Results 1 to 7 of 7

Thread: Не свети ABS...

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    10

    Exclamation Не свети ABS...

    OK. От вчера съм горд собственик на ALFA 147 2.0 TS Selespeed 165'000,00 km. Вчера следобяд на "готиното" време с летни гуми от КАТ до гумаджийницата при всяко тръгване се активираше VDC и лампата на таблото се активираше, което е OK. Въпроса е с ABS-a усеща се, че работи, но лампата не светва. Лампата не светва дори при завъртане на ключа, при "CHECK", и светване на таблото на всичко останало. Борда не дава никаква грешка. Сега чета по упътването, че при завъртане на ключа лампата трябва да светне?! Има ли вариант борда да си мълчи, а някой да е свалил целенасочено лампата на таблото на ABS-а?? Други варианти - например точно този модел да няма лампа на ABS на таблото. Държа да кажа, че нямам опит с ABS и не мога да преценя дали работи нормално (нещо работи - усеща се по връщането на педала)? Някой с идеи? Ще бъда много благодарен.

  2. #2
    Младши алфист v_ananiev's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Кюстендил
    Age
    38
    Posts
    18

    Default

    Здравей !
    При екстремно спиране педала на спирачката пулсира ли ти (усещането е като ритане от педала ) ? ABS не връща газта , мисля че VDC -то го прави ...

    Alfa Romeo 156SW 2.4jtd 140ps '01
    -------------------------------------------------
    Alfa Romeo GTV 2.0 v6 TB 202ps '98 - Fun Car

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by openfire View Post
    OK. От вчера съм горд собственик на ALFA 147 2.0 TS Selespeed 165'000,00 km. Вчера следобяд на "готиното" време с летни гуми от КАТ до гумаджийницата при всяко тръгване се активираше VDC и лампата на таблото се активираше, което е OK. Въпроса е с ABS-a усеща се, че работи, но лампата не светва. Лампата не светва дори при завъртане на ключа, при "CHECK", и светване на таблото на всичко останало. Борда не дава никаква грешка. Сега чета по упътването, че при завъртане на ключа лампата трябва да светне?! Има ли вариант борда да си мълчи, а някой да е свалил целенасочено лампата на таблото на ABS-а?? Други варианти - например точно този модел да няма лампа на ABS на таблото. Държа да кажа, че нямам опит с ABS и не мога да преценя дали работи нормално (нещо работи - усеща се по връщането на педала)? Някой с идеи? Ще бъда много благодарен.
    Проверил ли си дали индикацията е здрава? Нали затова е този чек, за да покаже когато има неработеща светлинна индикация по таблото.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    10

    Default

    Quote Originally Posted by v_ananiev View Post
    Здравей !
    При екстремно спиране педала на спирачката пулсира ли ти (усещането е като ритане от педала ) ? ABS не връща газта , мисля че VDC -то го прави ...
    В понеделник с летните гуми на вече натрупан сняг спирачките пулсираха (направо си ме ритаха) при почти всяко спиране и тръгвах всеки път с включено и мигащо VDC. Но лампата на VDC-то мигаше при всяко активиране, докато лампата на ABS-a - ми глас ни стон. Трябва да я засиля и да натисна рязко спирачките някъде на безопасно място, но преди да сменят ремъци, ролки и масла, и да прегледат всички течности малко ме е страх.

    Индикацията не знам как да я проверя. Ако ще се сваля таблото предпочитам да не го правя аз.


    Иначе евала на италианците - добре са се справили с точно този модел.

  5. #5

    Default

    По време на движение лампата на АБС не трябва да свети, дори когато сработва АБС пак не светва неговата лампа.
    Ама като дадеш на контакт, преди да запалиш трябва да светва.
    Търгашите да не са вързали някоя друга лампа на тая от АБС-а, за да гасне и да не дава грешка? Примерно въздушните възглавници
    Дали е възможно изобщо
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    10

    Default

    Ще проверим. В петък влизаме за ремъци, масла и всичко останало. Мерси на всички.

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    При мен не свети лампата на ръчната, но само когато съм на ръчна, иначе самата индикация светва като паля колата. Когато имах проблем с ABS също, защото свети същата лампа за EBD проблем, пък тази система заедно с ASR и VDC зависят от ABS датчиците.

    Иначе при теб ABS-а може просто лампата да е изгоряла. Трябва да свети само при контакт, иначе ако свети значи има проблем със системата. Индикацията не трябва свети когато се активира ABS-а, но щом рита значи работи. Само VDC индикацията започва да примигва когато се активира системата. ABS не връща газта, това го прави ASR-то ако буксуваш с двете предни колела, иначе ако е едно колело му активира спирачката май. Кажи какъв е бил проблема ако си го оправил.
    Last edited by hayho; 17-12-2012 at 18:51.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •