Results 1 to 4 of 4

Thread: гуми джанти за 156

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София
    Posts
    54

    Default гуми джанти за 156

    Прочетох темите които бяха поствани, за джантите и за гумите, и горе долу ми стана ясно ... горе долу.

    Въпросът ми е за по голяма стабилност на пътя - по големи джанти 16 - 17 инчови с нископрофилни гуми или 15 -ки същата ширина, но по високи?

    Гледам по американските коли слагат и от двата вида.

    Не ме интересува красотата а това колата да е стабилна на пътя.

    Ясно ми е,че на 15-ки ако сложа нископрофилни ще набирам малко по-бързо (не е пренебрежимо) но и максималната скорост пада и обратното на 15-ки високи гуми по трудно набирам ама максималната скорост е малко по-голяма.
    Alfa Romeo 156 1.8 t.spark 144 hp black perl
    Skoda Felicia 1.9d break 90 hp the white swan

    http://s2.bg.bitefight.org/c.php?uid=56221

  2. #2
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default Re: гуми джанти за 156

    Quote Originally Posted by capricorn
    по голяма стабилност на пътя - по големи джанти 16 - 17 инчови с нископрофилни гуми
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  3. #3

    Default

    16ката е оптималната джанта за България....нещо като компромис, между стил, стабилност и устойчивост на пътя в БГрия

    Аз карам зимата с 15ки...лятото съм с 17ки... 215/45/17...колат е много стабилна, но всяка цепнатина се усеща....така, че ако решим да минеш на 17ки давай на 225/45/17...

    За 17ка също е много важно коя марка джанти ще избереш...

    пс: аз лично се замислям за 18ка вече...въпреки, че това би било малко лудо за нашите пътища

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  4. #4

    Default

    Има решение с минимум движение: Спортни амортисъори КОНИ и 205/50/17 става идеално. Не жули не закача!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •