Results 1 to 12 of 12

Thread: Автопилот

  1. #1

    Default Автопилот

    иии друг въпрос имам как се пуска автопилота на АР 147 имам ръчка on/off но не се включва от там ..
    Last edited by tonov; 09-12-2012 at 22:30.

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    София
    Posts
    115

    Default

    Връткаш пръстенчето на ръчката на ON и на таблото ще се появи един зелен скоростомер. След това в движение докато си натиснал гаста трява да врътнеш другото пръстенче на ръчката за да застане в + за 1 секунда. След това пускаш гаста и си на автопилот.

    Има случаи където автопилот не се включва и причината е от дефект на един от педалите. Трябва да си намериш темата от форума, ако имаш този проблем.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD '03 (Distinctive)

  3. #3
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by ou7breaker View Post
    иии друг въпрос имам как се пуска автопилота на АП 147 имам ручка on/off но не се включва от там ..
    Завърташ ключа в позиция on и набираш колата до желаната скорост. Когато я достигнеш, врътваш еднократно врътката към + и круиза се активира на тази скорост. Ако искаш можеш да я коригираш с + и - . При натискане на спирачка или съединител, круиза се дезактивира и за да го активираш отново на последната зададена скорост, натискаш RST. Ако искаш може и да му зададеш друга скорост по описания горе начин.
    Круиза се активира при скорост по-голяма от 30км/ч.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  4. #4

    Default

    Благодаря Ви много ще го изпробвам още утре дано всичко да е наред

  5. #5
    Запален алфист k2000's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    23

    Default

    Автопилота се изключва след като натиснеш спирачката или съединителя. Не се изключва като натиснеш педала за скоростта. Като натиснеш педала за скоростта, разбира се скоростта се увеличава, и като го пуснеш пак скоростта се връща на предишната зададена.

    Това е много удобно като си на магистралата. Слагаш на 110км/ч и караш в дясната лента. Като настигнеш някой бавен, даваш газ, изпреварваш го в лява лента, после отиваш пак в дясна леста. Тогава пускаш педала на газта и пак си караш с 110 км/ч. Направо се "раждаш" с автопилота
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD

  6. #6

    Default

    Благодаря много

  7. #7
    започва да се пристрастява chandler's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Велико Търново
    Age
    42
    Posts
    50

    Default

    И още нещо. Темпоматът работи само на 4-та и 5-та предавка.
    Alfa 147 1.9 JTD 8V 115 hp

  8. #8

    Default

    Да колега това го установих Благодаря много за помоща но все пак нов съм в клуба

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Враца
    Age
    40
    Posts
    221

    Default

    Quote Originally Posted by chandler View Post
    И още нещо. Темпоматът работи само на 4-та и 5-та предавка.
    Глупости!!! Темпомата работи при скорост над 30км/ч независимо от предавката.

  10. #10
    започва да се пристрастява chandler's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Велико Търново
    Age
    42
    Posts
    50

    Default

    Quote Originally Posted by niki_future View Post
    Глупости!!! Темпомата работи при скорост над 30км/ч независимо от предавката.
    Ок, щом казваш.
    Аз го казах това, защото така пише в ръководството, което съм чел от началото до края.
    Цитат: Het systeem mag uitsluitend worden gebruikt, afhankelijk van de snelheid, in de 4e, 5e of 6e versnelling.
    Превод: Системата може да се използва единствено на 4-та, 5-та и 6-та предавка, в зависимост от скоростта.
    Разбира се, условието за скорост над 30 км/ч си го пише по-горе в ръководството.
    Alfa 147 1.9 JTD 8V 115 hp

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Враца
    Age
    40
    Posts
    221

    Default

    Е ОК. Аз карах три години 147 1.9 JTD 115 к.с. 2001 г. и ти казвам че дори на втора при скорост над 30 км. в час темпомата се включва и работи. И помисли че няма начин да е ограничена предавката. По скоро в комп. са вкарани данни за скоростта и оборотите. Пробай и ще видиш.

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by niki_future View Post
    Е ОК. Аз карах три години 147 1.9 JTD 115 к.с. 2001 г. и ти казвам че дори на втора при скорост над 30 км. в час темпомата се включва и работи. И помисли че няма начин да е ограничена предавката. По скоро в комп. са вкарани данни за скоростта и оборотите. Пробай и ще видиш.
    Правилно колега и на втора сорост може да се използва темпомата,стига да караш с 30 км, или малко отгоре.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •