Results 1 to 5 of 5

Thread: пак се почна с проблемите! ПОМОЩ!!! :)

  1. #1
    Запален алфист guvech's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    156

    Default пак се почна с проблемите! ПОМОЩ!!! :)

    Аре пак се почна с играта на нерви!!!! 4 месеца каране без проблемно и онзи ден реших да и сменям масло и филтри и явно е решила че ще се глезим та започна с проблемите.
    Първо: Започна да вдига обороти на празен ход. При палене на студен двигател всичко е ОК, но след като позагрее малко двига оборотите на 1200 и ги държи там,след известно време може да ги качи до към 1500,след малко пак ги сваля на 1200 и така без да ги стабилизира на 900-1000!
    Второ: ИзчезнАха ми сите фарове и мигачи...няма никой! Прибирал съм се с детето и жената на аварийни,добре че бяхме на близо! Та днес слизам да проверя бушона и той милия на половина разтопен. (Да уточня обаче,тъй като буксите на релето ми правеха преди 2 години ядове го бяхме вързали към бушона на късите с мост) та точно тази връзка направо беше запекла и кабела беше яко окислен и станал като пластмаса.
    И трето: Стрелката за маслото бая взе да играе. Друг път пък изобщо не отчита,седи си на 0,като дам газ и се вдигне и застане на 4 ,пак си поиграе и пак спре да работи.
    Та след всичката информация с която ви засипах някой има ли си на идея какво става или трябва да я закачам на компа. Чудя се няма ли нещо общо с тия обороти дето се качиха така изведнъж?


    Alfa Romeo 164 TD 2.5 super '98

  2. #2
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Колега, твоят мотор не ми е познат, но си мисля, че всичко ти идва от ел.проблем.
    Закарай я на ел.техник, преди да си се подпалил. Това не е проблем, който сам можеш да го оправиш, ако не си такъв.
    Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #3
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Ммм май ще трябва да те нахокам предколедно... Ако си беше решил проблема на времето с буксите на релетата с 80ст. за нови кабелни обувки и 2лв за нови държачи на релетата вместо да правите глупости с мостове сега всичко щеше да свети.

    Относно стрелката за налягането. Явно ти е за смяна датчика за налягането 40-50лв струва.

    Относно оборотите. Най-вероятно проблема е в ГНП-то. За по-точна диагноза трябва да се види на диагностика. Може и педала за газ да прави проблем.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  4. #4
    Запален алфист guvech's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    156

    Default

    Мерси за предколедното хокане Боби Честита коледа и на теб и нека само 'убавини да ти се случват! А относно релето нямах си и на идея,че е толкова лесно ама някой трябва да пита!!!!


    Alfa Romeo 164 TD 2.5 super '98

  5. #5
    Запален алфист guvech's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    156

    Default

    Проблема решен- всичко(и оборотите и датчика и светлините) се е скапало заради този ш**ан мост който са ми направили за късите. Смених цялото табло с бушоните и всичко се оправи....почти всичко де. След като смених таблото се оказа че дистанционното за централното не е*ава да работи,ама не ми се занимаваше да търся проблема,че тъкмо бяхме сглобили всичко. Някой да има някакви предположения????


    Alfa Romeo 164 TD 2.5 super '98

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •