Results 1 to 11 of 11

Thread: Update на софтуер / firmware на Connect Nav+ за поддръжка на mp3

  1. #1

    Default Update на софтуер / firmware на Connect Nav+ за поддръжка на mp3

    Здравейте, колеги,

    Колата ми е ГТ 2005г. с фабричната навигация (Connect Nav+). След многократни обсъждания в alfaowner.com, както и коментари в този форум, бях останал с впечатлението, че при ъпдейтване / флашване на firmware-а на системата Connect Nav+ на 147 / GT, тя започва да чете mp3-ки без проблем. Питал съм директно и други собственици на автомобил като моя, които са потвърждавали, че поддръжката на mp3 при Connect Nav+ е само софтуерен въпрос и са си update-вали firmware-а за 5 минути при местния дилър, след което със слушането на mp3-ки всичко е било перфектно.

    От няколко седмици съм се захванал и аз с борбата да си подкарам mp3 на Connect Nav+, което според горните сведения уж трябва да е детска игра, ако закарам колата на правилното място. Във Вентура и Александър Ауто бях информиран, че единствено Ауто Италия разполагат с нови версии на firmware за софтуера на колите, т.е. в други сервизи не могат да ми помогнат. След допитване в Ауто Италия обаче, от там започнаха да ме убеждават, че независимо от update-и, системата не можела да започне да чете mp3 формат. Повторих им, че става въпрос за нещо, което е правено и се прави; че всичко опира само до драйвери, а не разни хакове, но пак започнаха обясненията - абе, не става.

    Не желая да сменям аудио системата с aftermarket; не търся алтернативни варианти. Знам, че е възможно да подкарам mp3 support на моята система без никакви проблеми; щом толкова хора потвърждават, че става лесно, значи е така. Въпросът ми е дали някой от вас може да ми помогне, като ми каже къде е отишъл, за да си смени firmware-a на системата? Или ако някой го е правил сам - ще съм благодарен за информация точно как (за една година нищо не научих от френския, така че линковете от френския Алфа форум, които са пускани в други теми, не помагат особено...) Благодаря предварително!
    Last edited by MetroiD; 08-01-2013 at 00:38.

  2. #2

    Default

    Колега , като начало си провери с кой фърмуер си по този начин: http://www.youtube.com/watch?v=jdaTa9anctc

    След това от френския форум си дръпни фърмуера ако си с 4.ххх.
    Просто кликни тук: http://grizzzzly.free.fr/alfa/docume...mp3-MP5.00.nrg

    Ако си с по високата версия от тук: http://gpsunderground.com/forum/alfa...10-2011-a.html
    Last edited by west421; 08-01-2013 at 06:12.
    Алфа ромео 159 jtdm 2.4/16v AT
    Алфа ромео 159 jtdm 1.9/ 8v
    Ford Mondeo 2.0/16v Ex.

  3. #3

    Default

    west421, много благодаря! Още като видях линка ти, дръпнах .nrg файла от френския форум, но не успях напълно да разбера упътванията там - единствено останах с впечатлението, че може да има проблем в зависимост от това с каква версия съм. Благодаря за уточнението! Версията ми е 04.хх - късметче, щото пък линкът към gpsunderground в момента дава Database Error...

    Четох в alfaowner.com как се процедира след това - т.е. горя .nrg-то на диск и пускам да захапе, като следвам последователността на действията от service manual-a. Ако все пак обаче за нещо ще ми е нужен setup диск, значи ще трябва да се ходи в Ауто Италия.

    И друго важно питане - тъй като явно ти си флашнал по-нов firmware на твоята Алфа - версията, която ползваш, 5.00 ли е (т.е. тази от линка)? Ако да - доволен ли си от качеството на звука (в ao.com имаше оплаквания от високите тонове); липсва ли информация за менютата?
    Last edited by MetroiD; 09-01-2013 at 00:46.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by MetroiD View Post
    west421, много благодаря! Още като видях линка ти, дръпнах .nrg файла от френския форум, но не успях напълно да разбера упътванията там - единствено останах с впечатлението, че може да има проблем в зависимост от това с каква версия съм. Благодаря за уточнението! Версията ми е 04.хх - късметче, щото пък линкът към gpsunderground в момента дава Database Error...

    Четох в alfaowner.com как се процедира след това - т.е. горя .nrg-то на диск и пускам да захапе, като следвам последователността на действията от service manual-a. Ако все пак обаче за нещо ще ми е нужен setup диск, значи ще трябва да се ходи в Ауто Италия.

    И друго важно питане - тъй като явно ти си флашнал по-нов firmware на твоята Алфа - версията, която ползваш, 5.00 ли е (т.е. тази от линка)? Ако да - доволен ли си от качеството на звука (в ao.com имаше оплаквания от високите тонове); липсва ли информация за менютата?
    Няма да ти трябва сетъп диск,ако имаш проблем с езика се оправя от борд компа на колата.Имаш достъп до всички менюта.Свири много добре.Наистина подземните са недостъпни отвреме навреме.
    Last edited by west421; 09-01-2013 at 08:14.
    Алфа ромео 159 jtdm 2.4/16v AT
    Алфа ромео 159 jtdm 1.9/ 8v
    Ford Mondeo 2.0/16v Ex.

  5. #5

    Default

    Здравейте колеги!

    Както автора на темата и аз се опитвам да подкарам на заводската ми навигация МП3 четенето...

    До сега стигнах до тук : проверих софтуера > свалих от посечения по горе втори линк - версия 12.3 > изпекох си дискче /Maxell aко има някакво значение/ и се опитаха да го инсталирам, но дърво ...

    След като поставя диска и излезе прозореца с грешка изключвам след 30 сек пускам и не влиза във флаш програмка ... моля за съдействие едно детайлно описание на последователност от девйствията би било от полза

    Благодаря предварително!

    пс. това ми показва колата като версия http://dox.bg/files/dw?a=4c14af1a04

  6. #6

    Default

    Здравейте колеги. Прочетох темата и проверих версията си. Но странното е че при мен пише 1 3, което си нямам и представа какво означава. Кой firmware трябва да пробвам? Този който е за 4.X или другия?

  7. #7

    Default

    Лоша новина колега ,мисля че няма да се получи при теб:

    Originally Posted by ocis
    thank you Bill,
    I think that I found my software version which says 1 3 and production date is 27 11 2002
    It should probably be something like 25.13, or 26.13 ....
    In that case, it's the older firmware version which cannot be updated to play MP3....
    Software versions labeled ab.cd (such as 26.13) can not be updated to the MP3 version, versions labeled a.bc (such as 4.07 ) can...

    Ако желаеш ъпдейт на 26.16 тук има:
    http://www.alfaowner.com/Forum/ice-a...than-us-4.html

    пост 82.
    Last edited by west421; 07-07-2013 at 09:51.
    Алфа ромео 159 jtdm 2.4/16v AT
    Алфа ромео 159 jtdm 1.9/ 8v
    Ford Mondeo 2.0/16v Ex.

  8. #8
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,274

    Default

    А възможно ли подкарване на mp3 на оригиналното cd? И някой пробвал ли е?
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  9. #9
    Старши алфист JORDANGT's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София Красна Поляна
    Age
    47
    Posts
    779
    Blog Entries
    1

    Default

    Има ли някой който е навит да ми префлашне нави+ до версия за МР3 срещу съответното заплащане и почерпка.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20130718_182137.jpg  

    Alfa33 1.3 90г.Alfa33 1.5 93г.Alfa33 1.4 94г.Alfa146 1.4TS 97г.Alfa146 1.8TS 99г.Sprint 1.5 78г.Аlfa33 1.7 4x4 91г Sprint 1.7 16V 83г.Alfa145 1.3 96г.Alfa156 2.0 99г.147 1.6 03г.145 2.0 Alfa159 1,9 JTD Ti

  10. #10
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by JORDANGT View Post
    Има ли някой който е навит да ми префлашне нави+ до версия за МР3 срещу съответното заплащане и почерпка.
    В темата има всичко необходимо за фърма.

    Тука е процедурата :

    http://home.planet.nl/~jwq/temp_gta/diagnose_uk.pdf

    А тук има една камара още инфо и пинизи - просто ползвай търсачката

    http://www.alfaowner.com/Forum

    Ама каквото и да правите не си струва, щото качеството на звука е под всякаква критика ... като и целия Connect Nav+ м/увпрочем.

    И все пак CD-то трябва да перфектно както и медията, на която ще качиш фърма. Иначе просто няма да може да го прочете и да си го префлашне.
    Записвай на ниска скорост медията - възможно най-ниската, която ти поддържа записвачката.
    Ако CD-то не го прочита - вземи си един почистващ диска и го мини с него - при мен така стана. Явно лещата беше замърсена.
    Last edited by DiStefano; 02-10-2013 at 19:45.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  11. #11
    Младши алфист vilibey's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Бургас
    Posts
    29

    Default

    Колеги може ли да ми кажете с коя версия трябва да префлашна аз че немога да разбера това мойто 10-та версия ли
    http://picbg.net/img.php?file=482ba6b41937ed3f.jpg
    Другото което немога да разбера е как с версия 5.00 чете мп3 а моята 10 не чете?!
    Last edited by vilibey; 31-10-2013 at 00:54.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •