Results 1 to 13 of 13

Thread: Носи се като народна песен.

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia/Pernik
    Posts
    27

    Default Носи се като народна песен.

    Здравейте, паднаха първите снегове и установих, че колата ми, АР 166, 2.0 ТС, има много кофти държание върху хлъзгава настилка. Проблемът ми е върху хлъзгави ПРАВИ участъци от пътя. Когата вдигна малко над 50 км/ч колата започва да занася наляво, надясно и е нужно да контрирам постоянно с волана. Странното е, че тази нестабилност се проявява само на правите, в завоите колата си е нормално стабилна, особено за сезона. Пробвах и да сприрам рязко, пак се държи нормално и не се усуква наникъде. Първоначално мислех, че идва от задницата и проблема може да е в блокирал спирачен апарат, но не е това (проверено). Вчера отделих доста внимание да усетя откъде идва това занасяне и вече съм по-склонен да мисля, че идва отпред. Вероятността да са ми кофти гумите я изключвам на 95%, тъй като съм с 4 чисто нови зимни гуми. Ще съм благодарен на всякакви мнения и предложения.
    П.П. Възможно ли е един реглаж, на преден и заден мост, да ми подскаже проблемите?

  2. #2

    Default

    Да, това е, стенд, по скоро на задния мост, направи и на двата задължително.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3

    Default

    4 чисто нови какви? Защото има доста голяма разлика от 4 чисто нови китайски но-нейм-криваци до примерно 4 чисто нови Мишлен Алпин-а, нали...?
    Провери за всеки случай какво е налягането в гумите - да не би едната да е спаднала малко (но толкова малко, че все пак да не я виждаш)...
    Аз като слагам чисто нови гуми правя профилактичен реглаж, защото не си струва риска да ги "пилна" докато се усетя ако има някоя драма... Обаче преди реглажа най-добре е да я закараш на преглед на окачването в някой сервиз, в който и друг път са виждали 166 не на снимки, защото за съжаление все повече стават тарикатите, които ще ти направят "реглаж" дори и да имаш някой луфт по окачването (сещаш се в този случай защо думичката е в кавички)...
    А да, и се направи на ударен преди реглажа ги питай ей така информативно да ти кажат на тази кола какво и се регулира с реглажа (особено отзад)...
    Last edited by badmadafaka; 10-12-2012 at 13:20.

  4. #4
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Трябва да я закараш на реглаж. Такъв ефект се получи при 164-та ми при прекалено сходим заден мост. Много усезаемо са усеща ако караш с 80-90 на прав участък на чист асфалт и изведнъж стъпи на заледен участък. Задницата веднага дърпа на една страна и е много нестабилна. След реглаж с правилните данни за колата задницата заспа. Гумите няма значение какви са стига да са еднаква шарка.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  5. #5

    Default

    Аз го имам същия проблем,днес бях на реглаж на преден и заден мост,по думите на момчето задния мост е добре,реглаж направи само на предния надявам се като завали,както си трябва всичко да е ок.
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  6. #6

    Default

    Не бъркайте 156-те с 166-те.Разликата е от тук до Луната и обратно.
    Като се изключи варианта да е посукана от страничен удар,и ако си я виждал отзад че върви направо ти остава разбито задно окачване или не направен реглаж.Ако ще цялото ти предно окачване да е леш точно 166-та не сее на прав участък.Ако имаш обаче и един разчекнат тампон на шенкела,или прекалено отворена или прекалено затворена задница,ще ти е почти невъзможно да я държиш направо.

  7. #7
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Не бъркайте 156-те с 166-те.Разликата е от тук до Луната и обратно.
    Като се изключи варианта да е посукана от страничен удар,и ако си я виждал отзад че върви направо ти остава разбито задно окачване или не направен реглаж.Ако ще цялото ти предно окачване да е леш точно 166-та не сее на прав участък.Ако имаш обаче и един разчекнат тампон на шенкела,или прекалено отворена или прекалено затворена задница,ще ти е почти невъзможно да я държиш направо.
    И аз залагам 99% на този пост! Нека колегата да пусне сканирана разпечатка от стенда и да видим колко е страничния наклон.

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia/Pernik
    Posts
    27

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    ...Много усезаемо са усеща ако караш с 80-90 на прав участък на чист асфалт и изведнъж стъпи на заледен участък. Задницата веднага дърпа на една страна и е много нестабилна.
    Ето това описва точно какво се случва. Утре ще я закарам на реглаж и ще сканирам разпечатката. А гумите са Hankook W 4**. Не са китайски, но не са и Алпин. Мерси много за отговорите

  9. #9

    Default

    Гумите в случая нямат никакво значение.

  10. #10
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Преди да си дадеш парите за стенд,погледни ходовата част,както каза колегата Linkestis наблегни на задния мост!

  11. #11
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Добре си проверил задните, но никакъв проблем да ти задържа предна Ако не ти се вдига провери след извънградско каране дали едната джанта не ти е по-топла. Ако ще пипаш диска внимавай да не се изгориш.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  12. #12

    Default

    Kогато караш по неравен лед или сняг или в коловози е нормално колата да се носи насам натам понякога.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #13
    Да не ми се пречка никой VIHHRONNY's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    софия
    Age
    44
    Posts
    168

    Default

    Аз също имах абсолютно същия проблем със 164 ми след реглаж заден мост. Бяха си оставили ръцете + крива главина на заден мост. Смених главината, качествен реглаж и заспа.
    Проблемът ти със сходимостта на задния мост. Може да има нещо криво, главина, щанга или нещо друго...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •