Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Как да си сменя изгоряла крушка

  1. #1
    Старши алфист Vesko84's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София, Пазарджик
    Age
    40
    Posts
    535

    Default Как да си сменя изгоряла крушка

    Колеги, малко ме е срам че пиша по въпроса, досега винаги съм си сменял сам изгорели светлини по колите. Пробвах да намеря материал по темата с търсачката без успех. Имам изгорял габарит отпред и колата е с фабричен ксенон. Свалих му баласта и след това се опитвам да сваля още от пластмасата за да стигна до фасунгата, но без успех. Къде е тайната, ако може да ме просветлите. Не искам да ходя на сервиз за това, не е сериозно просто
    2003 166 3.0 V6 Distinctive, 2016 Skoda Fabia 1.2TSI DSG
    ex 33 1.5 Boxer, 155 1.8 T.S., 156 2.0 T.S., 166 2.5 V6, 159 2.4 JTDm Q-Tronic

  2. #2

    Default

    Може, защо да не може на сервиз, имам цели двама приятели, които си сменят крушките в сервиз на коли на които е лесно. Чувал съм че 166 с ксенон е голяма мъка, някъде пишеше по въпроса
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Трябва да падне предната броня колега и тогава има достъп до габарита.

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Стара Загора
    Posts
    17

    Default

    Не знам как изглежда фар с фабричен ксенон, но при обикновения крушката се намира между двете крушки за късите и дългите светлини, в горния край на фара. Там има нещо като тапичка, която се вади и на нея ще видиш крушката. Просто е, но не е традиционно като на другите коли. По лошото е че крушката струва 5-6 лв защото май е халогенна. Н6.

  5. #5
    Старши алфист Vesko84's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София, Пазарджик
    Age
    40
    Posts
    535

    Default

    Колега, май при фабричния ксенон е малко по различно, отгоре доста гледах но не видях да има тапа. А иначе самата крушка си е на същото място между късите и дългите. Май ще свалям броня в скоро време
    2003 166 3.0 V6 Distinctive, 2016 Skoda Fabia 1.2TSI DSG
    ex 33 1.5 Boxer, 155 1.8 T.S., 156 2.0 T.S., 166 2.5 V6, 159 2.4 JTDm Q-Tronic

  6. #6
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Веско, отговорът на въпроса ти е: "Мани, бегай, не питай!"
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  7. #7
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    Габарита се намира в пластмасата, за която се захваща баласта, тоест трябва да махнеш баласта за да стигнеш до крушката. Кабела излизащ от баласта за крушката е прекалено къс и ще трябва да го откачиш(ако можеш, аз неможах). На моята 2.4 като сменях крушките се наложи да откача бронята а след това да сваля фаровете за да ги сменя.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Да за съжаление колегата няма да се размине без сваляне на бронята щом е с оригинален ксенон,аз го ядох същия с мойте габарити.

  9. #9

    Default

    Не знам как изглежда, но ако е само заради кабела може да се отреже и удължи.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    Да за съжаление колегата няма да се размине без сваляне на бронята щом е с оригинален ксенон,аз го ядох същия с мойте габарити.
    Пак добре, че все пак се сменят без да се сваля двигателя.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Не знам как изглежда, но ако е само заради кабела може да се отреже и удължи.
    Кабела за късите е някакъв дебел многожичен мисля с метална броня. Отделно пък в баласта влиза още един кабел(от към фара и не се вижда), който е за захранването му. Няма да мине без сваляне на подкалници, маска и броня...
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Бургас/Варна
    Posts
    1

    Default

    Аз малко се отклонявам от темата, но някой сменял ли е крушките на номера без да сваля таблата на номера ?

  13. #13

    Default

    Мисля че няма вариант без да се свалят таблата на номера
    Компания с 25 годишна история в сферата отпушване на канали, освен това е и специалист в услугата почистване на канали . Предлага и водопроводни услуги на ниски цени.

  14. #14
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Зависи колко нагоре и монтиран
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  15. #15
    Запален алфист tweety's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    206

    Default

    Аз много се мъчих, изрязвах пластмасата на стойката за номера, какво ли не правих и накрая с тънка бургия развъртях пломбата и свалих номера. След това занитих пломбата директно за номера и сега мога да си го свалям когато поискам заедно с пломбата.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •