Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 34 of 34

Thread: замръзващи дръжки врати

  1. #31
    Младши алфист
    Join Date
    May 2012
    Location
    Шумен
    Posts
    21

    Default

    Quote Originally Posted by андон.маслев View Post
    Това за WD-40 от опит ли го казваш, или си чел някъде?А оръжейната смазка лепи всичкия боклук върху метала.Това го казвам от опит.
    Изказвам мнение с което не искам да ангажирам никого. Днес в Шумен е бедствено положение след силния снеговалеж, който започна с хубав дъжд. Механизмите на моята Алфа работят отлично. Намазал съм ги с Ballistol. Това ако не му викаш опит - здраве му кажи.Същия ползвам за личното си КНО, ловното и спортното. Смазвам си и веригата на мотора, а всички знаем колко е податлива тя на полепване на мръсотии. Също така е устойчив на морска вода за което съм го препоръчал на приятелите си водолази за обработка на техните ножове. Като изключим миризмата на мръсни чорапи, полепнала мръсотия няма. Да не се бърка Ballistol-а с паста ГОИ и т.н. боклуци.
    И пак подчертавам WD-то чисти, но не смазва трайно. Търсете друго решение по свой избор.
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by paunofff View Post
    ...Ballistol...
    Кой Ballistol използваш, колега - течен или спрей?
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  3. #33

    Default

    Поръчах си едно спрейче Ballistol да го тествам, че сутринта обикалях колата като голям камък. Пък и щом колегата го препоръчва и за веригата на мотора - чудесно, ще му намеря приложение. Ще пиша отзиви.
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  4. #34
    Младши алфист
    Join Date
    May 2012
    Location
    Шумен
    Posts
    21

    Default

    Ползвам течния от 500мл понеже ми се налага много. Използвам спринцовка с игла. С аерозолните не знам как е, но предполагам, че концентрацията е по-ниска. Не искам да правя излишна реклама, но съм доволен от всички продукти на фирмата - греси, импрегнатори за дрехи/обувки/дърво и т.н. Прилагал съм го и за изгаряние (върху жената естествено ), както и за някои мои неразположения. Добър продукт е и на достъпна цена. Може да го ползвате за всичко, което се сетите, така че няма да влезете в преразход с една опаковка. Но всеки сам си решава за себе си и си прави изводите.
    Положението в Шумен днес продължава да е бедствено - много сняг, преспи и студ, но продължавам да нямам проблем нито с ключалките на Алфата, нито с тези на Нивата. Обаче ми се е.... майката да рина сняг пред блока

    Ballistol-а оставя тънък филм върху нанесената повърхност, който е сравнително водоустойчив и водоотблъскващ. Не изсъхва, но трябва да се внимава да не се нанася върху медни елементи, понеже има свойството да разтваря медта. Най-малкото ще се получат гадни петна по повърхността.
    Last edited by paunofff; 20-12-2012 at 18:09.
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •