Results 1 to 9 of 9

Thread: Проблем със стойностите на дебитомера на Alfa 156

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default Проблем със стойностите на дебитомера на Alfa 156

    Здравейте! Честита Нова Година на всички!
    От известно време имам проблем с колата и по - точно с дебитомера. Преди 6 месеца колата изгуби мощност и след направена диагностика се оказа, че има разминаване между реалната и желаната стойност на количеството въздух, което се подава. Нямаше записана грешка, че си е заминал тотално, но реших да го сменя. Нещата всякаш се пооправиха, но преди 1 седмица отново всякаш изгуби мощност. След направена диагностика отново се оказа, че има разминаване в тези стойности. Сложихме чисто нов дебитомер, при което стойностите пак се разминаваха доста. На колата й липсва рязкото ускорение в началото.
    Вървежа на колата с новия дебитомер всякаш пак беше по-добро, но не успях да преценя добре, затова и не взех новия. Реално диагностиката показва, че отново има проблем, а да давам отново пари за дебитомер в разстояние на 6 месеца малко е притеснително. Някой имал ли е подобен проблем и дали знае какво може да бъде решението му. Колата е Alfa 156 2.4 JTD 2002 - вътрешен фейслифт. Номера на дебитомера завършва на 309. Всички дебитомери които съм пробвал и ползвал са на Bosch.
    Благодаря!

  2. #2
    започва да се пристрастява pilota's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    90

    Default

    И аз имам проблем с дебитомера купих нов 019 и пак същата работа не върви както трябва но при мен дори и при изключен дебитомер ми показва едно и също 5V и 40 градуса на входящ въздух не знам какво става ако някой има решение на проблема да помага колата е алфа 156 2.4 JTD 136 к.с. 99 г
    Last edited by pilota; 04-01-2013 at 22:03.

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    burgas
    Posts
    78

    Default

    Quote Originally Posted by Juventino View Post
    Здравейте! Честита Нова Година на всички!
    От известно време имам проблем с колата и по - точно с дебитомера. Преди 6 месеца колата изгуби мощност и след направена диагностика се оказа, че има разминаване между реалната и желаната стойност на количеството въздух, което се подава. Нямаше записана грешка, че си е заминал тотално, но реших да го сменя. Нещата всякаш се пооправиха, но преди 1 седмица отново всякаш изгуби мощност. След направена диагностика отново се оказа, че има разминаване в тези стойности. Сложихме чисто нов дебитомер, при което стойностите пак се разминаваха доста. На колата й липсва рязкото ускорение в началото.
    Вървежа на колата с новия дебитомер всякаш пак беше по-добро, но не успях да преценя добре, затова и не взех новия. Реално диагностиката показва, че отново има проблем, а да давам отново пари за дебитомер в разстояние на 6 месеца малко е притеснително. Някой имал ли е подобен проблем и дали знае какво може да бъде решението му. Колата е Alfa 156 2.4 JTD 2002 - вътрешен фейслифт. Номера на дебитомера завършва на 309. Всички дебитомери които съм пробвал и ползвал са на Bosch.
    Благодаря!
    И аз имам същия проблем братле . Видях подобрение , след като го почистих дебитомера но сега след 2 месеца пак се мъчи колицата и усещам ,че нещо не е както трябва и се чудя дали да го почистя пак , но се притеснявам да не го разваля нещо ,че един си е цифра Като я купих го нямаше това нещо , като я натисна леко и хвърчеше сега започва да върви чак след 2к и половина оборота ...

  4. #4
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Накъде е разминаването?
    За всеки случай си огледай внимателно турбо пътищата и провери ЕГР-а, или направо го затапи. Особено ако колата ти пуши повече. Не бързай да виниш дебитомера. Обикновено когато е той, отначало колата почва да тъпче във високите, т.е след 3-3,5К.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  5. #5
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Гледай колко е волтажа, трябва да е над 4V като изфорсираш, ако е повече 4.3-4.5V още по-добре...

    Ако ЕГР-а ти е затапен или има някакъв проблем с него стойностите също се разминават!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    Ами получава се така, че реалното количество въздух е по- малко от зададеното поне 2-3 пъти, даже май повече. Колата е проверявана в сервиз, като разбрах, че са проверявали и турбото и са затапвали EГР-а, но без успех. Не съм много навътре в нещата, но така ми беше обяснено. Сервиза е форумен, така че им се доверявам. Просто ми е странно да няма никакво решение този проблем и не ми се иска да я оставям така

  7. #7
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by Juventino View Post
    Ами получава се така, че реалното количество въздух е по- малко от зададеното поне 2-3 пъти, даже май повече. Колата е проверявана в сервиз, като разбрах, че са проверявали и турбото и са затапвали EГР-а, но без успех. Не съм много навътре в нещата, но така ми беше обяснено. Сервиза е форумен, така че им се доверявам. Просто ми е странно да няма никакво решение този проблем и не ми се иска да я оставям така
    Ако са го затапили.... ще се разминават.
    Гледай си волтажа!
    Някви грешки имали?

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    Разбрах, че са го затапили само да пробват, но не се е получило. Това разминаване го имаше както казах и преди това. Грешки други няма никакви освен времето за подгрев, което предполагам е заминала подгряваща свещ. За волтажа не съм сигурен, че са гледали, но казаха, че никакви други проблеми няма. Вероятно пак ще трябва да пускам диагностика, за да го видя. А защо трябва да се гледа напрежението, смисъл доколкото разбирам, напрежението и количеството въздух са свързани и съответно не трябва ли при неправилни данни за реалната стойност да следва, че и напрежението да не е вярно - съответно развален дебитомер или изпускам нещо?

  9. #9
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Ами волтажа е стойността която трябва да се гледа.
    А при някой модификации има някакво разминаване софуерно (аз не мога точно да го обясня но някой от колегите във форума на които тва им е професия бяха разяснявали в други теми)
    Мисля си, че твойта не е от тези с проблема, но няма как да съм сигурен, за това да не те заблудя!

    Попълни си профила, сигурно ще се намери някой колега от форума който ти е наблизо и може да помогне.....

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •