Results 1 to 11 of 11

Thread: Имам нужда от помощ за Blaupunkt CD

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    13

    Default Имам нужда от помощ за Blaupunkt CD

    Здравейте.
    Търсих подобна тема ,но попаднах само на това-
    http://clubalfaromeo.com/forum/newth...newthread&f=25 а то не е точно каквото търся щото при мен липсва желт кабел.Имам проблем с връзването на нов Blaupunkt san francisco 310 към инсталацията на алфа 147.Трябва да разменя местата на някои пинове но не сам сигурен дали няма да му е.. м..... на новото сд и ми трябва помощ.Въпроса ми е за какво са CAN A и CAN B и BOOSTER IN при оригиналното сд?Разбрах че трябва да преместя пин 7 на пин 4 при новото сд з/о старото въобще няма пин 4 ама другите за какво отговарят нямам идея(всъщност имам но не ми се рискува).Прилагам и диаграми.Преместих го тоя кабел от акумолатора пин 7 стар напин 4 нов и сд-то тръгна но за тия двата, ако ги оставя така както са си когато пусна сд-то и таблото умира и оборотомер,и скоростомер,и ел.стъклата и те а на таблото светват всички лампички за чек на колата (ECU,ABS,ръчната-абе все)Моля HELP!!!

    Click image for larger version. 

Name:	alfa 937 high.jpg 
Views:	123 
Size:	87.2 KB 
ID:	79993

    Click image for larger version. 

Name:	blaupunkt san fracisco 310.jpg 
Views:	98 
Size:	94.3 KB 
ID:	79994

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    колега, гледайки твоите схеми :
    пин 4 - + 12 волта от акумулатора
    пин 7 - + 12 волта от контакт

    пин 7 си го върни където е бил. за пин 4 с един кабел вземи от + на запалката и трябва да тръгне.
    другия вариант е да вържеш пин 7 и на 2-те но тогава радиото може да не ти помни станциите и другите настройки.

    ТОВА ЗА БУКСА "А" говорим

    кан е комуникацията на оригиналното цд с колата - не ти трябва. кабелите в никакъв случай не ги връзвай.

    боостер ин пише че е само за версиите със цд на оригиналното радио. също не ти трябва - да виси свободно.
    точка

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    13

    Default

    Е жив и здрав-отивам да го направя

  4. #4
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    действай. ако го вържеш правилно, ще работи само когато си на контакт. иначе и на 4 и на 7 трябва да дадеш постоянен плюс и ще работи винаги.
    точка

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    13

    Default

    Откачих ги тия два кабела CAN A и CAN B и таблото се оправи обаче друго не съм пипал и работи-дали ще стане нещо ако го оставя така засега,че нямам време да прекарвам кабел от запалката до сд-то поне до края на седмицата-събота и неделя ще стане ама сега нямам време

  6. #6
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    пин 7 къде го върза последно. по принцип и на 4 и на 7 трябва да имаш захранване.
    точка

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    13

    Default

    На пин 4 оставих акумулатора,а на пин 7 където е ignition сега няма нищо.
    Last edited by ggionkov; 21-09-2011 at 07:32.

  8. #8
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Пин 1 - permanent +12v - Захранване от постоянен +12v.Необходимо е за паметта на радиото и настройките на устройството.
    Пин 6 - ilumination - Взема захранване от кабел, чиято роля е да намали силата на осветление на таблото при включване на фаровете.Използва се да намали силата на светене на панела на устройството нощно време.
    пин 7 - ignition - запалване от контактния ключ, като дадеш на контакт излиза +12v на съответния извод.Това всъщност е захранването на устройството.
    Пин 8 - GND - маса.

    Това е според схемата която си дал.

    Поне на моята 156-ца запалката не работи ако е изключено запалването.При мене липсваше оригиналното СД и използвах неговата букса, като определих изводите с мултицет - режа кабела и съединявам към съответния такъв на буксата на новото радио, понеже стандарта беше друг.

    Моя също е Blaupunkt , като дам на контакт се включва,като изгася двигатела се изключва.Ккогато не е на контакт просто натискам копчето за включване и почва да работи/някъде вътре си прави връзка с пин 1/.Това е по начина който ти описах по-горе.За осветлението на панела си има отделни настройки за през деня и през нощта.Като включа фаровете се сменя автоматично/пин 6/.Ако свържеш СД -то така че да получава захранване постоянно, без да е на контакт ключа, има вероятност да ти изтощи акумолатора дори когато панела е снет.Имах едно СД вързано по този начин и ме беше направило луд.
    Last edited by dimitar_vd62; 24-09-2011 at 21:35.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  9. #9
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Usa
    Posts
    467

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Пин 1 - permanent +12v - Захранване от постоянен +12v.Необходимо е за паметта на радиото и настройките на устройството.
    Пин 6 - ilumination - Взема захранване от кабел, чиято роля е да намали силата на осветление на таблото при включване на фаровете.Използва се да намали силата на светене на панела на устройството нощно време.
    пин 7 - ignition - запалване от контактния ключ, като дадеш на контакт излиза +12v на съответния извод.Това всъщност е захранването на устройството.
    Пин 8 - GND - маса.

    Това е според схемата която си дал.D

    Поне на моята 156-ца запалката не работи ако е изключено запалването.При мене липсваше оригиналното СД и използвах неговата букса, като определих изводите с мултицет - режа кабела и съединявам към съответния такъв на буксата на новото радио, понеже стандарта беше друг.

    Моя също е Blaupunkt , като дам на контакт се включва,като изгася двигатела се изключва.Ккогато не е на контакт просто натискам копчето за включване и почва да работи/някъде вътре си прави връзка с пин 1/.Това е по начина който ти описах по-горе.За осветлението на панела си има отделни настройки за през деня и през нощта.Като включа фаровете се сменя автоматично/пин 6/.Ако свържеш СД -то така че да получава захранване постоянно, без да е на контакт ключа, има вероятност да ти изтощи акумолатора дори когато панела е снет.Имах едно СД вързано по този начин и ме беше направило луд.
    Да възродя малко тази тема Някой да знае обратното как може да се подкара оригинално ЦД от 147 с кан управление на кола, която няма кабели за кан става въпрос например за алфа 156 слд 2003 вътрешен фейс

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  10. #10
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    при 156 мисля са налични двата кан кабела. друг е въпроса дали радио от 147 ще се хареса със 156.
    точка

  11. #11
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Usa
    Posts
    467

    Default

    Няма колега моята е 2005 година и няма сега проверих, а от къде мога да ги изведа ?

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •