за колата от подписа .
    Та сега колега моля те кажи ми как да отстраня смотания теч ,че ми писна да доливам спирачна течност
    Ами доколкото разбрах си се заиграл да ги рециклираш, ма не се е получило. Преди много години и аз разсъждавах като теб, имах много свободно време и реших да си възстановя 2 апарата, които бяха блокирали. Та и аз като теб, разглобявах, чистих, полирах на струг буталца и други чарколяци, изчистих до блясък чугуна, купих си ремонтен комплект и сглобих внимателно всичко. Протече. Протече откъм оста на механизма за жилото на ръчната, защото оста имаше много язви. И се отказах. Взех си 2 апарата 2-ра ръка от последните 145-ци, сложих ги на колата и забравих за проблеми. Дълго време ме беше яд, че се занимавах да рециклирам старите, щото изгубих няколко дни и нищо не стана......В последствие се научих да си ценя времето и труда. Та така.

    Последно есента купих 2 задни апарата, отново алуминиеви, от обява тук от форума, момчето се оказа много коректно и апаратите бяха без забележка за 40 лв. общо 2-та , че даже имаха добри накалдки барабар с апаратите.
    Last edited by Bobi_33; 15-01-2013 at 22:09.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  4. #19
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by kompir View Post
    Значи, мотора наистина е боксер,апаратите наистина са оригинални и точно това писах още в първия пост,че питам за колата от подписа .
    Та сега колега моля те кажи ми как да отстраня смотания теч ,че ми писна да доливам спирачна течност
    Казах ти, че имам апарати.....
    След няколко дена ще имаме още един комплект!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •