Results 1 to 9 of 9

Thread: Малък ел. проблем...

  1. #1
    започва да се пристрастява gaboo's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    88

    Smile Малък ел. проблем...

    Здравейте, колеги! Подариха ми диодни крушки за осветлението в купето и веднага се заех да ги сложа, но нали акъла ми е в повече, та реших да ги сменям на запалена кола, дори и плафончетата не разкачиш. При смяната на предните две крушки нямаше никакъв проблем, но когато тръгнах да сменям единия заден прехвръкнаха няколко искрички и всичко угасна... Сега нито едно от плафончетата не свети, нямам радио, временният километраж ми се занули, а и парното не работи. Имате ли идея къде да търся проблема? Кои бушони да погледна, защото като ги гледах не видях никой да е изгорял...
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer 95'EX
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 98'
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 04'

  2. #2
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Почни от предпазителят, дето е за запалката. Реално не е само за нея.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #3
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Quote Originally Posted by gaboo View Post
    Здравейте, колеги! Подариха ми диодни крушки за осветлението в купето и веднага се заех да ги сложа, но нали акъла ми е в повече, та реших да ги сменям на запалена кола, дори и плафончетата не разкачиш. При смяната на предните две крушки нямаше никакъв проблем, но когато тръгнах да сменям единия заден прехвръкнаха няколко искрички и всичко угасна... Сега нито едно от плафончетата не свети, нямам радио, временният километраж ми се занули, а и парното не работи. Имате ли идея къде да търся проблема? Кои бушони да погледна, защото като ги гледах не видях никой да е изгорял...
    Един приятел преди време имаше същия проблем ,но при него освен изброените от теб неща не му работеха и предните стъкла.Та се оказа че има бушони и зад жапката.Един от тях беше за тези неща и след смяна се оправи.Но колата беше 2.4jtd.По запознатите да пишат дали при бензиновите има бушони зад жапката.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  4. #4
    започва да се пристрастява gaboo's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    88

    Default

    Колеги,а къде се намира този предпазител? А сега забелязах,че часовника и термометъра не работят..
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer 95'EX
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 98'
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 04'

  5. #5
    започва да се пристрастява gaboo's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    88

    Default

    Такааа, след смяната на 2-ри бушон на 3-ти ред (10А) всичко си тръгна постарому! Смених крушките на плафоните и сега светят, но ми направи впечатление, че и двата задни плафона не загасват напълно, а оставят да светят съвсем лекичко. От какво може да се получава тва нещо?
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer 95'EX
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 98'
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 04'

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by gaboo View Post
    Такааа, след смяната на 2-ри бушон на 3-ти ред (10А) всичко си тръгна постарому! Смених крушките на плафоните и сега светят, но ми направи впечатление, че и двата задни плафона не загасват напълно, а оставят да светят съвсем лекичко. От какво може да се получава тва нещо?
    Виж от тук ако можеш да изкараш нещо полезно: http://clubalfaromeo.com/forum/showt...E4%E8%EE%E4%E8
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  7. #7
    започва да се пристрастява slavi88's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    89

    Default

    Аз искам да попитам ако някой е имал и моя подобен проблем. Предния и задния десен прозорец мога да ги свалям от конзолката, но немога да ги вдигна. Трябва да се присягам и да ги вдигам всеки по отделно. От къде може да е проблема ? Благодаря !

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by slavi88 View Post
    Аз искам да попитам ако някой е имал и моя подобен проблем. Предния и задния десен прозорец мога да ги свалям от конзолката, но немога да ги вдигна. Трябва да се присягам и да ги вдигам всеки по отделно. От къде може да е проблема ? Благодаря !
    Ако не става въпрос за неконтактуващи контакти в съответните бутони на конзолата, може да се дължи на лоши/окислени връзки в буксата между вратата и купето на шофьорската врата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ако не става въпрос за неконтактуващи контакти в съответните бутони на конзолата, може да се дължи на лоши/окислени връзки в буксата между вратата и купето на шофьорската врата.
    1+
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •