Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 94

Thread: Проблем с преден парктроник на алфа 159SW

  1. #46
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Пазарджик
    Posts
    72

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    На точно неговия паркматик 4305-8 лично аз съм сменил и 2-те централи и интерфейсния кабел м/у двете, и датчика. Нещо смущава ситуацията отпред. Не знам какво е .. но знам кой може да ти помогне. Просто трябва да идеш до София или да го съчетаеш с ходене до там.
    Казвай къде, че четвъртък съм на софия или дай твой телефон да ти се обада да ми обясниш къде. И сигурно ли е, че ще ми го оправят и за колко парички, че точно преди коледа не ми се дават пари на вятъра(на вятъра са ако ми вземат парите и не се оправи, че на мен понякога като запала работи добре и някъде след 15-20 минути започва да реве СТОП парктроника) Днес пак ми смехяха централите и чудно е, че първите 5-10 минути си работи както трябва, а след това започва пак да не работи. Ако някой може да даде смислено обяснение как може да работи малко, а след това не има биричка от мен).

  2. #47
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Колега, какви пари струва тоя парктроник и какво производство е?

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #48
    Болен алфист fnt's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    BG
    Posts
    1,120

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    В този ред на мисли, някой знае ли къде се намира говорителчето на предният парктроник. Звуците ме водят към бушоните под волана?!
    Сега погледнах, зумерчето за предния парктроник е точно при бушоните под волана. С буксичка е и може да се изключи.

    SCUDERIA ITALIA
    BMW 5-er
    BMW 7-er
    Fiat GP

  4. #49
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by fnt View Post
    Сега погледнах, зумерчето за предния парктроник е точно при бушоните под волана. С буксичка е и може да се изключи.
    Супер още утре ще го дръпна ще остане само графиката на таблото - повече от достатъчно

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  5. #50
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Колега доколкото знам е оригинален парктроника...Ше го погледна зумерчето, че ме интересуваше нещо свързано с него.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  6. #51
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Пазарджик
    Posts
    72

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Колега, какви пари струва тоя парктроник и какво производство е?
    Ако питаш за моя май е китайски( въобще има ли вече нещо произведено извън китай) 350 лв е ама сложихме на 3 коли и направиха отстъпка и колко точно излезе непомня ама мисля, че трите бяха към 780 )

  7. #52
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by atanas_bikov View Post
    Ако питаш за моя май е китайски( въобще има ли вече нещо произведено извън китай) 350 лв е ама сложихме на 3 коли и направиха отстъпка и колко точно излезе непомня ама мисля, че трите бяха към 780 )
    Аз съм слагал на 15-20 коли между другото по 60лв с монтажа(явно някакви по-китайски) ама такива проблеми не съм имал само на едната сгъна единия датчик и му дадох на момчето друг. С 8 датчика са малко по-скъпи, от тях не съм слагал. Твоя сигурно е с някакви допълнителни екстри.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  8. #53
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Пазарджик
    Posts
    72

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Аз съм слагал на 15-20 коли между другото по 60лв с монтажа(явно някакви по-китайски) ама такива проблеми не съм имал само на едната сгъна единия датчик и му дадох на момчето друг. С 8 датчика са малко по-скъпи, от тях не съм слагал Твоя сигурно е с някакви допълнителни екстри.
    Незнам какви са му екстрите ама пробвахме и с такива по 60-70лв ама те са още по зле. Абе парктроника извън колата работи как го сложиш в колата почва да пищи, изкарваш го от колата и пак работи. Нещо отпред при двигатела го смущава. Тоя моя поне не пищи постоянно и по някой път работи както трябва, а после пак започва да пищи. Явно по някое време нещо в колата се включва и започва да го смущава. А тия по-евтините те само като ги сложиш в колата и не млъкват те постоянно дават грешки. Явно нещо го смущава.
    А ти на 159-ка отпред монтирал ли си? Защото в другите две коли работят само в тая кола не работи.

  9. #54
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by atanas_bikov View Post
    Нещо отпред при двигатела го смущава.
    Явно това е причината, остава да се разбере какво точно!?
    Quote Originally Posted by atanas_bikov View Post
    А ти на 159-ка отпред монтирал ли си? Защото в другите две коли работят само в тая кола не работи.
    На никаква кола не съм монтирал преден, още по-малко на 159

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  10. #55
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Днес ще ти обърна внимание.

    Поздрави
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  11. #56

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    1400 лв е безобразие...какви са теази цени...аз за 500-600лв ще си намеря такава на пайнер нова....луди.
    За предния парктроник съм съгласен, голяма глупост. Като минавам в тесни улички и има коли от двете страни, и свири, абе простотия, само ме дразни.
    Като се заговорихте за 159 и пайнер

    https://www.youtube.com/watch?v=4df2...288A4&index=14
    156 2.4JTD 136+ PS

  12. #57
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Пазарджик
    Posts
    72

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Днес ще ти обърна внимание.

    Поздрави
    Твоя парктроник оправи ли се? Ако да ще споделиш ли как?

  13. #58
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Пазарджик
    Posts
    72

    Default

    Гледам, че има 159-ки 1,9jtdm със два аспуха отзад едва ли е заводско. Може ли някой да каже къде могат да направят и мойта с два аспуха като 2,4jtdm и евентуално колко ще струва. Обаче да е както трябва с 2 гърнета, а не само с допълнителна тръба? И дали въобще може да стане де?

    ---------- Post added at 09:38 ---------- Previous post was at 09:34 ----------

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    На точно неговия паркматик 4305-8 лично аз съм сменил и 2-те централи и интерфейсния кабел м/у двете, и датчика. Нещо смущава ситуацията отпред. Не знам какво е .. но знам кой може да ти помогне. Просто трябва да идеш до София или да го съчетаеш с ходене до там.
    Колега щеше да казваш как или къде да си оправя парктроника ама нещо ме забрави сигурно си бил на и не ти е било до мен. Ако си се върнал от почивката ще кажеш ли какво да правя.

  14. #59

    Default

    Quote Originally Posted by atanas_bikov View Post
    Гледам, че има 159-ки 1,9jtdm със два аспуха отзад едва ли е заводско. Може ли някой да каже къде могат да направят и мойта с два аспуха като 2,4jtdm и евентуално колко ще струва. Обаче да е както трябва с 2 гърнета, а не само с допълнителна тръба? И дали въобще може да стане де?

    ---------- Post added at 09:38 ---------- Previous post was at 09:34 ----------



    Колега щеше да казваш как или къде да си оправя парктроника ама нещо ме забрави сигурно си бил на и не ти е било до мен. Ако си се върнал от почивката ще кажеш ли какво да правя.
    мисля, че за ауспусите най-евтиния вариант е 700-800 лв, ако не са ти приятели тези дето ще ти го правят...

    ама информацията ми е от преди 2 години

  15. #60
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Нали знаете,че двете дупки на бронята не са еднакви,т.е. като махнеш десния капак,на дупката и липсва един кант който го има на другата дупка........................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •