Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Тампони и лагери на предни амортисьори ?

  1. #1
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default Тампони и лагери на предни амортисьори ?

    да питам от къде да си зема ?
    и какви ....

    мерси
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  2. #2
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Ако става въпрос за горните пласмасови лагери, на макферсона, аз взех за ланчата от ТиН не бяха скъпи. комплект са със графитна грес и Румен ги смениха за 1 час. Но от какъв зор на 80 000км ще ги сменяш

  3. #3
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by gigi
    Ако става въпрос за горните пласмасови лагери, на макферсона, аз взех за ланчата от ТиН не бяха скъпи. комплект са със графитна грес и Румен ги смениха за 1 час. Но от какъв зор на 80 000км ще ги сменяш
    е тя на километраж показва 96к .... ами маи от тиа високите пружини като се катеря каде ли не, та от това.....

    ми са в завои с неравности ми тропа отдиасно и гледахме с Румен, не е носача, не е биалетката....
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  4. #4

    Default

    За лагерите - аз си взех на Monroe от ТЕХ-КО (tech-co.net) - 50лв двата, но е много рано да казвам мнение за тях
    Тампоните не помня каква марка бяха...
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  5. #5
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by ALFA CORSE
    За лагерите - аз си взех на Monroe от ТЕХ-КО (tech-co.net) - 50лв двата, но е много рано да казвам мнение за тях
    Тампоните не помня каква марка бяха...
    батко тоя сайт направо КЪРТИ и извозва... ебах ти флашовете ебаси интрото ебаси сеирите.....

    как ше да е

    а симмптомите кви бяха? тропаше ли ти при минаване през неравност или ? че аз мойта не см я оставил още на Румен и се чудя какви да са чаркалаците....
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by valjo
    а симмптомите кви бяха? тропаше ли ти при минаване през неравност или ? че аз мойта не см я оставил още на Румен и се чудя какви да са чаркалаците....
    В моя случай беше започнало да се чува нещо като глухо блъскане (не мога да го опиша точно) и се чуваше при преминаване през по-големи неравности ама и при мен се чуваше отдясно ... в последствие след известно време ми изпуснаха и двата предни амортисьора и реших да сменя целия комплект...
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  7. #7
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Да не е от самия амортисъор, иначе на ланчата при завиване задържаше леко, но не е тропал при дупки

  8. #8
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Моята като я взех и от 2-те страни бяха мъртвирали. Смених лагери и тампони, макар че специално тампоните, ако са ви като на 155, не виждам какво може да им се скапе на това солидно количество гума. При мен тропане при преминаване през неравности нямаше, за сметка на това при въртене на волана (например в спряло положение - открай до край), не само, че тропаха, ами и чак хрупащ звук издаваха. Иначе лагери от ТиН 16 лв. броя, тампоните Бирт 35 лв. парчето.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  9. #9
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    незнам при старата ни АЛФА 33 пак го имаше този проблем (тропане от дясно) баща ми ми казваше че като е сменил амортисиора това тропане е стряло но испуснал и си върнал стария (колата я продадохме с оригинални амортисиори )

    и сега го има това тропане при 146-та ама не сме предприели нищто

    щте следя темата с интерес да сабирам инфо
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  10. #10
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Valjo, смени ли си тампоните и лагерите на амортесьорите? Пиши ако има ефект, че и моята колица взе да прилопва в ляв завой с неравности Отивам в един сервиз, а майстора ми вика : Предницата ти е бетон. А тая пущина си тропа. Мерси предварително
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Speeder
    Valjo, смени ли си тампоните и лагерите на амортесьорите? Пиши ако има ефект, че и моята колица взе да прилопва в ляв завой с неравности Отивам в един сервиз, а майстора ми вика : Предницата ти е бетон. А тая пущина си тропа. Мерси предварително
    И всичко да смениш пак тропат тея кочини
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  12. #12
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Айде стига бе?! Все от някъде трябва да идва тоя скапан звук. Като си купих колата тропаше съвсем малко (даже рядко), а сега започна да се усилва. И естествено ме дразни щото ми напомня на разбитото Рено 21 Турбо на един приятел.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София, Борово
    Age
    46
    Posts
    142

    Default

    ми са в завои с неравности ми тропа отдиасно и гледахме с Румен, не е носача, не е биалетката....[/quote]

    Точно по този въпрос мислех да се жалвам и аз. Като минавам през леки неравности отляво чувам тропане. Ама вече тропането започва да става сериозно.
    Къде ходите на преглед за ходова част - иска ми се да видим какво и има, че май .....
    Alfa Romeo 156 '04 2.4 JTD M-jet

  14. #14
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    при мен се оказа че болта на шенкела дето влиза в шарнира се еизносил, цитирам румен, и са го сменили и спря да тропа
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    62

    Default

    какъв аналогичен случай, явно симптомите при всички са еднакви.и моята тропа на неравности отдясно. Особено в ляв завой. Не вярвам да е от амортисьора. Споделете лекарство. Вальо каза, че е шарнир. И аз така си мисля. Логично е.
    1.6 boxer 103 hp/96 godina

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •