Results 1 to 13 of 13

Thread: централното се самозаключва??!!

  1. #1
    Старши алфист ALFonsOlder's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Русе
    Posts
    510

    Default централното се самозаключва??!!

    имам само един ключ и той е без копчета за дистанционно и аларма - отключвам с ключа.

    оня ден връткам ключа, отваря се и след секунда се самозаключва. басии...!!!няколко пъти така и накрая я издебнах и отворих вратата преди да е щракнала. вследствие което всички врати, освен шоферската бяха заключени и ги отворих/отключих от вътре. тръгнах и всичко си е наред - вече.

    знам причина да се самоОТКЛЮЧВА, но за обратното..?!?!?!?

    някакви предположения?
    156 SW 2001 бивша.

  2. #2
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    146 та ми ги прави такива като замръзнат механизмите във вратите.
    Или самозаключва или самоотключва зависи в какво положение е замръзнала.
    Влиза се по същата схема, хващаш дръжка, цъкаш и докато онова се чуди, отваряш.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by ALFonsOlder View Post
    имам само един ключ и той е без копчета за дистанционно и аларма - отключвам с ключа.

    оня ден връткам ключа, отваря се и след секунда се самозаключва. басии...!!!няколко пъти така и накрая я издебнах и отворих вратата преди да е щракнала. вследствие което всички врати, освен шоферската бяха заключени и ги отворих/отключих от вътре. тръгнах и всичко си е наред - вече.

    знам причина да се самоОТКЛЮЧВА, но за обратното..?!?!?!?

    някакви предположения?
    Същите причини поради които се самоотключва. Т.е - неработещо микро-ключе в някоя от бравите, регистриращо дадено крайно положение. Или проблем по самата му верига. Кабели, букси...........


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4
    Старши алфист ALFonsOlder's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Русе
    Posts
    510

    Default

    понеже често ходя до летището в букурещ и почти винаги на паркинга имам някаква изненада!!
    възможно ли някакви яки радиосигнали да влияят по някакъв начин?
    п.п
    като си бях ударил 5та врата, не се затваряше плътно и тогава се самоотключваше - разбираемо.
    ама сега?
    156 SW 2001 бивша.

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Това с радиосмущенията е много малко вероятно. Но и да допуснем, че е възможно, това, което наблюдаваш ще е свързано само с конкретно местоположение на колата.
    Повтарям, че проблемът ти се дължи най-вероятно на някой от контактите, регистриращи крайно положение на бутоните (отключено/заключено) Винаги при дадена команда се очаква, да се регистрира новото положение. Когато това не стане в рамките на около секунда след самата команда, управляващият модул връща всички механизми в състоянието преди въпросната команда.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Както казаха колегите, вероятно някоя врата е позамръзнала и от това ти идва проблема...случваше ми се на 146цата или на Делтата(Не помня вече) редовно през зимните месеци...и аз така я дебнех...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  7. #7
    Старши алфист ALFonsOlder's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Русе
    Posts
    510

    Default

    ок, 10х!
    сега се сещам, че на тв кулата в русе имаше заведение и на паркинга, долу, имаше някаква табела, която предупреждАаваше за евентуални проблеми с дистанциооннто. и май наистина имаше такива, ама това е друго и е понятно.
    156 SW 2001 бивша.

  8. #8
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Това с радиосмущенията е много малко вероятно. Но и да допуснем, че е възможно, това, което наблюдаваш ще е свързано само с конкретно местоположение на колата.
    Повтарям, че проблемът ти се дължи най-вероятно на някой от контактите, регистриращи крайно положение на бутоните (отключено/заключено) Винаги при дадена команда се очаква, да се регистрира новото положение. Когато това не стане в рамките на около секунда след самата команда, управляващият модул връща всички механизми в състоянието преди въпросната команда.
    Я отиди на РУМ Черни връх вечер след 20:00 ч. и пробвай да си заключиш колата-няма да стане...........................Там наблизо живее една личност,която заглушава всичко де е сигнал
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #9
    Старши алфист ALFonsOlder's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Русе
    Posts
    510

    Default

    нямам идея за кого говориш!!
    ама това частно лице ли го прави??
    156 SW 2001 бивша.

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Я отиди на РУМ Черни връх вечер след 20:00 ч. и пробвай да си заключиш колата-няма да стане...........................Там наблизо живее една личност,която заглушава всичко де е сигнал
    Човекът каза, че проблемът му се наблюдава, когато отключва с ключа. И по-натам пита, дали е възможно радиосмущения да са причина за това. Та това, за което говориш няма отношение към проблема. Иначе е интересно. Освен това е и подсъдно. Не се е хванал някой потърпевш от ситуацията да изкара някой лев от цялата работа.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Човекът каза, че проблемът му се наблюдава, когато отключва с ключа. И по-натам пита, дали е възможно радиосмущения да са причина за това. Та това, за което говориш няма отношение към проблема. Иначе е интересно. Освен това е и подсъдно. Не се е хванал някой потърпевш от ситуацията да изкара някой лев от цялата работа.
    Пробвай,може пък да успееш,иначе а проблема на колегата е ясен,ти му даде отговор.............
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Пробвай,може пък да успееш,иначе а проблема на колегата е ясен,ти му даде отговор.............
    Когато бях ученик в магазин "Млад техник" на бул. Мария Луиза (тогава се казваше Георги Димитров) продаваха един приемо-предавателен комплект за дистанционно управление на различни моделчета с обхват около 20 м. Струваше 18 лв. - цяло състояние за онова време. Та 1 месец събирах и предавах кестени и накрая си го купих. Но обхватът му не ме удовлетворяваше и го увеличих на около 200 м. 1 - 2 дена проби и на третия ден на вратата се звъни. Кварталният и още един в костюм. Заведоха ме в районното, изписах една кофа мастило, накараха ме да строша нещото пред тях и да обещая, че повече така няма да правя. Та така..........


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Когато бях ученик в магазин "Млад техник" на бул. Мария Луиза (тогава се казваше Георги Димитров) продаваха един приемо-предавателен комплект за дистанционно управление на различни моделчета с обхват около 20 м. Струваше 18 лв. - цяло състояние за онова време. Та 1 месец събирах и предавах кестени и накрая си го купих. Но обхватът му не ме удовлетворяваше и го увеличих на около 200 м. 1 - 2 дена проби и на третия ден на вратата се звъни. Кварталният и още един в костюм. Заведоха ме в районното, изписах една кофа мастило, накараха ме да строша нещото пред тях и да обещая, че повече така няма да правя. Та така..........
    Хахахахахаха значи от малък си в джаза
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •