Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Читав тенекеджия с дозер

  1. #1
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default Читав тенекеджия с дозер

    Колеги, тези дни моята Алфа имаше неприятна близка среща от 3-и вид с една мантинела. Накратко спуках гума в движение и се забих в мантинелата. В резултат на това, сега ми се налага да сменям доста неща - шенкели, картер, ляв калник, подкалник, носачи отляво, джанти. деликатният момент е, че може би ще се наложи да я замерим с дозер, да се види дали има изкривяване на рога и да се опъне. Като се прибера вкъщи ще добавя и няколко снимки да добиете представа. Общо взето, ще съм много благодарен, ако ми препоръчате читав тенекеджия с дозер, който да е сигурно, че ще ми свърши работа и ще ми оправи колата като хората. Парите не са толкова важни в случая, а това да се направи добре. така че, ако някой има опит в това и може да препоръча точен майстор, ще съм повече от благодарен. Колата е един път и не искам да я сменям, нито ми се занимава със смяна на купета, документи и прочее истории. Също ако някой разполага с някои от частите, спокойно може да ми пише едно лично. Особено за джантите от ТИ
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  2. #2
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    ето и малко снимки с телефона, направени на другия ден след ПТПто. Оказа се, че най-трудно ще намеря джантите. Ако някой разполага с оригиналните Спийдлайн 15 4х98 за ТИ, или има инфо къде ги има, да свирка. Ако има предложения и за други 15ки, няма проблем..
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2_Photo0019.jpg   1_Photo0017.jpg   1_Photo0018.jpg  
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  3. #3
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Usa
    Posts
    466

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    ето и малко снимки с телефона, направени на другия ден след ПТПто. Оказа се, че най-трудно ще намеря джантите. Ако някой разполага с оригиналните Спийдлайн 15 4х98 за ТИ, или има инфо къде ги има, да свирка. Ако има предложения и за други 15ки, няма проблем..
    Колега тази джанта защо искаш да я меняш крива или счупена е ако е заради надраното няма смисъл ! Една боя и е като нова !

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  4. #4
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Тази кола видя ли я някой майстор ? Поне от снимките не ми се струва да е силно увредена.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  5. #5
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Ами сега е при Румен, чакаме застрахователите да се произнесат. Не е толкова зле положението. Уж говорих с един семеен познат, който бачка в сервиз с дозер и ще се мине оттам после да съм сигурен, че всичко е ОК
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  6. #6
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Дозер..без мотора ..вън... не е сериозно
    Мини на реглаж да се се види сходимостта и ако е ок, газ и смело в играта

  7. #7
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    Дозер..без мотора ..вън... не е сериозно
    Мини на реглаж да се се види сходимостта и ако е ок, газ и смело в играта
    Значи, колата ще трябва да посети тенекеджиите така или иначе, понеже трябва да се изправи гредата за която се захваща калника. Така че ще мине и на дозерчето, да се види дали всичко е в нормите, а не да я сглобим и после да я разглабяме наново. Така и така ще е там, просто искам да съм сигурен, че ще е направена като хората. Като ще се прави сега, поне да се направи както трябва. Поне аз така си мисля. А реглажа е задълже после, че ще се сменят носачи и шенкели отляво, а и да се види дали с дозера е свършена работата добре.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  8. #8
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    Дозер..без мотора ..вън... не е сериозно
    Моля???

    Колко коли си направил,че така констатираш?

  9. #9
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by drigata View Post
    Моля???

    Колко коли си направил,че така констатираш?
    Днес обсъдихме случая с Румбата и според него няма никакъв смисъл в свалянето на мотора. Според него рогът не е крив и дори ако се наложи изправяне, няма да се налага махане на ДВГ, понеже ударът не е сериозен. Последният план е Румбата да инсталира картер, който Васко Петров ще подсигури, за да може да се закараме към тенекеджията Дано скоро стане готова алфичката, че ми е много тегаво без нея
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  10. #10
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by drigata View Post
    Моля???

    Колко коли си направил,че така констатираш?
    Трябва да съм правил за да знам ли? Или се заяждаш ей така?
    Споделих с колегата какво са виждали очите ми, и не ангажирам никого с мнението си.

  11. #11
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    Трябва да съм правил за да знам ли? Или се заяждаш ей така?
    Споделих с колегата какво са виждали очите ми, и не ангажирам никого с мнението си.
    Е аз ти казвам от скромният си опит от 11 години в тоя бранш не ми е останало нищо невиждано и нечувано,но щом си по напред с материала може да споделиш с нас неразбиращите.

  12. #12
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by drigata View Post
    Е аз ти казвам от скромният си опит от 11 години в тоя бранш не ми е останало нищо невиждано и нечувано,но щом си по напред с материала може да споделиш с нас неразбиращите.
    Странно халив тон ...ама ок
    В бранша няма да влизам , просто съм бил и аз тук там през годините и съм мачкал коли ...дали има нещо невиждано...НАЙ ВЕРОЯТНО ЗА МЕН ИМА ! Би ли обяснил случайте когато мотора си седи в коша и кога е вън?
    За да стане полезна и темата все пак

  13. #13
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    Странно халив тон ...ама ок
    В бранша няма да влизам , просто съм бил и аз тук там през годините и съм мачкал коли ...дали има нещо невиждано...НАЙ ВЕРОЯТНО ЗА МЕН ИМА ! Би ли обяснил случайте когато мотора си седи в коша и кога е вън?
    За да стане полезна и темата все пак
    Мотор се вади само в случай ,че двата рога са се завързали около мотора или са за смяна,в друг случай се прави без да се вади мотора.

  14. #14
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by drigata View Post
    Мотор се вади само в случай ,че двата рога са се завързали около мотора или са за смяна,в друг случай се прави без да се вади мотора.

    Колега, благодаря а информацията. Все пак е друго да го чуеш от човек, който се занимава активно с това и знае точно какво приказва. Поздрави!
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  15. #15
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Малко ъпдейт по темата. Днес прибрах колата от Румен, който смени картера и сипа Мотул. Тук е мястото да изкажа големи благодарности на Румбата, който много ми помогна и ще помага и за в бъдеще, а също и на колегата Васил Петров, който осигури картера. Утре я карам на тенекеджията и се надявам до края на седмицата или началото на другата да сме пак в отлично здраве
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •