Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Излиза пистовия ремък 2.4

  1. #1
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default Излиза пистовия ремък 2.4

    Колеги чупих картера,лепиха го,днес го монтирам всичко ок.Паля колата и почва едно плякане.Оказа се ремъка,който е на 12 хиляди км единия му канал закъсан и леко излезнал от шайбите.Взимам нов слагам го,паля и пак тръгна да излиза от каналите на динамото.Въртя гумата на 5та и пак почва да излиза от ролката на динамото.Всичко се движи,с отвертката натискам по ролките няма луфт.Охлабвах само демферната ролка първо шестограма и после с 32 камък свалих стария и като сложих новият ремък пак оттам.Освен счупено амортисъорче други предложения,че днеска ми писна ама утре мисля да разглобявам демферният механизъм...

    П.С. Ремъка го дават уж 1771,ама ми дадоха 1775.Не мисля,че заради по-дългия ремък излиза от каналите защото със стария е станало същото.
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  2. #2

    Default

    Хода на обтегача е доста....та тия 4мм не вярвам да са проблем.По-скоро самия обтегач.....виж дали той е здрав и ако е така,вече ще се умува.Останалите ролки как са?Прегледа ли ги всичките?
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #3
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Като охлабя шестограма и после с 32 камък завъртя наляво ремъка се охлабва,а като отпусна пружината пак си го опъне.Пръсках с ВД40 малко да раздвижи амортисъорчето,че ми се стори да не е замръзнал и блокирал.Раздвижих го няколко пъти,сложих новият ремък и пак почна да го изкарва при динамото.Утре като сваля ремъка ще ги прегледам ролките.Нз тая ролка с 2те дупки дали да я барам.Ама ремъка като го натисна си стои обтегнат добре,не виждам кво да натягам от нея повече...
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  4. #4
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Щом го изхвърля от шайбата на алтернатора, търси проблема в нея.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  5. #5
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Това също ми мина през акъла,но преди да сложа новия ремък завъртях колкото можах в тая теснотия ролката върти се без луфтове и шумове.Без да го сваля динамото не мога да преценя дали е със съединител но и в 2те посоки оста му спира заедно с шайбата.Направи ми впечатление,че на обтяжната ролка с пружината ремъка стъпва в външния й край.Даже вътрешния край на ролката е с ръжда.И май още оттам тръгва това леко несъосие и силите просто я ибутват от динамото.
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  6. #6

    Default

    Обърни внимание на ролката на алтернатора,ако тя си е отишла почва да прави големи мизерии.....съсипва обтегача той почва да чука,след него и демпферната шайба на коляновия......се неприятни неща.
    Като сложиш ремъка върху всички ролки и шайби,чрез тая дето е с двата отвора,натягаш така,че обтегача да не е в крайно положение или положението в което е в свободно състояние......бе горе/долу някакво средно положение.....да има достатъчен ход в двете посоки.
    Обърни му внимание и на него,да не би да се е разбил или запекъл.Той вътре е с масло и ако по няква причина е изтекло,почва да запецва.
    Моя толкова го бях намразил,че го разпарчетосах,ето:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Изображение0791.jpg   Изображение0792.jpg   Изображение0793.jpg  
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  7. #7
    Barbarian AttilaSL's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Weston-super-Mare UK
    Age
    45
    Posts
    312

    Default

    Ролката на динамото(алтернатора)е демпферна,погледни да не е блокирала.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 2003 г 150+

  8. #8
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    На едно GT така му изкачаше ремъка от помощната ролка. Видимо нищо и нямаше, нито беше разбита.....

    На 2.4 е малко по-различно, но все пак добре огледай точно къде увлича и започва да излиза.....

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  9. #9
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Всичко стана ясно...При слагането на картера едното болче замаза в блока резбата,сложихме по-дълго с контра гайка и точно пък се падна да натисне амортисъорчето и да го изкриви,достатъчно за да бяга ремъка оит динамото.Ок леко го охлабих и спря да излиза ремъка,обаче почна едно чукане.Смених разбития амортисъор пак сглобявам пак чука!!И накрая се оказа самата втулка,с шестограма и тя разбита.И сега направо целия механизъм и ако ми направи още неква магария спирам да я глезя..
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Обърни внимание на ролката на алтернатора,ако тя си е отишла почва да прави големи мизерии.....съсипва обтегача той почва да чука,след него и демпферната шайба на коляновия......се неприятни неща.
    Като сложиш ремъка върху всички ролки и шайби,чрез тая дето е с двата отвора,натягаш така,че обтегача да не е в крайно положение или положението в което е в свободно състояние......бе горе/долу някакво средно положение.....да има достатъчен ход в двете посоки.
    Обърни му внимание и на него,да не би да се е разбил или запекъл.Той вътре е с масло и ако по няква причина е изтекло,почва да запецва.
    Моя толкова го бях намразил,че го разпарчетосах,ето:
    Има специфичен начин на натяг на ремъка, който му осигурява значително по-голям пробег, както и на всички ролки. Аз го научих от един колега оттук и после се разчетох и беше прав- ролката с амортисьора има дупка на основата си и на самата ролка, трябва да будат в съосие- с един изкривен пирон го направих аз. Така реално го натягаш оптимално, а после обираш от обтяжната ролка с двете дупки.

  11. #11

    Default

    Интересно,я пак.....ето снимка,та да стане ясно
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 1155129747_cr3502.jpg  
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by pakumba View Post
    ролката с амортисьора има дупка на основата си и на самата ролка, трябва да будат в съосие- с един изкривен пирон го направих аз. Така реално го натягаш оптимално, а после обираш от обтяжната ролка с двете дупки.

  13. #13

    Default

    На снимката, която колегата undu е дал не се вижда дупката- вижда се ушенцето й малко, точно над болта, с който се хваща ролката на планката. Прикачам снимка на моя обтегач, вижда се дупката, също и на снимка от сервизното ръководство
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Изображение1473.jpg  

  14. #14

    Default

    Ми тя тази дупка е като вкараш камъка 32 да я застопориш да извадиш ремъка да го смениш без да напъваш отново.

  15. #15

    Default

    от сервизното ръководство:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails untitled.jpg  

Page 1 of 2 12 LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •