Results 1 to 3 of 3

Thread: Питане за боя

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Пловдив
    Posts
    8

    Default Питане за боя

    Извинявам се , но искам да попитам колко ще ми струва боята Azzuro nuvolla .. само боята без работа . Питах чичко Гугъл , но не ми даде ясен отговор . Ако може и някакъв каталог да ми дадете с цени
    Alfa Romeo 156 1.6 TS 16V

  2. #2
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    вероятно говориш за NUVOLA 403- хамелеона м/у син,зелен златист и т.н.
    Колата ми е този цвят.Първо само с боя.......си е проблем.Понеже влизам за корекции поне веднъж годишно и говоря от опит.Боята е почти прозрачна като я вземеш и си е проблем и за работа.До момента съм си пребоядисъл цялата кола 2 пъти /единият заради объркан цвят за сметка на бояджиите/. По спомен литър е около 150 лева.Въпросният цвят има мисля 3 разновидности.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  3. #3
    Запален алфист ivomanev's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    София
    Posts
    134

    Default

    Аз бях до преди една година с такъв цвят, и ми излезе доста по-евтино да пребоядисам цялата кола с друга качествена боя от колкото с този цвят да оправя 2-3 детайла! Разликата беше около 700-800лв само за материалите м/у двата варианта! Цвета доколкото знам си е цвят само за Алфа и е доста проблемен за ремонти. Зависи от пистолет, налягане, разтояние на пръскане и общо взето няма догаждане дори и от един и същи бояджия - камо ли от различни!
    Относно тези 150лв. за литър, това е цената само на боята + база, перла и лак и ставаше към 400-500лв. за литър и отиваш на едни 1000лв. за материали! Аз за моята дадох около 250лв. за материали (шприц, боя Стандокс, лак и перла) и ефекта беше доста добър, което направи впечатление на доста алфисти на Италфеста!
    Съвет от мен - смени си цвета!
    Last edited by ivomanev; 08-02-2013 at 04:00.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •