Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 80

Thread: Ключа не се връща на контакт

  1. #31
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Каква електроника ви гони всички? Не знам някой от вас, карал ли е ЗАЗ ( айде то и рима се получи)? Та въпросния дзер има реле, което прекъсва захранването към шалтера на стартера, когато генератора постигне оптимален ток. Проста електромеханика, но докато имах въпросното возило работеше безгрешно.
    ей, ако бяха измислили и как да се охлажда двигателя без да го поливаш с лейката

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Как щяха да ме осерат преди малко... Пича в сервиза видя, че леглото на патрона е с раздвоена пластмаса и че било счупено. Отивам да се разправям с моргаджията, човека вади патрона и показва, че всъщност зъбчето му е такова... Оставих колата при него и довечера ще видя какви ги е свършил. Сега като се замисля, трябваше да си закарам колата на ключар...
    ами на ключар де. за час два щеше да приключи.
    точка

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    ами на ключар де. за час два щеше да приключи.
    Е човек трябва хуууубаво да се преебе понякога, докато стигне до някои умозаключения.

  3. #33
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    ей, ако бяха измислили и как да се охлажда двигателя без да го поливаш с лейката
    То става малко спам, но го бях измислил. По-малка шайба на генератора с по-къс ремък и бях като самолет
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    То става малко спам, но го бях измислил. По-малка шайба на генератора с по-къс ремък и бях като самолет
    А къде забрави двете клечки с различна дължина за подпиране на капака в зависимост от натоварването?

  5. #35
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    А къде забрави двете клечки с различна дължина за подпиране на капака в зависимост от натоварването?
    Кат сме тръгнали да спамим, да се доосерем.
    Тая работа с клечки на капака не саа, има отстрани джобове за почесване
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  6. #36
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Кат сме тръгнали да спамим, да се доосерем.
    Тая работа с клечки на капака не саа, има отстрани джобове за почесване
    Страхотна печка имаше тоз звер. Вебасто пасти да ядат


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #37

    Default

    Като стана въпрос за контактни ключове, на дядо Москвича осмак вместо ключ има едно цк ключе което служи за контакт, и още едно копче, от което се пали. Винаги е отключен, обаче все още не е откраднат, схемата е страшна.
    Другия ми дядо пък е с дванайсетак, който стои цял ден паркиран в ромската махала. Свалил е резервоара за да не го откраднат и на негово място е сложил една тубичка, която стои в коша при мотора.
    Last edited by Doomguy; 11-01-2013 at 15:51.

  8. #38
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Страхотна печка имаше тоз звер. Вебасто пасти да ядат
    ЗАЗ SE (Sibir Edition) , тя печката по-мощна от двигателя
    точка

  9. #39
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Страхотна печка имаше тоз звер. Вебасто пасти да ядат
    Сигурно в село по мазите се търкаля още някоя, че имах три такива дзера и като ги бракувах направих къси рами от профили и тръби и ги преправих на влекачи. Тези, дето после и ги продадох още ги търкалят по село. А печките бачкаха като реактивни двигатели и като спрях някъде колата все се намираше да тича някой след мен, че не съм я угасил или че се е подпалила. Абе голям ташак, ма бяхме млади и беше весело.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  10. #40

    Default

    Срещу общо 50 лева пак имам... работеща ключалка. Още един такъв номер и очаквайте тема в "Авточасти и аксесоари"

  11. #41
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    50лв е доста добър резултат. има автомобили за които не се предлагат клемореди и не се намират. там е големия филм.

    ПП
    откачи си ключа за колата да не е на общата връзка ключове. то основно май от там идват проблемите.
    точка

  12. #42

    Default

    Не е на общата връзка, има си собствен ключодържател. Сега доста по-стегнато върви ключа. Явно е бил тръгнал.

  13. #43
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    От това невръщане на ключа стартера заминава в кофата.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Срещу общо 50 лева пак имам... работеща ключалка. Още един такъв номер и очаквайте тема в "Авточасти и аксесоари"
    В общия случай ако ти се занимава излиза 10-15 лв и една бира от 2 л Айде, сега е студено, може и без бирата. И не се връзвай на алфата за такваз дреболия, още какви номера знае...

  15. #45
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Здравейте колеги,бих искал да споделя за един сходен проблем.От приблизително една година, алфата ми е в Германия.Отиде там като подарък на дъщеря ми.Преди да тръгне на път се постарах да мине на пълна инспекция и да отстраня всички нередности по нея.Въпреки че се постарах, все пак имаше проблеми които се проявиха там,от което се разбра че все пак не е толкова страшно,разликата е, че там хората вземат пари за труд, а тук търговците вземат и парите на тези които се трудят.Та на въпроса,преди 20-на дена бях на гости в Германия и ми направи впечатление че ключалката на контактния ключ има проблем т.е. възвратната пружинка която връща ключа от положение стартер в положение контакт, най вероятно е счупена и се налага да върнеш ключ обратно след като запалиш.Карах колата там и всичко си беше наред.Палеше си добре,вървеше си супер.Тази сутрин обаче колата е изгаснала по време на движение,тъй като я е карал човек който не е свикнал с този проблем предполагам че не върнал ключа в положение ON.В момента колата е в сервиз и не знам каква ще и е диагнозата,но ако все пак се окаже че е от ключа,какво бихте ме посъветвали да предприема.Предварително благодаря на всички които ще се отзоват.

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •