Results 1 to 4 of 4

Thread: настройка на дълги светлини

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Сливен
    Posts
    150

    Default настройка на дълги светлини

    Привет!
    Вчера в мъглата ми направи впечатление, че дългите ми светлини светят много високо и в доста различни посоки. Късите ми са добре, светлите петна на асфалта се виждат ясно очертани и при реглаж по височина от купето си се движат в съответната посока. Въпроса ми е: има ли възможност за реглаж само на дългите, без да променям настройките на късите светлини?
    Поздрави!
    Alfa Romeo 156 1.8 TS '00 - ex
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Qtronic

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    мисля че няма. лошото светене може да се дължи на
    -недобре поставени крушки на дългите или късите /има чопчета или пъпки които добре трябва да легнат/
    -или на крушки с криви балони /ползвай осрам,филипс,ге,нарва или друга сериозна фирма/
    -или на лошо регулиране на фара като цяло.
    точка

  3. #3
    психарче... Lqnkata's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    550

    Default

    Може и да са ти напълно здрави. Аз в началото се бях заблудил, че ми светят дългите "високо", но това е така, защото късите светлини светят по хоризонтал, а дългите по вертикал, ако мога така да се изразя. Въпросът е дали ти осветяват пътя както трябва или не
    Alfa Romeo 156 2.4JTD '02, Fiat Punto 1.2 16V '00, Alfa Romeo 155 2.0 16V - ex, Сузуки Бандит 400 VC '94 - ex, Дукати S4 '02


  4. #4
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    не е така. късите трябва да светят с наклон надолу 1%, 1,3% или колкото е отбелязано върху фара и по права линия. тогава дългите светят централно и по права линия.
    на самия фар на стъклото за всяка светлина има по една маркировка къде е центъра.
    врътката в колата за вдигане и сваляне на фаровете се ползва само за сваляне на фаровете когато колата е натоварена. те не се регулират от там а от 2-те врътки на всеки фар.
    регулирайте си фаровете щото освен че пречите на другите и вие не виждате добре.
    късите светлини трябва да светят надолу пред колата и да осветяват добре десния банкет.
    на много места пише как се настройват фарове. трябва ти 10 метра хоризонтална улица, стена и ролетка. който не може да се справи - 10-15лв струва регулировката.
    точка

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •