Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 80

Thread: Ключа не се връща на контакт

  1. #1

    Default Ключа не се връща на контакт

    Та, тази сутрин завъртам ключа за да запаля, при което се чу звук на щракване и ключа олекна в ключалката. Трябваше да го върна сам на контакт. Мисля, че пружинката която го връща е изхвърчала някъде. Някой имал ли е подобен проблем и на какъв майстор трябва да карам колата за този проблем? Надявам се, няма да се наложи да се сменя цялото имо?

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Та, тази сутрин завъртам ключа за да запаля, при което се чу звук на щракване и ключа олекна в ключалката. Трябваше да го върна сам на контакт. Мисля, че пружинката която го връща е изхвърчала някъде. Някой имал ли е подобен проблем и на какъв майстор трябва да карам колата за този проблем? Надявам се, няма да се наложи да се сменя цялото имо?
    Вариант 1 - сменя се този възел http://www.axm-auto.com/index2.php?b...=21&subcat=119
    Практикува се от повечето майстори, ама си е цифра.

    Вариант 2 - купуваш го от морга .Аз го купих за 10 лв и го разглобих,за да взема само клемата и да я монтирам на моя възел,за са запазя същия патрон и същия ключ.
    Малко е шибано свалянето на целия възел от колоната, защото закрепващия болт има вид на нит без шлиц за отвертка и се развива с чук и секач - нямам идея що го е измислил така жабарят Добре е да се внимава със свалянето и после поставянето на намотката на имобилайзера, иначе не е трудна, ама досадна работа.И препоръчително е при сглобяването да се сложи болт за отвертка или ключ (или поне да се направи шлиц с ножовка на главата на оригиналния).Естествено по-добре е ,ако намериш майстор, който да се навие да се занимава с тая работа, ама не ми се вярва

  3. #3

    Default

    Абсурд да дам над 100 лв за нищо, за сега ще карам така, поне докато си намеря нещо от моргите. Защо трябва да се сменя ключа, нали този клеморед си върви отделно от имобилайзера?

  4. #4
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Вариант 1 - сменя се този възел http://www.axm-auto.com/index2.php?b...=21&subcat=119
    Практикува се от повечето майстори, ама си е цифра.

    Вариант 2 - купуваш го от морга .Аз го купих за 10 лв и го разглобих,за да взема само клемата и да я монтирам на моя възел,за са запазя същия патрон и същия ключ.
    Малко е шибано свалянето на целия възел от колоната, защото закрепващия болт има вид на нит без шлиц за отвертка и се развива с чук и секач - нямам идея що го е измислил така жабарят Добре е да се внимава със свалянето и после поставянето на намотката на имобилайзера, иначе не е трудна, ама досадна работа.И препоръчително е при сглобяването да се сложи болт за отвертка или ключ (или поне да се направи шлиц с ножовка на главата на оригиналния).Естествено по-добре е ,ако намериш майстор, който да се навие да се занимава с тая работа, ама не ми се вярва
    този винт е специален. когато го монтират в завода, при стягането му се чупи главата и остава като нит. целта е да се демонтира трудно.
    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Абсурд да дам над 100 лв за нищо, за сега ще карам така, поне докато си намеря нещо от моргите. Защо трябва да се сменя ключа, нали този клеморед си върви отделно от имобилайзера?
    този клеморед е един кух цилиндър. в него влиза патрона. като си вземеш от моргата, вадиш патрона /лесно става/ и поставяш твоя патрон. така си оставаш с твоя ключ.
    точка

  5. #5

    Default

    Благодаря за отговорите, ще потърся по моргите и по форума за този клеморед, дано се намери някой, който да ми го ремонтира.

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    този винт е специален. когато го монтират в завода, при стягането му се чупи главата и остава като нит. целта е да се демонтира трудно.
    Това е очевидно, даже бих казал очеизвадно. Това, което не виждам, е логиката, при положение,че възелът изобщо не се отличава с особена здравина и надеждност. Или понеже ще се сваля често, нека поне да е трудно! Бахти гениалния замисъл!

  7. #7
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    бъди сигурен, че инженерите са имали причина да го направят така. доколко е добро решение,вече е друг въпрос. всички италиански коли са по този начин поне от 90-те, може и от преди това.
    иначе ето как изглежда болта преди да му се скъса главата.

    точка

  8. #8

    Default

    Колеги, някой от вас забелязал ли е, дали стартера продължава да върти и след запалването? При фиатката се чува ясно и отчетливо ако задържам ключа, обаче при алфата поне аз не чувам нищо?

  9. #9
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    стартера продължава да върти докато държиш ключа, но когато двигателя запали , стартера си има съединителче което го отцепва.
    точка

  10. #10

    Default

    Е именно това ме интересува, гледам някои хора с проблем като моя са топили стартери, но на 166 явно е друго положението. Като гледам разликата в цените е яка, клемореда на 156 и производните струва 16 кинта, този на 166 и Капа е 118. Значи се набутах излишно с този клеморед.

  11. #11
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Е именно това ме интересува, гледам някои хора с проблем като моя са топили стартери, но на 166 явно е друго положението. Като гледам разликата в цените е яка, клемореда на 156 и производните струва 16 кинта, този на 166 и Капа е 118. Значи се набутах излишно с този клеморед.
    И що реши, че си се набутал. С повреден пакет е най-малкото неудобно да се кара, да не говорим, че ако няма реле, което да изключва стартера след запалването на двигателя, може да "стопиш" стартера.

    Edit: Номерът с болта е направен за да се стига трудно до клемореда и да не може да се палят като ладите.
    Last edited by myato; 11-01-2013 at 11:25.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  12. #12

    Default

    Кое му е неудобното, връщам ключа на мястото и това е. Стартера не върти при запалване на мотора, значи няма какво да се стопи. Повредата е по-скоро козметична, не ми се дават 70 лева за нищо. В момента нямам финансова възможност да се занимавам с колата.

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Соленоидът на шалтера се захранва през реле, но то не е предназначено да прекъсне автоматично действието на стартера след като запали мотора.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #14

    Default

    Сега последно, да сменям или не?

  15. #15
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Сега последно, да сменям или не?
    Мисля, че след като в момента нямаш възможност да си оправиш контактния механизъм на ключа, това не е фатално. Предполагам, че и ти, както всеки друг шофьор с малко опит не разчиташ на някаква автоматика, която да ти изключи стартера след като моторът запали. Връщай си ключа ръчно докато някога го оправиш и това е.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •