Results 1 to 7 of 7

Thread: Лесно ли се сваля таблото

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    гр.София
    Age
    54
    Posts
    182

    Default Лесно ли се сваля таблото

    Една или две лампи на таблото (дясната на оборотомера и тази м/у оборотомера и скоростомера) може би са изгорели ,но никога не съм свалял табло и ме е малко страх .Дали да пробвам или да потърся сервиз или да си карам така .Иска ми се обаче да си свети както трябва ?
    145 1.6 TS 1998 г.

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    Здравей колега, ако говориш за подсветките на таблото не се сменят трудно. Аз също съм сменил две лампи по таблото. Значи декоративния капак, който се държи по спомен на два болта, развиваш ги и след това, като махнеш този капак самото табло се държи на четири болта. Тези болтове се развиват с шестограм, след което го издърпваш навън. Самите лампи се намират отзад и се вадят като се завъртят на една страна и се издърпват. Аз за по сигурно откачих акумулатора да не стане някоя грешка. Общо взето това е. Успех!!!
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  3. #3
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Не е нищо сложно. Най-трудно е да се свали пластмасата пред таблото - просто става с пиниз. Първо отвиваш двата болта отгоре. Сваляш волана в крайно долно положение. В процепа между таблото и колонката бъркаш с отвертка и натискаш нагоре към пластмасата, а с другата ръка я дърпаш напред (има нещо като кукичка, която я държи, като натиснеш с отвертката се освобождава). По същия начин и от другата страна. Като махнеш пластмасата, ще видиш 4 уши с болтове, които държат самото табло. Отвий ги внимателно за да не изтървеш някой вътре. След което таблото може да излезе напред. От двете му страни има букси, но може и да не ги изключваш - като наведеш таблото напред, има достъп до крушките. Аз препоръчвам да смениш всичките, за да не се налага след няколко дни пак да разглобяваш табло и да смениш тези които са светили досега

    Важно!
    Ако откачиш буксите, не давай на контакт преди да ги закачиш обратно, защото ще запише грешка на ербега (ако имаш)
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Posts
    32
    Alfa Romeo 146 TS 16v 1999г.

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    гр.София
    Age
    54
    Posts
    182

    Default

    Благодаря ,дано се справя .
    145 1.6 TS 1998 г.

  6. #6

    Default проблем

    Всичко разбрах ама моя проблем е друг кормилото ми пречи за да сваля таблото как става номера само това не можах да разбера

  7. #7
    започва да се пристрастява Mario_95's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    79

    Default

    Предполагам че трябва да го смъкнеш на най-ниска позиция волана, нали все пак е регулируема височината

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •