Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 80

Thread: Ключа не се връща на контакт

  1. #16
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Само да не почне да прави номера,като друсне в дупка и може да загаси колата,виждал съм го с очите си на Пунто
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  2. #17

    Default

    Повредата се ограничава до стартера и контакта, надолу си работи нормално.

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post

    Edit: Номерът с болта е направен за да се стига трудно до клемореда и да не може да се палят като ладите.
    Това явно е заради силно нарасналия интерес към крадене на италианки

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Сега последно, да сменям или не?
    Карай така, докато почне да ти гасне (което ще се случи, вярвай ми). Тогава вече ще трябва да се прави. Изпитах го

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Повредата се ограничава до стартера и контакта, надолу си работи нормално.
    накратко-ако не върнеш ключа стартера ще остане зацепен към маховика
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #20
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    съмнявам се че има реле на стартера. обикновено ключа дава захранване на соленоида на стартера който пък от своя страна бута шалтера който затваря силовата верига към ел.двигателя. дори и да има реле, то едва ли има автоматика за спиране на стартера, нали не се пали колата с бутон. съединителя на стартера е направен да отцепи стартера в момента когато двигателя е вече запален, оборотите му са по-високи от тези на стартера и ЗКУ още не се е осъзнало да пусне ключа. съвсем нормално е ако ключа остане в позиция стартер и той получава захранване постоянно , да се стопи. все пак е направен за кратко ползване. дори повечето са с втулки и пластмасови детайли.

    ако питаш мен, вземи си клеморед втора употреба щом не ти се дават 100лв. прехвърли си патрона и това е. едва ли 2-рия ще се скапе докато имаш колата. ако я ремонтираш сам ще ти струва 20-30лв.
    точка

  6. #21
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ако си монтираш един не-задържащ бутон и задействаш стартера от него, ефектът ще е същия като от нормално-работещ механизъм на ключа. Някои нарочно си слагат такъв бутон, защото така повече им харесва.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #22
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Повредата се ограничава до стартера и контакта, надолу си работи нормално.
    Както каза колегата/изпревари ме/ ще започне да гасне,даже може някой път да завъртиш ключа да изгасне а тя да не иска
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #23
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    съмнявам се че има реле на стартера. обикновено ключа дава захранване на соленоида на стартера който пък от своя страна бута шалтера който затваря силовата верига към ел.двигателя. дори и да има реле, то едва ли има автоматика за спиране на стартера, нали не се пали колата с бутон. съединителя на стартера е направен да отцепи стартера в момента когато двигателя е вече запален, оборотите му са по-високи от тези на стартера и ЗКУ още не се е осъзнало да пусне ключа. съвсем нормално е ако ключа остане в позиция стартер и той получава захранване постоянно , да се стопи. все пак е направен за кратко ползване. дори повечето са с втулки и пластмасови детайли.

    ако питаш мен, вземи си клеморед втора употреба щом не ти се дават 100лв. прехвърли си патрона и това е. едва ли 2-рия ще се скапе докато имаш колата. ако я ремонтираш сам ще ти струва 20-30лв.
    Съмнявай се във всичко освен в себе си!



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post

    ако питаш мен, вземи си клеморед втора употреба щом не ти се дават 100лв. прехвърли си патрона и това е. едва ли 2-рия ще се скапе докато имаш колата. ако я ремонтираш сам ще ти струва 20-30лв.
    Той клемореда е купен, но ще ми вземат поне 40 лева за труд, защото е от морга. Иначе патрона е изкаран, обаче жичките нямат куплунг, а са резнати. Не знам до колко това е проблем.

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ако си монтираш един не-задържащ бутон и задействаш стартера от него, ефектът ще е същия като от нормално-работещ механизъм на ключа. Някои нарочно си слагат такъв бутон, защото така повече им харесва.
    Да, съвсем като на дядо джугана ще стане.

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Както каза колегата/изпревари ме/ ще започне да гасне,даже може някой път да завъртиш ключа да изгасне а тя да не иска
    Ще го сменя, не мога да рискувам да ми изгасне някъде в завой и да ме остави без хидравлики и спирачки. От опит знам, че такова тарикатско поведение към колата води до много лоши последици...

  10. #25
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Съмнявай се във всичко освен в себе си!
    какви са тия бири по обяд бе. да ни си на държавна работа
    затова казах че се съмнявам щото може и да има. естествено е най-добре по схема да се види , а и също се разбра че няма автоматика за спиране на стартера.


    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Той клемореда е купен, но ще ми вземат поне 40 лева за труд, защото е от морга. Иначе патрона е изкаран, обаче жичките нямат куплунг, а са резнати. Не знам до колко това е проблем.
    никакъв проблем не е. ще ти прехвърлят твоята букса.
    точка

  11. #26
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Съмнявай се във всичко освен в себе си!

    Да но това реле не е електронно,демек държиш ключа и то работи................ Това се опитва да ти каже Колев,и мойта кола е с обикновенно 30А реле на стартера,ама в бутона има електроника,която обаче пак не е осъвършенствана и понякога задържа стартера.Не е като бутона на Рено например,него само го натискаш и в момента който спре подгрева/тва е при дизелите/ върти стартера
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #27
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Да но това реле не е електронно,демек държиш ключа и то работи................ Това се опитва да ти каже Колев,и мойта кола е с обикновенно 30А реле на стартера,ама в бутона има електроника,която обаче пак не е осъвършенствана и понякога задържа стартера.Не е като бутона на Рено например,него само го натискаш и в момента който спре подгрева/тва е при дизелите/ върти стартера
    Добре съм прочел, какво казва Колев. И затова давам схемата от която става ясно, че реле има.
    А това че не е "електронно" съм го казал още в пост № 13.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #28
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    и тойотите са така. бутваш копчето и то като си разбере че двигателя е запалил изключва стартера.
    точка

  14. #29
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Каква електроника ви гони всички? Не знам някой от вас, карал ли е ЗАЗ ( айде то и рима се получи)? Та въпросния дзер има реле, което прекъсва захранването към шалтера на стартера, когато генератора постигне оптимален ток. Проста електромеханика, но докато имах въпросното возило работеше безгрешно.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  15. #30

    Default

    Как щяха да ме осерат преди малко... Пича в сервиза видя, че леглото на патрона е с раздвоена пластмаса и че било счупено. Отивам да се разправям с моргаджията, човека вади патрона и показва, че всъщност зъбчето му е такова... Оставих колата при него и довечера ще видя какви ги е свършил. Сега като се замисля, трябваше да си закарам колата на ключар...

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •