Results 1 to 13 of 13

Thread: За една 156 SW 1.9 115kоня няколко въпроса

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София
    Posts
    165

    Default За една 156 SW 1.9 115kоня няколко въпроса

    Здравейте колеги,
    четох доста из форума и все пак да питам някой неща
    до сега не съм карал дизелови коли и незнам дали това е присъщо за тях имам следния въпрос
    при гъсене на двигателя леко се разтриса, кратка вибрация докато загасне, без значение дали съединителя е натиснат или е изключена от скорост. ако подам газ преди да я загаса много плавно, меко и спокойно загасва.. колата е 156 SW 1.9 115к, ще съм ви благодарен ако споделите при вас как са нещата, усещали се гасенето?
    Alfa Romeo 156 SW, 1.9

  2. #2

    Default

    или проблем с клапата за гасене или дюза, но това е бял кахър
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София
    Posts
    165

    Default

    ще ги видиме тези работи то е толкова леко, че си мисля дори дали не се взирам вече прекалено много но ми направи впечетление имайки предвид колко е тиха като цяло и като се загаси с падането на оборотите се разтиса леко та може и да си внушавам ... преди три дни беше в клубен сервиз на диагностика и оглед на цялата кола и вси и е наред
    Alfa Romeo 156 SW, 1.9

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by raitchev View Post
    ще ги видиме тези работи то е толкова леко, че си мисля дори дали не се взирам вече прекалено много но ми направи впечетление имайки предвид колко е тиха като цяло и като се загаси с падането на оборотите се разтиса леко та може и да си внушавам ... преди три дни беше в клубен сервиз на диагностика и оглед на цялата кола и вси и е наред
    карай и се забавлявай
    156 2.4JTD 136+ PS

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    67

    Default

    Аз съм със същия двигател и на моменти се случва и при мен да загасне с разтрисане, на моменти си гасне много плавно, аз подозирам че е заради хубавата ни нафта. Виж си и успокоителната щанга горе вляво дали е добре.Има вероятност от там да идва проблема ако не са я видели, когато тампона е цял гасненето се усеща много по-леко.

  6. #6
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Както ти каза колегата, огледай тампотите за всеки случай. Иначе и сипи хубава нафта намери един хубав и разчистен път в нанагорнище и я изцеди няколко пъти, да се продуха.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  7. #7
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Quote Originally Posted by sasho156 View Post
    Аз съм със същия двигател и на моменти се случва и при мен да загасне с разтрисане, на моменти си гасне много плавно, аз подозирам че е заради хубавата ни нафта. Виж си и успокоителната щанга горе вляво дали е добре.Има вероятност от там да идва проблема ако не са я видели, когато тампона е цял гасненето се усеща много по-леко.
    Колегата е прав и аз се зблъсках с този проблем а съм само на месец с тази кола,наистина разтриса от време на време но се оказаха точно тези тампони проблема при мен и двата бяха скъсани и даже като я карах назад с по малко газ имах чувството че ще падне мотора,смених я за 10 мин сам и срещу 26лв.,мислех само тампоните да сменям но се оказа че цяла е по евтина отколкото 2 тампона по 14,4лв.сега е добре но на мен ми се струва че е доста по шумна от 1,4 ТС,не знам!!!

    ---------- Post added at 00:06 ---------- Previous post was at 00:03 ----------

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Както ти каза колегата, огледай тампотите за всеки случай. Иначе и сипи хубава нафта намери един хубав и разчистен път в нанагорнище и я изцеди няколко пъти, да се продуха.
    Колега какво значи да я изцеди доволно пример?
    че и на мен с тая нафта на петрол ми се струва че не е както трябва,а съм със сменени филтри и тнт.,няма грешки засега,до колко до 3к 4к,на 2ра 3та?

    ПП.ЧЕСтита Коледа
    Last edited by Zafo_84; 25-12-2012 at 00:06. Reason: честита коледа
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  8. #8
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    По принцип между 3 и 4к за около 15-20 мин. са достатъчни,
    ако може повече още по-добре?
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by Zafo_84 View Post

    Колега какво значи да я изцеди доволно пример?
    че и на мен с тая нафта на петрол ми се струва че не е както трябва,а съм със сменени филтри и тнт.,няма грешки засега,до колко до 3к 4к,на 2ра 3та?

    ПП.ЧЕСтита Коледа
    Колега, пробвай да сипеш нафта в някое ЕКО аз само от там сипвам, филтера за нафтата ми е на 20 000 км (и вече е крайно време да го сменям) и не съм имал проблеми. Имам датчик за наличие на вода в нафтата и като се замисля от еко най-рядко ми свети.
    Last edited by tonov; 25-12-2012 at 23:03.

  10. #10
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    аз като си запуших егра и вакума към него и намаляха вибрациите при палене и гасене ама мойта е друга технология
    JTDm 170+

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    стрелча
    Age
    51
    Posts
    296

    Default

    А тази щанга сменял ли си?http://axm-auto.com/index2.php?brand...menkl=2&show=1

  12. #12
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Колега точно за тази говорим и ние
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    стрелча
    Age
    51
    Posts
    296

    Default

    Quote Originally Posted by Zafo_84 View Post
    Колега точно за тази говорим и ние
    Оппппс-не прочетох както трябвал

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •